در میان 2000+ رستوان و کافی‌شاپ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
رستوران‌های داغ این هفته
کافی‌شاپ‌های داغ این هفته

محیط روح نواز کافه حافظ

میزبان هنرمندان و علاقه مندان به هنر

در مرکز شهر شاید کافه ای به زیبایی و جذابیت کافه حافظ کمتر پیدا شود اما در شلوغی خیابان انقلاب و چهار راه فردوسی گذراندن وقت در کافه حافظ با سالن های رو باز و محیط زیبایش می تواند به عنوان یک قرص آرامبخش عمل کند. در این منطقه تقریبا هیچ کافه دیگری نیست که به صورت رو باز باشد که هم در تابستان و هم در زمستان بتواند پذیرای میهمانانش باشد.

این کافه مانند کافه های معمولی این عادت را ندارد که از قهوه های مختلف استفاده کند بلکه برند قهوه اینجا مشخص است و از همان به طور ثابت استفاده می کند ، در رابطه با قهوه چیز دیگری نمی توان گفت چون قهوه ای که در این کافه سرو می شود درجه یک است ، کسانی که اینجا می آیند هم به خاطر خود قهوه  می آیند خیلی از مشتریان کافه حافظ تخصصی قهوه خور هستند و تفاوت قهوه با کیفیت را به خوبی متوجه می شوند. پس اگر به دنیال یک قهوه ی مناسب و خوش طعم در یک محیط به یاد ماندنی هستید قهوه های کافه حافظ را ازدست ندهید.

کافه حافظ

این قهوه ها چند نوع هستند یکی قهوه های خالص یا همان گرم و سیاه است که بیشتر برای فصل زمستان مورد استفاده قرار می گیرند ، دیگر قهوه های بر پایه ی شیر و خامه که در همه ی فصل ها طرفداران خاص خودشان را دارند و در نهایت قهوه های سرد که مناسب فصل گرما هستند.  بیس غذایی کافه حافظ هم همینطور متناسب با فصل عوض می شود در زمستان ها سالاد های گرم مانند سالاد هالومی را می توانید در منو ببینید و در فصل گرم سالادهای سرد و سالاد میوه به منو اضافه خواهد شد.

از میان نوشیدنی ها در فصل گرما هیچ چیز مثل یک کوکتل خنک و خوشمزه نمی تواند به آدم انرژی بدهد ، منو کافه حافظ  در این زمینه هم قوی ظاهر شده و چندین کوکتل و اسموتی و دتوکس و کلی نوشیذنی خوشمزه و تازه دیگر نیز به منو تابستانی این کافه اضافه شده اند.

کافه حافظ از هشت صبح تا یازده ظهر صبحانه در اختیار مشتریانش قرار می دهد البته نه به صورت سلف سرویس ، بلکه به صورت بشقابی که شامل دو بشقاب اسپشیال است و چون با روسیه کار می کنند همه مواد غذایی مستقیم از روسیه وارد می شود.

کافه حافظ

صبحانه در این کافه دو نوع صبحانه انگلیسی و صبحانه ایرانی تقسیم می شود و چند مدل املت نیز در منو صبحانه به چشم می خورد املت بوقلمون ، املت فرانسه ، اسپنیش و... همه این ها هم به صورت کامل و با مخلات در وعده صبحانه در کافه حافظ سرو می شوند.

به سراغ کافه حافظ که می روید بشقاب مخصوص را فراموش نکنید. این بشقاب غذا که نمونه آن را در هیچ کافه ی دیگری نمی توانید پیدا کنید بشقاب متنوعی است که هر هفته به یکی از ملل اختصاص پیدا می کند. غذای مخصوص به آن منطقه، در این بخش از منو سرو می شود مانند غذاهای روسی ، انگلیسی ، ایرانی و غیره

کافه حافظ

ظرفیت این کافه هشتاد نفر است و سه سالن دارد ، یکی سالن سر بسته ای است که نمای کاملا شیشیه ای دارد و برای زمستان و تابستان قابل استفاده است ، دوم سالن سربسته ی دیگری است که این بار دیوار ندارد و فضای سبز بیشتری در آن به چشم می خورد که این سالن هم با گرمایشی که برایش فراهم شده مناسب فصل های گرم و سرد است و سالن اخر که در محیط بیرونی و فضای باز کافه قرار دارد و حالت خیابانی دارد هر کدام از اینها هم ظرفیتی بین بیست و پنج تا بیست و هشت نفر دارد.

کافه حافظ

یک قسمت مبله وی آی پی هم در این کافه وجود دارد که برای تولد ها و مناسبت ها و جلسه های کاری می توانید از آن استفاده کنید. کافه حافظ حق سرویس و مالیات و بر ارزش افزوده ندارد مواد غذایی را این کافه روزانه از بازار تهران تهیه می کند البته غیر از آن موادی که از خارج کشور با هواپیما برای این مجموعه ارسال می شود.

پارکینگ تالار حافظ هم به صورت رایگان در اختیار مشتریان کافه قرار دارد ، به طور کلی رفتن به این منطقه دیدن یک تئاتر یا کنسرت خوب و گشت و گذارو در نهایت رفتن به کافه حافظ می تواند یک روز معمولی را تبدیل به یک روز به یاد ماندنی کند.

 

 

راهنمای خرید هندوانه رسیده و شیرین