در میان 2000+ رستوان و کافی‌شاپ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
رستوران‌های داغ این هفته
کافی‌شاپ‌های داغ این هفته

میزبانی حرفه ای به صورت شبانه روز در مطبح

 

 

 مطبح یک برند ترکیه ای است ، برندی که نزدیک به سه ماه است شعبه ای هم در تهران افتتاح کرده است. البته این رستوران فقط روی غذاهای ترکی تمرکز نکرده و انواع غذاهای مکزیکی ، استیک ، ایتالیایی و دریایی را هم میتوانید ار آن پیدا کنید.

برای رسیدن به مطبح باید از لابی هتل استقلال به سمت مرکز خرید بروید و در انتهای مرکز خرید از پله ها بالا بروید  تا به سالن اصلی رستوران برسید. در دکور رستوران طبق رسوم عثمانی از رنگ های تند تاثیر گذار استفاده شده صندلی ها قرمز رنگند و در دیوارها ترکیبی از رنگ های سبز طلایی به کار رفته است. روی دیوار ها هم تابلوهایی از المان های ترکیه ای به چشم میخورد ، در کل اولین چیزی که با دیدن فضا به ذهن میرسد تعریف کلاسیک لوکس بودن است. ظرفیت این سالن 70 نفر است.  سالن دوم کمی خودمانی تر و مدرن تر است و از رنگ های روشن تری در آن استفاده شده و ظرفیت این سالن هم حدود سی نفر است ، اما جذاب ترین قسمت رستوران بالکن آن است بالکنی که شب ها با نورپردازی موجود و ویوی خوبی که دارد یک فضای جذاب را برای مشتریان فراهم می کند. میز و صندلی های حصیری قسمت بالکن و تلفیق آن با دکور چوبی یک محیط تقریبا مدرن به وجود آورده است. ظرفیت این قسمت از رستوارن هم حدود هفتاد نفر است.

منوی رستوران مطبح منوی تقریبا کاملی است و برای انتخاب غذا شدیدا شما را مردد می کند چون اگر به قصد خوردن غذای خاصی نیامده باشید با یک منوی هفت هشت صفحه ای مواجه می شوید که انواع غذاهای ملل مختلف را می توان در آن پیدا کرد. در این منو علاوه بر پیش غذاهای ختلف فقط سه چهار مدل سوپ موجود است سوپ روز ، سوپ رشته مرغ ، سوپ ایتالیایی مینسترون که با سبزیجات و ماکارونی درست می شود و سوپ فرانسوی لابستر که طبق همان روش سنتی فرانسوی تهیه می شود.
از دیگر پیش غذاهای این رستوارن می توان به کاسادیای مرغ  ، میگو طبخ شده در روغن نارگیل ، مرغ بوفالو ، کوکتل میگو و  بادمجان و پنیر ماتزارلا اشاره کرد که به نظر میرسد این مورد آخر با دیزاین بی نظیری که دارد می تواند یک پیشنهاد لذیذ و اشتها برانگیر باشد. در میان سالاد ها هم سالاد سرآشپز را پیشنهاد می کنیم که در آن علاوه بر سبزی و صیفی جات ، گوشت و مرغ و تخم مرغ هم پیدا می شود و یک سالاد کامل به حساب می آید.
 
 
غذاهای اصلی در این رستوارن به چهار بخش غذاهای ترکی ، غذاهای دریایی ، غذاهای مکزیکی ، منو اصلی و پاستاها تقسیم می شوند. از میان غذاهای ترکیه ای کاشارله با پنیر ، کوزوشیش(بره ترکی) ، کوفته گریل شده با پنیر ماتزارلا  ، آدانا کباب (همان کوبیده ی استانبولی)، پیده گوشت (یک نوع پیتزا که به روش ترکیه ای ها درست می شود) و کباب مخصوص مطبح (که تقریبا مانند چنجه است) می توانند گزینه های خیلی خوبی برای تجربه ی یک وعده غذای ترکی باشند البته اقبالی که مشتریان مطبح تا به حال از این سبک غذاها داشتند هم نشان دهنده ی این است غذاهای ترکی در این رستوارن طبق استاندارد خوبی ارائه می شوند.
 
 
از دیگر غذاهای موجود در این رستوارن می توان به انواع فاهیتا و برگر اشاره کرد که جزو بخش مکزیکی به شمار می روند. علاوه بر این ها یک قسمت از منو هم برای کسانی که ذائقه شان با غذاهای دریایی سازگاری دارد طراحی شده که بشقاب لابستر ، فیله ماهی سالمون ، فیله ماهی هامور را دربرمی گیرد. بد نیست اشاره کنیم که در این میان هم بشقاب لابستر پرفروش تر از دیگر غذاهای دریایی است. انواع استیک مرغ و گوشت و انواع مختلف پاستا با هر افزودنی ای که فکرش را بکنید در این منو پیدا می شود و به جرات می توان گفت هر کسی با هر ذائقه ی غذایی ای وارد این رستوارن بشود با رضایتمندی کامل آن را ترک می کند.
 
 
نکته ی دیگری که علاوه بر تنوع غذایی بالا برای رفاه مشتری های این رستوران در نظر گرفته شده ساعت کار وسیع رستوارن است. در مطبح شما می توانید از دوازده ظهر تا دوازده شب از تمام سالن ها و هر دومنوی رستوارن و کافه استفاده کنید. اگر هم یک زمانی هوس کردید که از ساعت دوازده شب تا سه صبح در یک رستوارن لوکس وقت بگذرانید و یا دلتان خواست میهمانی ای برگزار کنید که بعد از صرف غذا بتوانید تا نیمه شب با میهمانانتان معاشرت کنید مطبح بهترین گزینه برای شماست ، چون این رستواران در ساعات نیمه شب (دوازده شب تا سه صبح) در محیط باز رستوارن و با منوی کافه پذیرای شما و میهمانانتان خواهد بود.
 
 
 
 

بلوار کشاورز و ۱۰ پاتوق خوراکی و غذا