;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

چطوری یه تخم مرغ آبپز خوب و خوشمزه درست کنیم

 

چطوری همیشه یک تخم‌مرغ آب پز خوب و خوشمزه درست کنیم؟

شاید همیشه در آشپزی کردن درست کردن تخم‌مرغ ساده‌ترین انتخاب باشد. اما فقط و فقط درست کردن یک غذا اهمیت ندارد بلکه این مهم است که شما بتوانید هر غذایی را به بهترین شکل ممکن درست کنید. تخم‌مرغ هم از این قاعده مستثنا نیست. چون حتی تخم‌مرغ هم می‌تواند  خیلی خوشمزه هم می‌تواند بسیار بدمزه باشد.

درست است تخم‌مرغ آب پز به یک قابلمه پر از آب و چند تا تخم‌مرغ بیشتر نیاز ندارد، اما حتماً شما هم دیده‌اید که بعد از تهیه تخم‌مرغ دور زرده رنگی آبی و شاید طوسی دیده می‌شود. یا زره خیلی سفت شده، گاهی هم بوی بدی می‌دهد.

اما با این روشی که امروز در اینجا می‌گوییم شما یاد می‌گیرید تا چطور همیشه عالی‌ترین تخم مرغ آب پز دنیا را تهیه کنید.

 

 

مواد لازم

تخم‌مرغ به میزان لازم

آب سرد

یخ

قابلمه

تایمر

طرز تهیه

قبل از اینکه شروع به کارکنید یادتان باشد که حتماً از حداقل نیم ساعت قبل تخم‌مرغ‌ها را بیرون از یخچال قرار دهید تا به دمای اتاق برسد.

تخم‌مرغ‌ها را در  قابلمه قرار دهید و بر روی آن آب بریزید. دمای آب باید سرد باشد.

قابله را بر روی گاز بگذارید و دمای آن را بر روی زیادترین حالت تنظیم کنید. در قابلمه را بگذارید و زمانی که آب در قابله شروع به جوشیدن کرد در آن را کج کنید و بعد از ۳۰ ثانیه زیر آن را خاموش‌کنید. و سپس دوباره در قابله را کامل بگذارید.


اگر  soft boiled egg یعنی زرده و سفیده نرم  اما پخته می‌خواهید بعد از ۴ دقیقه تخم‌مرغ‌ها را از آب خارج کنید و در یک ظرف آب  که در آن  یخ  ریخته‌اید قرار دهید برای تقریباً ۲ دقیقه.

اگر دوست دارید زرده تخم‌مرغ حالتی کاستاردی داشته باشد برای ۶ الی ۷ دقیقه باید در قابله با در بسته بماند و سپس خارج و دوباره در آب یخ و مراحل قبلی. و برای حالتی که زرده خامه ای و زرد کامل باشد ۱۰ دقیقه و دوباره یخ و …

تخم‌مرغ‌ها را از آب یخ خارج کنید پوست بکنید نوش جان کنید. شاید اولین تجربه کمی برایتان سخت باشد اما وقتی مزه عالی آن را امتحان کنید حتماً همیشه همین روش را ادامه خواهید داد.
 

 

 

۳ حالت از دقایق مختلف تخم مرغ آب پز به این روش

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

azadeh sharifi

1393/6/31

خوشم میاد بهدچیزایی دقت می کنید که هیچ جای دیگه ای ندیدم. آفرین

sharare charmsaz

1393/9/15

عالی بود ممنونم

علی صادق نیا

1393/6/11

عاشق آموزش هاتون ام عالی بود تشکر

شایان صالحیان

1393/8/3

واقعا فرق خاصی نکرد :))

Farzane Noshad

1393/6/12

Mamnon

Atra Tafreshi

1393/6/11

👏👏👏👏