;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

یک صبح یک صبحانه در لونالانژ

یک صبح یک صبحانه در کافه لونالانژ
در دومین سالگرد فیدیلیو کلاب دوازدهمین برنامه بازدید از رستوران فیدیلیو یی ها  که معمولاً با عنوان یک شب یک رستوران برگزار می شد اینبار کاملا متفاوت و با عنوان یک صبح یک صبحانه در کافه لونالانژ واقع در برجهای آ.اس.پ با حضور اعضای فیدیلیو کلاب در یک صبح بارانی برگزار شد. کافه لونالانژ که یکی از سرویس دهندگان فیدیلیو کلاب هم به حساب می آید با توجه وسعت، دکوراسیون متفاوت و قهوه های بسیار دلچسبش خیلی زود به یکی از محبوب ترین کافه های تهران تبدیل شده است.

 

 


مهمانان برنامه:
بهنام براتی 30 ساله، لیسانس مهندسی شیمی و کارمند شرکت نفت، بهنام در عرض 6 ماه به سطح طلایی رسیده و بهترین صبحانه را در کافه لیوینگ روم خورده و از رستوران رنچ گلایه داشته و می گوید قیمت غذا با مقدار و کیفیت غذا قابل قیاس نبودند و رضایت کافی نداشتند. معمولاً صبحانه را در منزل میل می کند و ماهی 2 مرتبه برای صرف صبحانه به  رستوران می رود. رستوران مورد علاقه ایشان رستوران خانجون، پیچ و جوگریل فود، و مهمترین معیار رستورانگردی بهنام غذا و سرویس مناسب در رستوران است.
حامد دانش خواه 30 ساله، فوق لیسانس مهندسی نفت، همراه آقای براتی در این برنامه حضور پیدا کرد. رستوران نارنجستان رستوران مورد علاقه ایشان است و بهترین صبحانه تهران رو با بهنام در لیوینگ روم میل کرده است. اتفاقا او هم ماهی 2 بار برای صرف صبحانه به رستوران می رود.

 


امیرحسین روحانی 26 ساله، فوق لیسانس صنایع است  که تازه عضو فیدیلیو کلاب شده و اولین تجربه رستورانگردی اش را با اعضای کلاب شروع کرده است. سرویس و غذا مهمترین معیارهای او  برای انتخاب مجدد یک رستوران به حساب می آید و بهترین صبحانه ها  را در رستوران خاقان و کافه پناه و کافه وصال  تجربه کرده است.
مهدی پرواس هم  که همراه امیر حسین به این برنامه آمده بود فوق دیپلم کامپیوتر و ساکن اصفهان است. او علاقه زیادی به رستورانگردی دارد و رستوران شهرزاد را بهترین رستوران اصفهان می داند.
مهمان دیگر برنامه آیسان سبایی بود.  23 ساله دانشجو ریاضی و مدرس زبان که در مزون لباس هم مشغول به کار می باشد. آیسان 2 ماه است که عضو فیدیلیو کلاب شده و رستورانهای کمی را با کارت کلاب تجربه کرده. در ماه 1 بار بیرون از منزل  صبحانه میل می کند و صبحانه رستوران روف تاپ گریل را بسیار دوست داشته است.  فضا و غذای رستوران از مهمترین معیار رستورانگردی این عضو جدید فیدیلیو کلاب به حساب می آید.
آخرین مهمان برنامه هم آقای مهدی اشرفی 28 ساله با مدرک لیسانس آمار و کارمند بود که فضای رستوران را خیلی مهم می داند و شیشلیک شاندیز غذای مورد علاقه ی ایشان است.

 برای شما هم شاید جالب باشد که اخیراً توجه زیادی به صرف صبحانه علی الخصوص در رستورانها و کافه ها بوجود آمده و با افزایش علاقمندان به صبحانه، رستورانها هم یکی پس از دیگر سعی می کنند با منوهایی جذاب و بشقاب های وسوسه کننده صبحانه خود هر روز طرفداران بیشتری جذب کنند.
اما منوی صبحانه لونا لانژ که اتفاقاً در نظرسنجی های فیدیلیو کلاب امتیاز بالایی را کسب کرده شامل چند مدل بشقاب است که همراه آن یک آب پرتقال و یک نوشیدنی گرم برای مهمانان سرو می شود. گرچه تعداد این بشقابها زیاد نیست اما محتویات بسیار کاملی در بشقابها وجود دارد.

