;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

اسکون پنیر چدار

 

آرد ۲ پیمانه
بیکینگ‌پودر ۴ قاشق چای‌خوری
نمک ½ قاشق چای‌خوری
فلفل قرمز ¼ قاشق چای‌خوری
کرهٔ سرد ۶۰ گرم
پنیر چدار رنده شده ۱ پیمانه
شیر ۱ پیمانه یا ۲۵۰ میلی‌لیتر


قبل از هر کاری فر را بر روی ۲۲۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید.
در یک ظرف بزرگ، آرد، فلفل قرمز، بیکینگ‌پودر، نمک را باهم الک کنید. کره را به شکل مربع خردکنید و با مواد خشک مخلوط‌کنید. بعد از اینکه همه مواد باهم ترکیب شد پنیر را اضافه کنید و به خوبی به هم بزنید تا پنیر در یک جا گلوله نشود. سپس شیر را اضافه کنید تا یک خمیر چسبنده به دست بیاید.
بروی یک تخته آرد بریزید و سطح تخته را با کفت دستتان صاف کنید، خمیر را پهن کنید تا ارتفاع خمیر تقریباً ۲ سانتی‌متر شود، بعد قالب زنید، مربع یا دایره فرقی نمی‌کند اما بهتر است قطرشان ۵ سانتیمتر باشد. کاغذ روغنی را در سینی فر بگذارید و کنار هم در سینی بچینید کمی پنیر چدار روی آن‌ها بریزید؛ و به مدت ۱۲ تا ۱۵ دقیقه آن‌ها را بپزید تا طلایی شوند.

 

 

پی نوشت
می‌توانید به جای فلفل قرمز از شکر (۱/۲ پیمانه) استفاده کنید و بجای پنیر از میوه.
در تصویر مشاهده می‌کنید که پنیر چدار به رنگ نارنجی است. این پنیر، پنی چدار کانادایی است. ولی شما می‌توانید از همین پنیرهای چداری که در بازار موجود است استفاده کنید.

 


 

RANA as

1393/1/17

سلام . ممنون. واقعا رسپی ساده ای بود. فقط یه سوال : برای chocolate chip scones هم می شه از این رسپی استفاده کرد و جای پنیر از chocolate chips استفاده کرد؟ اگر نمی شه می شه لطفا رسپی chocolate chip scones هم قرار بدین .

koorosh esbati

1393/2/19

نمک رو نصف کن ، فلفل رو حذف کن ، شکر و وانیل باید اضافه بشه