;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

لیموناد نعنایی

 

 

یکی از بهترین نوشیدنی‌های تابستان لیموناد هست آن هم با طعم نعنا

۳-۴ عدد لیموترش

یه دسته نعناع تازه

آب

یخ

برای شهد

آب جوش ۱ پیمانه

۱/۲ پیمانه شکر


اول از همه باید آب و شکر را باهم ترکیب کنیم تا شکر کمی حل شود، اگر دوست دارید این ترکیب بیشتر شیرین شود کمی بیشتر از ۱/۲ پیمانه شکر اضافه کنید. بهتر است در یک ظرف آب را به جوش بیاورید و سپس شکر را در آن حل کنید

فقط این شهد را درست می‌کنید و به لیموناد اضافه می‌شود خیلی بهتر از این است که سعی کنید دانه‌های شکر را در آب سرد حل کنید.

 

وقتی شهد را درست کردید مقداری نعنا را داخل آن بریزید تا طعم نعنایی به خود بگیرد. یادت نرود که اگر شهدتان گرم باشد و نعنا به داخل آن بریزید طعم بیشتری از نعنا آزاد می‌شود تا زمانی که به‌صورت خنک به داخل لیموناد بریزید. این شهد را می‌توانید در مقدار زیاد تهیه کنید و در یخچال نگه‌داری کنید. چون این کار باعث می‌شود هر دفعه خیلی راحت لیموناد درست کنید.این ظرف را کنار بگذارید و در یک پارچ آب لیموهای تازه را بگیرید. پوست لیمو‌ها را بگیرید و در داخل پارچ بریزید تا طعم و عطر آن در لیموناد آزاد شود. مقداری نعنا تازه هم در داخل پارچ به همراه پوست ها بریزید.

 

 

میزان ترش شیرین بودن این نوشیدنی کاملاً دست شماست. پس هر طور که دوست دارید می‌توانید آن را تهیه کنید. از تابستان لذت ببرید.

 

ملیکا کاظمیان

1393/6/18

عاليييي

somaye h

1393/4/27

عالی مرسی