;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

با فیدیلیویی ها در مانژیامو

 

و ما به عدد چهار رسیدیم...
چهارمین برنامه «یک شب، یک رستوران» با حضور دوستان فیدیلیویی و فیدیلیو کلابی، در یک روز اردیبهشتی بارانی برگزار شد؛ در رستوران «مانژیامو».

 


طوفان و باران باعث شد تا اکثر دوستان نیم ساعت تا 45 دقیقه تاخیر داشته باشند با این همه «مریم» بسیار خوش‌قول بود و نخستین نفر سر قرار حاضر شده بود. 28 ساله و دانشجوی کارشناسی ارشد رشته روان‌شناسی است. یک سال و اندی است که به عضویت فیدیلیو درآمده و به دنج بودن یک رستوران اهمیت زیادی می‌دهد و اگر برخورد کارکنان صمیمی و محترمانه باشد، پاتوق مرود علاقه‌اش می‌شود.
«فواد شریفیان» هم نفر دوم بود که در اولین برنامه یک شب، یک رستوران هم حضور داشته و معرف دوستان است. «شایان» 23 ساله و دانشجوی داروسازی است و اولویت نخستش در انتخاب یک رستوران طعم غذاست، بعد برخورد پرسنل و در نهایت محیط و فضا.
«لادن» فیدیلیویی عزیز که در برنامه رستوران «سان لیو» هم حضور داشتند با «سارا»، خواهرزاده‌اش کم‌کم سروکله‌شان پیدا شد. «لادن» با بیش از دو هزار امتیاز، جز دارندگان بالاترین امتیاز در فیدیلیو کلاب است. سارا 23 سال دارد و مترجم است. به رستوران‌های ایتالیایی علاقه دارد و می‌گوید: «قبل از آنکه عضو فیدیلیو شوم، هر وقت می خواستیم برای خوردن غذا به رستورانی برویم، حتما با خاله تماس می‌گرفتیم و او همیشه گزینه‌های خوبی داشت. تا اینکه خودم با فیدیلیو آشنا شدم.» 

نفر بعدی «عرفان» با نام کاربری fitarz است که نفر اول کلاب فیدیلیویی‌هاست. 29 سال دارد و به عنوان یک طراح داخلی مشغول به کار است. او غذای خوب را در محیطی عالی می پسندد؛ این ویژگی رستوران مورد علاقه اوست.
«امین» هم که حدودا دو هزار امتیاز کسب کرده است، 27 سال دارد و فارغ‌التحصیل مهندسی صنایع است. معتقد است انتظارها از رستوران‌های مختلف، نتفاوت است ولی مهم‌ترین ویژگی یک رستوران برای او در یک جمله خلاصه می‌شود: «خوش بگذره!»
«محمد» 22 سال دارد و دانشجوی معماری است. رستورانی را می پسندند که اول از همه مشتری در آن احترام داشته باشد و بعد از آن رابطه بین کیفیت غذا با حجم و قیمتش اهمیت دارد.
«شیوا» 25 سال هم فارغ‌التحصیل رشته معماری است و طعم غذا را اولیوت اول در انتخاب رستوران می‌داند، بعد باید محیط را بپسندد و سوم اینکه برای پیدا کردن جای پارک خودرو مشکلی نداشته باشد. آخرین نفر هم «مازیار» بود که با تاخیر بسیار و اصرار دوستان حاضر شد.


 

 

تقلب از صحبت‌های دوستان در فیدی‌برد
مثل همیشه روند انتخاب خوراکی‌ها زمان‌بر است و دوستان به هم تقلب می‌رسانند. «فواد» و «امین» که قبلا به مانژیامو آمده بودند، از تجربیات‌شان گفتند. در این بین صحبت‌های تخصصی غذا هم در جریان بود و مریم به نکته جالبی اشاره کرد: «من از مدیر جند رستوران شنیده‌ام که فیدیلو در فروش آنها نقش مهمی داد و نظرات دوستان فیدیلیویی می‌تواند یک رستوران را بالا برده یا پایین بکشد.»
بچه‌ها از برخورد خوب برخی از رستوران‌های عضو کلاب می گویند و تاکید می‌کنند که آگاهی مدیران و کارکنان در این مورد بیشتر شده و بخشی از مشکلات برطرف. مدیران سایت هم از برنامه‌های جدید برای کلاب و اضافه کردن رستوران‌های جدید و نزدیک شدن به پایان دوره فروش فعلی کارت‌های کلاب گفتند. البته یک مژده هم دادند؛ از برنامه‌های بعدی روند و شکل برگزاری یک‌ شب، یک رستوران تغییرات مهمی خواهد داشت. به ما که نگفتند این تغییرات چیست اما شاید یک شب همگی با هم زنگ در خانه شما را زدیم!

