در میان 2000+ رستوان و کافی‌شاپ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
رستوران‌های داغ این هفته
کافی‌شاپ‌های داغ این هفته

پلوباکس، رستورانی در خانه شما!

 برای آنهایی که می‌خواهند در محیط کار و یا منزل غذایی متفاوت را میل کنند، وجود یک تهیه غذای خوب که منویی متفاوت داشته باشد گزینه‌ی مناسبی است. پلوباکس که از اواخر تابستان امسال در بلوار اندرزگو افتتاح شده با منویی جذاب و با دقت بسیار به تمام جوانب سرو یک غذای بیرون‌بر، می‌تواند یک پیشنهاد وسوسه انگیز برای همه‌ی دوستداران غذا باشد. اکثر غذاهایی که در منوی 11 تایی پلوباکس به چشم می‌خورد را معمولا در رستوران‌های خاص می‌توان یافت از جمله قیمه نثار لاپلو با گوشت بره، میگو باپلو مدیترانه‌ای، میگو چوبی گریل و یا سالاد چوبی با سس میموزا.

بسته‌بندی‌های متفاوت و سازگار با محیط زیست 

غذاهای پلوباکس در بسته بندی‌های شرکت استرالیایی دتپک ارایه می‌شود. در طراحی‌این بسته بندی‌ها از المان‌های نوستالژیک مانند گل سرخ که برای‌ایرانی‌ها بسیار آشنا و خاطره انگیز است استفاده شده است.  بسته‌بندی‌ها به گونه‌ای انجام می‌شود تا گرمای غذا در مدت زمان بیشتری حفظ شود. حتی برای آن‌هایی که سوپ سفارش می‌دهند ظروف خاصی در نظر گرفته شده تا یک سوپ داغ و خوشمزه را به راحتی به دست بگیرند و میل کنند. در کنار طراحی زیبا و حمل آسان بسته‌ها، ظروف دتپک از طراحی سبز بهره می‌برد و دوستدار محیط زیست بوده و دارای استاندارد‌های تضمین کیفیت روز اروپا است.

استفاده از برنج ایرانی و سس‌های خاص

آقای طالبی مسوول پلوباکس در‌این باره می‌گوید: همان طور که از اسم پلوباکس بر می‌آید برنج نقش مهمی‌در تهیه‌ی غذاهایش دارد. بنابر‌این برای جلب رضایت هر چه بیشتر مشتریان عزیز پلوباکس از برنج صد در صد ‌ایرانی استفاده می‌کند.  

میگو چوبی گریل و فیش فینگر سوخاری با سس کیپرز، فیله چوبی گریل با سس آنتروکت و جوجه چوبی گریل با سس سالسا سرو می‌شود که معمولا‌این سطح از جزیی نگری را معمولا در تهیه‌ی غذا‌ها نمی‌توان پیدا کرد. ضمن‌این که در سرو سالاد چوبی با سس میموزا از روغن زیتون و گردو به صورت پودر شده استفاده می‌شود که قطعا طعمی‌ متفاوت به وجود می‌آورد. 

افتتاح شعبه‌ی دوم در یک فودکورت

هدف بعدی صاحبین پلوباکس برای اوایل سال آینده افتتاح یک شعبه در یکی از فودکورت‌های تهران است تا مشتریانی که قبل از‌این غذای دلچسب پلوباکس را در منزل یا محل کار میل کردند بتوانند در محیط زیبای یک رستوران غذای تازه‌ی خود را میل کنند. به گفته‌ی آقای طالبی پلوباکس محلی است که غذای مدرن‌ ایرانی را  با کیفیت بالا ارایه می‌دهد و اگر غذایی را از غذاهای مدیترانه‌ای یا غربی اقتباس کرده آن را مطابق با ذائقه‌ی ‌ایرانی به مشتری می‌رساند و برای‌این امر از یکی از بهترین سرآشپزهای‌ایرانی بهره گرفته است.  حجم غذاهای‌ایرانی معادل یک و نیم پرس یا 610 گرم است و از زمان سفارش، بسته به نوع غذا حدود 10 الی 20 دقیقه برای آماده سازی غذا زمان لازم است و حدودا نیم ساعت بعد از ثبت سفارش غذا به آدرس سفارش دهنده می‌رسد. 

برای مشاهده اطلاعات رستوران کلیک کنید.

 کامیون سیار  غذا چه امکاناتی خارجی باید داشته باشد؟