;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

با فیدیلیویی ها در کافه میلانو

با کمی وقفه باز هم تعدادی از فیدیلیویی ها کنار هم جمع شدند در پنجمین شب از برنامه یک شب یک رستوران. این بار هم اعضاء فیدیلیو کلاب با توجه به حق تقدم و و رانت ویژه اعضاء کلاب میدان را کامل در اختیار گرفته بودند. از لیست مدعوین مشخص بود که یک شب یک رستوران این بار میزبان حرفه ای ها است، اعضاء صاحب نام و صاحب امتیاز بالا در فیدیلیو کلاب که بنا بود آخرین سه شنبه مرداد ماه یک شب یک رستوران این بار را در رستوران تازه بازگشایی شده میلانو سپری کنند.

برای رسیدن به میلانو باید سربالایی خیابان سهیل یا میرزاپور (شریعتی کمی بالاتر از پل صدر) را تا انتها بروید. سمت چپ در کوچه ای دنج و آرام ماشین تان را به راحتی پارک می کنید و وارد رستوران لوکس میلانو می شوید. این برنامه یک شب یک رستوران رکورد تعداد حاضرین را هم از آن خود کرده بود و شلوغ ترین شب رستورانی فیدیلیو را رقم زد.
 
 
به میلانو خوش آمدید
در رستوران را که باز می کردید میز مهمانان فیدیلیو روبروی شما چیده شده بود که البته بخش مهمی از فضای رستوران را به خود اختصاص می داد. در اطراف آن چند میز نسبتاً کوچک دیده می شد و در گوشه سمت چپ رستوران فضای VIP کافه میلانو در ارتفاعی بالاتر و البته ویژه و کمی خصوصی شده قرار داشت.
وارد رستوران که شدیم نوشیدنیهای خیرمقدم از قبل روی میزها و جلوی هر صندلی چیده شده بود یک نوشیدنی ترش و شیرین که اشتهای شما را به خوبی باز می کند. فرمول welcome drink  هم از رازهای رستورانهاست اما طعم آلبالو حسابی در آن به زبان می آمد.
 
 
میز بزرگ ویژه فیدیلیویی ها به شکل حرف I چیده شده بود که هم فاصله افراد را از هم زیاد کرده بود و هم بالادستی های میز حس اشراف زاده های انگلیسی را پیدا می کردند که خدم حشم آنها کنارشان نشسته اند، که البته ظاهراً خیلی هم حس خوشایندی نبود که چون فیدیلیویی ها از نشستن در بالای میز دوری می کردند.
چیزی که در رستوران میلانو توجه شما را به خود جلب می کند برخورد بسیار حرفه ای و محترمانه سرمیزبان رستوران است که در احترام و سرویس چیزی برای شما کم نمی گذارد.
 
 
زمان سفارش غذا متوجه شدیم مدیر رستوران پیشنهاد داده ترکیبی از سالاد و استارتر را روی میز مهمانان بچینند که البته اعتراضی هم به همراه نداشت و اتفاقاً ما را در هیجان دیدن پیشنهاد رستوران فرو برد. هیجانی که شاید خیلی هم لازم نبود چون پیش غذای سرو شده خلاصه شده بود به چند نوع کاناپه و یک نوع سالاد که البته سرو بسیار جالب و متفاوتی داشت. 
 
 
قبل از سرو سالاد اعضاء فیدیلیو کلاب غذای اصلی و نوشیدنی خود را از منوی رستوران انتخاب کردند. ظاهراً از گوشه و کنار توصیه هایی برای سفارش استیک کوردن بلو رسیده بود که در نتیجه این غذا بعنوان محبوب ترین غذای شب شناخته شد و بعد ار آن استاف چیکن که آن هم جزء پرطرفدارهای منوی میلانو به حساب می آید.
 