 

 

 

 

 

 

 
تحقق یک رویا
قیمت‌های سایت فیدیلیو به روز شده بود و مشکلی نبود. فواد، لادن، عرفان و محمد سالاد پنیر کبابی سفارش داده بودند که معتقد بودند میزان پنیرش بسیار کم بود و بهتر بود نام سالاد را سالاد پنیر سوخاری می‌گذاشتند. هر چند که محمد و عرفان به عنوان یک سالاد با مقدار زیادی کاهو و سس، آن را معمولی ارزیابی کردند. فواد اما سالاد را چشید و به مذاق او خوش بود. همه دوستان اما به تازه بودن مواد اولیه و طعم خوش سس سالاد اذعان کردند.

 


شیوا، سارا، شایان، محمد و فواد برای پیش غذا گامبرونی را انتخاب کردند؛ البته تقریبا همه دوستان امتحان کرده و آن را چشیدند. شایان و فواد معتقد بودند که اگر حجم میگوهابیشتر باشد، بی‌شک غذا لذیذتر می‌شود؛ سارا هم با نظرشان موافق بود. شایان هم گفت با طعم پیش‌غذا مشکلی نداشت اما فکر نمی‌کرد که این پیش غذا چیزی شبیه به سوپ باشد و منتظر چشیدن یک پیش‌غذای جامد بود. شیوا هم در یک جمله گفت پیش غذایی نیست که دوباره سفارش دهد.
امین بروسکتا سفارش داد؛ قبلا آن را امتحان کرده بود و باز هم راضی بود. هرچند از گامبرونی رو هم چشید و اعلام رضایت کرد.

 


مریم هم نان سیر سفارش داد که برعکس بسیاری از رستوران‌ها از پنیر پیتزا خبری نبود و به جای آن با گوجه، زیتون سیاه و سبزی‌های معطر، مزه‌دار شده بود. ابتکار جالبی که مریم آن را پسندید.
در این میان یک نفر هم پیاز سوخاری سفارش داد که باعث تحقق رویاهای دوستان شد. توضیح اضافه‌ای لازم نیست؛ عکس گویای همه چیز است.

 

 


باز هم استیک رتبه اول را کسب کرد ‌


باز هم بیشترین انتخاب‌ها شامل استیک بود. «عرفان» استیک فلفل سفارش داد که حجم خوبی داشت و توجه همه را جلب کرد. البته طعم سس، که در ظرفی جدا سرو شد، خیلی با سلیقه او جور نبود اما استیک را خوب ارزیابی کرد. برخلاف لادن که استیک مانژیامو سفارش داد و هم از مزه هم از سس و هم از نحوه پخت، که قبلا از تمامی دوستان پرسیده شده بود، راضی بود. شایان و محمد هم همین استیک را سفارش دادند که به نظر شایان: «استیک قابل قبولی بود» و محمد معتقد بود اگر گوشت استیک کمی بیشتر مزه‌دار شود، بی‌شک خوشمزه‌تر خواهد شد. 

 


شیوا پیتزای مرغ و فواد پیتزای فیله استیک سفارش دادند؛ اولی ناراضی و دومی به نسبت راضی. به نظر شیوا پیتزا مرغ‌ها به خوبی مزه‌دار نشده بود و فواد هم از انتخابش راضی بود اما پیتزای بوقلمون همین رستوران مانژیامو را که قبلا امتحان کرده بود، بیشتر می‌پسندید.