 همزمان با حضور کامل مهمانان این برنامه که البته کمی هم دیر رسیده بودند، تقریبا تمام کافه لونا لانژ  پر شده بود  و مشتریان زیادی به کافه آمدند و لی با این تفاسیر با سرعت سفارش مهمانان آماده و سرو می شد. 

تجربه مهمانان:

صبحانه بهنام بشقاب سرد بود که می گفت خوب بوده و ترکیب سیب و عسل را دوست داشت. به نظر بهنام تجربه خوشمزه ای بود ودر عین سادگی بشقاب سرد، ولی حجم خوبی داشت.
حامد هم صبحانه گرم سفارش داد بطور کلی راضی بود و به خاطر اینکه صبحانه از اصلی ترین وعده های غذایی اش محسوب می شود کاملا لذت برد و علاقه زیادی به خوردن  صبحانه در این کافه پیدا کرد.
سفارش امیرحسین هم صبحانه ایرانی بود. امیر حسین می گوید صبحانه معمولی بود اما در مجموع لذت بدم.

 


مهدی اشرفی هم نظرش را اینطور اعلام می کند که "محیط لونا لانژ را خیلی دوست داشتم ولی سرویس دهی کمی ضعیف بود چون غذای من با تاخیر آماده شد. البته از غذا و مخصوصاً قهوه بسیار راضی بودم"
آیسان صبحانه گرم سفارش داد که گفت خیلی خوشمزه و با کیفیت و حجیم بود و قهوه اسپرسویی هم کنار صبحانه نوش جان کرده بود بسیار عالی بوده است.
بعد از صرف صبحانه نوبت به گفتگو با مدیر کافه لونا لانژ می رسد. ابتدای گفتگو آقای بروجردی بعد از خوشامد گویی، اعلام کردند مدت 3 سال است که کافه لونا لانژ راه اندازی شده و به دلیل علاقه زیادی که به آشپزی و کافه داری داشتند اینجا را تاسیس کردند. البته ایشان توضیح دادند که عمده کارهای اجرایی کافه با آقای غفاری شریک ایشان است که معمولاً در کافه حضور دارند.

 


نظرات کاربران در گفتگو با مدیریت رستوران هم از قرار زیر بود:
مهدی اشرفی به مدیریت گفت فقط ضعف کافه سرویس دهی کند بود و مدیریت پذیرفتند و گفتند به خاطر قیمت پایین وحجم خوب غذا جمعه ها از صبحانه لونالانژ استقبال خوبی می شود و با توجه به ظرفیت سرویس دهی کافه کمی به مشکل بر می خورند که البته تمام سعیشان برطرف کردن این مشکل است.

آیسان برای دومین بار بود که به کافه می آمد ولی برای اولین بار بود که از صبحانه استفاده می کرد و خیلی راضی بود.
بهنام براتی گفت بشقاب صبحانه دیزاین ساده ولی حجم خوبی داشت و پیشنهاد دادند که انواع املت به منو اضافه شود که مدیریت گفت منو صبحانه درآینده تغییراتی خواهد داشت.
پیشنهاد امیر حسین  اضافه شدن سرشیر و انواع پنیر به بشقاب ایرانی بود. در نهایت مدیریت لونا لانژ ضمن استقبال از پیشنهادها اعلام کردند که به زودی بعضی از بخشهای صبحانه مثل مربا، چای و نان به اندازه درخواست بیشتر و بدون دریافت وجه بیشتر سرو می گردد. 
بخش پایانی برنامه طبق روال معمول بازدید مهمانان از آشپزخانه بود، آقای بروجردی گفت لونالانژ از معدود کافه هایی هست که آشپزخانه مجزا دارد و این کار به خاطر سفارش های زیادی و منوی خاص لونا صورت گرفته است و اگر مجددا تمایل به افتتاح کافه داشتند حتما یک آشپزخانه بسیار مجهز تر راه اندازی می کردند.
ودر آخر مهمانها فاکتور خود را با 50  % تخفیف حساب کردند.

امیدواریم در برنامه بعدی شاهد حضور شما در یک صبح یک صبحانه باشیم.

Behnam Barati

1394/1/10

الان من گله بکنم که هنوز گزارش رو اصلاح نکردین و عکس من رو با اسم نفر دیگه ای گذاشتین؟