 
 
در حین صرف پیش غذاها و تا قبل از آماده شدن غذاهای اصلی فیدیلیویی ها به معاشرت با هم پرداختند. در میانه میز که سعید نجفیان و کامیار پویان از صاحب نامهای فیدیلیو کلاب نشسته بودند بحث اصلی در مورد خدمات کلاب و ضعف ها و قوت ها بود و طبق معمول درخواست اعضاء برای نرم افزار موبایل ویژه فیدیلیو کلاب. نجفیان که لیسانس عمران دارد و پویان که مهندس کامپیوتر است پا را تا مباحث فنی هم پیش گذاشته بودند و البته گاهی هم در مورد امتیازهایشان در کلاب صحبت می کردند.
 
 
اما این سمت میز عرفان نظامی اولین عضو طلایی کلاب و خواهران قربانزاده مارال و ملیکا از تجربه های ناگوار رستوران رفتن خود می گفتند. البته این تجربه های ناگوار ظاهراً امروز به خاطره های خنده داری تبدیل شده بودند که حسابی صدای خنده های این ور میزی ها را بالا برده بود در این بین مریم اکبریانی دیگر عضو نقره ای فیدیلیو و مازیار زاهدی هم گرچه از بقیه فاصله داشتند هر از گاهی با دیگران وارد بحث می شدند.
بردیا برجسته نژاد از اعضاء فیدیلیو کلاب و البته اعضاء فعال اینستاگرام فیدیلیو و سروش ایوبی هم که در میانه میز حضور داشتند بیشتر به گپ و گفت با همراه خود مشغول بودند.
 
 
 
غذاها یکی یکی می رسند.
در یک فاصله زمانی منطقی بعد از صرف پیش غذا، غذاهای اصلی از آشپزخانه رستوران که در طبقه بالای آن قرار دارد به سر میز هدایت می شدند و چیزی که حسابی نظر را جلب می کند ظاهر خوشمزه و زیبای بشقاب ها است.
 
 
غذاها می رسد نظرات هم همینطور
کم کم با صرف غذاها نظرات اعضاء فیدیلیو کلاب که حقیقتاً هم رستوران باز و صاحب نظر هستند از گوشه و کنار به گوش می رسد که البته خیلی هم متنوع هستند. از سمت راست میز شنیده می شود که مریم اکبریانی چندان استاف چیکن را نپسندیده اما از طرف دیگر کامیار پویان و مریم افضلی همراه سعید نجفیان هم که استاف چیکن سفارش داده اند بسیار از غذای خود راضی هستند.
اما در بین سفارش دهندگان استیک کوردن بلو، یک نظر مشترک است و آن اینکه پخت استیک بیشتر از آن چیزی بوده که سفارش داده اند اما طعم و مزه آن مورد پسند واقع شده. 
 
 
 
یکی از غذاهای پرطرفدار دیگر فیله منیون بود. سعید نجفیان یکی از سفارش دهندگان این غذا رسماً رضایت خود را از غذا اعلام کرد. پرستو فصیح همراه مازیار زاهدی که وجیترین بود هم یک غذای عجیب غریب گیاهی انتخاب کرده بود که از اظهاراتش معلوم بود تجربه موفقی را پشت سر گذاشته است . یکی دو نفر هم می گویند غذایشان به اندازه کافی گرم نبوده البته این اتفاق قبلأ هم در بعضی برنامه های یک شب یک رستوران رخ داده بود و دلیل آن این است که این سبک رستورانهای لوکس معمولأ میزبان مهمانی های بزرگ نیستند و امکانات آشپزخانه آنها برای پذیرایی 20 سفارش همزمان طراحی نشده است.
گرچه نظرات در مورد غذا مختلف و متنوع بود اما یک اتفاق نظر در مورد کافه میلانو مشهود بود و آن اینکه همه از کیفیت سرویس و اتمسفر رستوران بسیار راضی بودند و به همین دلیل حتی یکی دو نفری هم که خیلی غذا باب طبعشان نبود گفتند حتماً باز هم به میلانو می آیند.
 