 


انتخاب سارا و امین، فیش اند چیپس بود که هر دو بر زیادی چرب بودن آن تاکید داشتند اما امین معتقد بود مزه ماهی و حجم آن به نسبت دیگر رستوران‌ها بهتر و بیشتر بود. سارا هم از طعم ماهی راضی بود. البته یکی از سس‌های کنار این غذا حاوی مقدار زیادی سرکه بود که سارا تاکید کرد در کنار ماهی باعث افت فشار می‌شود و باید به این موضوع توجه کرد.

مازیار هم آنقدر دیر رسید که در اقدامی دسته‌جمعی برایش ساندویچ پنینی گوشت سفارش دادیم؛ غذایی که تا به حال تجربه نکرده بود و نمی‌توانست با نمونه‌های دیگر مقایسه کند. هرچند فواد که او را در خوردن ساندویچ یاری کرد، از آن راضی بود.

 


مریم مرغ ایتالیانو سفارش داده بود که از مزه و نحوه پختش راضی بود اما دورچین آن فتوچینی با سس خامه بود که به نظرش چون سرد می‌شود، خامه به اصطلاح می‌ماسد و بهتر است دورچین دیگری برای این غذا درنظر بگیرند. 

نوشیدنی‌های متنوع رستورن مانژیامو نظر همه دوستان را جلب کرد و تقریبا همه از انتخاب‌هایشان راضی بودند.

 

 


 

صحیت‌های تخصصی
آقای «منصور» یکی از مالکین رستوران و آقای «رحیمی» مدیر داخلی مانژیامو بعد از صرف غذای سرمیز حاضر و به تمام سوال‌ها جواب و همه انتقادها و پیشنهادها رو هم شنیدند. آقای «منصور» توضیح داد که بسیاری از مواد غذایی روزانه خریداری و در صورت عدم مصرف در همان روز، دور ریخته می‌شود و اینکه رستوران داری کار سختی است؛ راضی نگه‌ داشتن ده‌ها سلیقه در یک روز کار بسیار مشکلی است.
توضیحات آقای رحیمی درباره انتقادات دوستان این‌گونه بود:
1. پنیرهای کبابی به واسطه حرارت اگر تعدادشان زیاد باشد باعث خرابی کاهوها و سس خامه آن را به اصطلاح می‌برد؛ البته می‌توان از این مقدار، کمی تعداد آنها را بیشتر کرد.
2. در مورد استیک فلفل، وقتی سس استیک جدا باشد ‌طبیعی است که استیک تنها مزه گوشت می‌دهد و نمی‌توان در این خصوص کاری کرد. بیشتر مشتری‌ها هم طعم خالی گوشت را نمی‌پسندند و مزه‌دار کردن استیک یا باقی مواد غذایی، باعث می‌شود طرفداران بیشتری پیدا کند.
3. بسیاری وقتی پیش‌غذای حاوی میگو سفارش می‌دهند تصور یک غذای جامد را دارند اما گامبرونی در حقیقت میگو در سس غلیظی از آب گوجه است.

 


4. در مورد کاسترول هم که برخی دوستان در فیدی‌بورد اعلام نارضایتی کرده‌اند، باید بگویم تصور ما از پاستا تنها سس خامه و غذایی به رنگ سفید است اما اینطور نیست. همه پاستاها با این سس پخته نمی‌شود و کاسترول‌ها در میان مشتری‌ها طرفداران بسیاری دارد اما با سس گوجه طبخ و سرو می‌شود.
5. فتوچینی کنار غذا چون با خامه سر می شود، بعد از خنک شدن طبیعی است که کمی ماسیده شود ولی خوب می‌توانیم دورچین دیگری برای آن درنظر بگیریم. ما بسیاری از غذاها را با سلیقه ایرانی‌ها هماهنگ می‌کنیم و از این نظر، معتقدم رستوران ایتالیایی واقعی در ایران وجود ندارد.
6. در مورد سس ما‌هی‌ها هم حرف‌ها کاملا درست است. باید سس دیگری کنار ماهی قرار دهیم و اگر دوستان پیشنهادی داشتند، ما استقبال می‌کنیم.

و البته پرده  آخر یک شب یک رستوران مثل همیشه با قسمتی بود که ظاهراً برای فیدیلیویی ها جذابترین قسمت ماجراست و کسی حاضر به صرفنظر کردن از آن نیست. تور بازدید از آشپزخانه رستوران مانژیامو با توضیحات آقای رحیمی ما را به ساعت 11:30 شب و پایان برنامه رساند.

 
Camellia C.K

1392/4/10

مرسی از خوش گذرونــــیتون ^_^ ضمنن اون آقا کت مشکیه هم خیلیم خوبه عینک لازم نداش اصنشم

شایان مستور تهرانی

1392/3/12

:)))))))))) خیلی خوبه...مرسی از فیدیلیو

فرشید افشار

1392/4/26

خیلی کاره جالبیه شاید با این نقد و بررسی ها یکم کیفیت غذاهای رستورانامون بهتر بشه..منهم دوست دارم تو این کار شریک باشم.

مازیار عبیدیان

1392/3/12

الان دیدم که گذاشت عکس ما رو!!! دیروز نذاشته بود ولی!!! خیلی ممنون عمو فیدی!!!

Elham Pari

1392/4/10

جچوری انتخاب میشن اینا؟؟ منم دوست دارم باشم

ROOHI

1392/3/15

نوش جان :) خیلی خوب بود مخصوصا آخرش :))

خاله شادی

1392/3/11

ممنون از برنامه های خوب شما :) خوش باشید دوستان عزیزم

ali mohebi

1392/4/9

حیف شد کاشکی منم میدونستم

سعید نجفیان

1392/4/9

نوش جونتون! امیدوارم یه روزی نوبت ما بشه در جمع دوستان فیدیلیو ایی بریم بخوریم و بیاشامیم.

لادن ملک قاسمی

1392/3/12

برنامه خوبی بود.مرسی لاتیمر و وایدویژن و الناز عزیز بابت همه زحمت ها.........

sm1358

1392/3/12

:) خیلی عالی بود، خوشحال شدم از آشنایی با شما دوستان عزیز...

sad pisces ...

1392/3/13

عالی بود. دیگه داره میوفته رو غلطک

1392/3/12

بعد از یه روز سخت بسیار خندیدم. عکس های عبیدیان خدا بود. دی: فواد حداقل تو یک شب یک رستوران رعایت می کردی دستبرد به غذای مردم نمی زدی

Х.a.m.i jo

1392/3/14

تی شرت فواد :)) ، امیدوارم همیشه به همه ی دوستان خوش بگذره ، مستدام باشید فیدیلیویی ها :)

سبا

1392/3/12

مازیوووو=))))

سبا

1392/3/11

نوش جـــؤن خورندگـــانه عزیزم:*

سارا مروتی

1392/3/11

مرسی از فیدیلیو... عــــــاشق این عکسها و کامنت های آخر گزارش از آقای پژوهش هستم =))) رسماً من و امین و مازیار سوژه که بودیم... سوژه تر شدیم :دی منم خدا رو شکر می کنم که عکس پنینی خوردنم رو نمی بینم :))

bon appetit

1392/3/14

ممنون از گزارش و عکسها ;)

ruslan spiridonoff

1392/4/9

این بدجنس بازی ها چیه چرا من خبر نداشتم ؟

. محیا .

1392/3/13

نوش جووونتون ایشااله خوش گذشته باشه

MohamaD Moghtader

1392/3/13

مرسی عمو فیدی عالی بود :) همیشه موفق باشی

mira

1392/3/13

بچم فواد چه خوش عکسه!!!! خوش باشین همیشه....

sad pisces ...

1392/3/11

بالاخره اقای مشایخی هم تو یکی از عکسا دیده شد :)

👀مریم 💖

1392/3/12

ممنون :) خیلی شب خوبی بود :)

امـیـن مؤید

1392/3/11

من چه با کلاس غذا می‌خورم :))))

مازیار عبیدیان

1392/3/11

من تشکر میکنم که واید ویزن عکس من رو موقع خوردن پنینی تو گزارش نذاشت!!! شب خوبی بود و ممنون از همه.

مهتاب شاهوي

1392/3/12

نوش جان همه تون:) این برنامه ی فیدیلیو عالیه.همه ی عکس ها یک طرف اون عکس دکترو پنینی یک طرف.مرسی وایدویژن برای شکارلحظه ها:))

mehdi afruzi

1392/9/19

آقا از این برنامه ها داشتین ما رو هم خبر کنید دوس میداریم :)