 
 
مدیر رستوران وارد می شود
 
 
با اتمام غذا طبق روال معمول از مدیر رستوران دعوت کردیم به سر میز ما بیاید و به سؤالات و انتقادهای مهمانان پاسخ دهد. آقای صاحبی مدیر رستوران میلانو ابتدا در مورد سابقه رستوران و گذشته آن، شرکتی که مالکیت رستوران را به عهده دارد و فعالیتهای برون مرزی این شرکت در حوزه غذا و رستوران صحبت کرد و نکته جالب اینکه شرکت صاحب کافه میلانو یک برند رستورانهای زنجیره ای در کشور امارات دارد و بنا دارد به زودی با برند کافه میلانو رستورانهایی در نقاط دیگر دنیا هم افتتاح کند. آقای صاحبی که ویژگی بارز آن پذیرش تمام و کمال نظرات مهمانان است بابت سرد بودن یکی دو غذا ضمن عذر خواهی از مهمانان گفت کمی محدودیتی برای پذیرایی همزمان از این تعداد مهمان را داریم اما حتماً به زودی این مشکل را رفع می کنیم . در مورد پخت استیک کوردن بلو هم گفت چون این استیک بعد از گریل شدن یک بار هم در Oven  قرار می گیرد کمی پخته تر می شود که البته سعی می کنیم با نظر شما پخت را کمی اصلاح کنیم.
 
 
بازدید از آشپزخانه 
طبق معمول جذاب ترین بخش یک شب یک رستوران و البته هیجان انگیزترین آن بازدید از آشپزخانه رستوران است. در آخر کار فیدیلیویی ها به طبقه دوم کافه میلانو رفتند با توضیحات آقای صاحبی با یک آشپزخانه رستورانی بیشتر آشنا شدند.
این بازدید پایانی بود برای پنجمین شب و پنجمین رستوران با فیدیلیو برای آگاهی از برنامه های یک شب یک رستوران و شرکت در آن و بلاگ فیدیلیو را به آدرس blog.fidilio.com دنبال کنید.
 
 
 

 

Sisi Vk

1392/6/25

Payamak rast mige...??!!!

حامد لاهیجانی افخم

1392/6/27

چطور میشه در این برنامه ها شرکت کرد ؟؟؟

مرجان زمانی

1392/7/21

برای ما هم بسیار دلچسب بود گروه ما کلا معتقده که کافه میلانو از اون رستورانهاست که برای چندمین بار هم که بری بازهم با یک چیز تازه روبرو میشی و این باعث شده که ما بیشتر به این رستوران سر بزنیم

سروش ایوبی

1392/6/26

تجربه متفاوتی بود. لذت بردم. از آشنایی با دیگر دوستان فیدیلیویی هم بسیار خوشحال شدم.

iliyad

1392/6/24

رستوران خوبیه ولی واقعا لوکس و خیلی خاص نیست

Maral Gh

1392/6/23

خیلى خوش گذشت و کلى خندیدیم :)) مرسى به خاطر برگزارى یک شب به یاد ماندنى در کنار دوستان

سعید نجفیان

1392/6/23

در ضمن اسم مراه بنده خانم افضلی هست نه افضل!! لطفاً اصلاح بفرمایید.

لادن ملک قاسمی

1392/6/31

خوشحالم که به همه دوستان خوش گذشته.( چهره های خندان در بیشتر عکسها حاکی این مطلبه. ) فقط کاش منوی این رستوران هم در سایت موجود بود.

خاله شادی

1392/6/23

خوش باشید. دفعات قبل بیشتر اطلاع رسانی می شد!

بردیا برجسته نژاد

1392/6/24

شب خوبی بود. به امید شبهای دیگه و رستورانهای دیگه.

خاله شادی

1392/6/23

خوش باشید :) به نظر کمتر از قبل اطلاع رسانی شده بود!

elham Naderi

1392/6/24

چرادر تبلیغ رستوران منو وجود نداره

golnaz hemati

1392/7/7

انشاء قشنگی بود، بخصوص تو فصل بازگشایی مدارس!! فقط یه کم بیش از حد نمک داشت!!

Sarah Tavassoli

1392/6/26

جالب بود :)

1392/6/25

چه ظروف قشنگی

سعید نجفیان

1392/6/22

عالــــــی بود! یک شب به یاد موندنی کلی سخنرانی کردیم اون شب! واقعاً یک خاطره بیاد موندنی شد. ممنونن فیدیلیو