;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

چیل، جایی برای آرامش


«زندگی کوتاه تر از اونه که بخواهیم با غذاهای معمولی بگذرونیمش» این شعار رستوران چیل است رستورانی که می خواهد عمر شما بیهوده نگذرد و بتوانید غذاهای درجه یک را امتحان کنید. اما این ادعا از کجا می آید؟ ماجرا اینست که آقای پروین جاه، مدیر جوان رستوران چیل فارغ التحصیل رشته هتلداری در اسکاتلند و رشته بیزینس را هم در آمریکا گذرانده و بعد از بازگشت به ایران، تصمیم گرفته است که با این دو رشته که علاقه اش هم هستند، یک رستوران راه بیندازد. اینها یعنی که رستوران چیل به لحاظ کیفیت و سرویس دهی طبق معیارهای جهانی عمل می کند و برای گذراندن یک وعده غذای استاندارد می توانید به چیل اطمینان کنید.
چیل شما را یاد چی می اندازد؟
وقتی کلمه «چیل» را می بینید،‌ ممکن است در لحظه اول معنی آن را متوجه نشوید به خاطر همین باید بگوییم که در زبان فارسی و در لغت نامه دهخدا «چیل» همان معنی چرب و چیل! می دهد. معنی انگلیسیش هم جایی برای آرامش است. مدیر رستوران سعی کرده محیط رستورانش را مثل معنی نامش، ‌جایی برای آرامش مهمانان درست کند. جایی که مشتری انرژی مثبت بگیرد و از فضا و غذا استفاده کند. به خاطر همین ‌در چیل یک آتلیه عکس از کشورهای اروپایی وجود دارد، ‌که مهمان ها می توانند از آن بازدید کنند. این تابلوها هر 6 ماه یک بار به روز می شوند. یعنی یک سری تابلوی جدید برای بازدید مهمانان رستوران به چیل می آید.
رستورانی به سبک باربی کیوی آمریکایی
سبک غذایی رستوران چیل بیشتر به باربی کیوی آمریکایی می خورد. البته وقتی منوی چیل را نگاه کنید، پاستای ایتالیایی را تشخیص می دهید، غذاهای دریایی که بیشتر مخصوص فرانسوی ها هستند را می بینید و چند مدل غذای اسپانیایی هم جلوی چشمتان می آید، اما موضوع اینست که این غذاها همه به روش آمریکایی ها طبخ می شوند. یعنی مزه پاستایی که در چیل می خورید با پاستایی که در یک رستوران ایتالیایی می خورید متفاوت است. البته مدیر رستوران چیل می گوید سبکی به اسم سبک آمریکایی در بین رستوران ها وجود ندارد چون غذاهایی که در رستوران های آمریکایی طبخ می شود،  را مهاجران اروپایی آمریکا وارد آن کشور کرده اند وگرنه آمریکایی ها غذای اصیلی که بشود گفت خاص آنهاست ندارند اما خب مزه پاستا، غذای دریایی و ... شان با مزه ای که در اروپا می خورید فرق دارد.

 


ما تکراری نمی شویم


یکی از چیزهایی که مدیران چیل موقع سرپا کردن رستورانشان به آن فکر کرده اند، اینست که غذاهای چیل تکراری نباشد. به خاطر همین در چیل ممکن است هر لحظه غافلگیر شوید. مثلا در آنجا یک نوع برگر آمریکایی طبخ می شود که طبقاتی است. یعنی یک ساندویچ همبرگر که از هر همبرگری که دیده اید بلند تر است و موقع خوردنش هر لحظه ترس از سقوط وجود دارد!

مدیر چیل می گوید اوایل کار تصور بر این بوده است که چنین غذایی با این حجم و کثیف کاری ای که دارد زیاد مورد استقبال قرار نگیرد اما در طول زمان مهمانان چیل بیشتر از هر غذایی این را سفارش داده اند و با همه دردسرش حاضر نشده اند آن را نصف کنند و راحت تر بخورند.

این همبرگر یکی از محبوب ترین غذاهای چیل است و جز آن ساندویچ «کالیفرنیا چیز استیک» غذای محبوب دیگر این رستوران است. اگر می خواهید نظر مدیر رستوران را بدانید هم باید بگوییم که پیشنهاد او بشقاب دریایی سوخاری است.

 


ویژه مثل VIP
رستوران چیل الان 44 نفرظرفیت دارد اما با شروع فصل گرم، ظرفیت چیل بیشتر خواهد شد. قرار است تا چند ماه دیگر، سالن بالای چیل،‌ که یک بالکن زیبا هم دارد مخصوص مهمانان خاص چیل آماده شود. مدیر چیل می گوید از چند وقت دیگر برای مشتری های همیشگی چیل کارت های وی آی پی صادر خواهد شد که آن ها با استفاده از این کارت ها می توانند از طبقه دوم استفاده کنند. مزیت استفاده از وی آی پی، اینست که اولا دو سه مدل غذای مخصوص که در منوی طبقه پایین نیست، سرو خواهد شد. بعد هم اینکه سرویس دهی آن جا کاملا با پایین متفاوت خواهد بود.

 


صبحانه آمریکایی برای آدم های خاص
خبر خوب اینکه قرار است از پنجم اسفند ماه 90 به رستوران چیل، پکیج صبحانه اضافه شود. مدیر رستوران می گوید بعد از چند ماه فکر و برنامه ریزی قرار است از پنجم، پنج شنبه ها و جمعه ها در سه پکیج صبحانه آمریکایی از میهمانان پذیرایی شود. این پکیج ها قیمتی حدود 10 هزار تومان خواهند داشت و دانستن این نکته ضروری است که روزهای جمعه از 9 تا 12 ، ساعت صرف صبحانه خواهد بود و پنج شنبه ها 8 تا 11 صبحانه داده خواهد شد. ضمن اینکه خوردن قهوه محدودیتی ندارد. یعنی از شما هزینه یک لیوان قهوه گرفته می شود ولی تا ابد می توانید قهوه بخورید!

 

  

 

سرویس رایگان هم داریم
نکته دیگر بیرون بر چیل است. غذاهای بیرون  بر ( که همبرگر طبقاتی هم جزوشان است) 10-15 درصد ارزان تر از داخل رستوران هستند و فرستادن غذا برای مناطق جردن ولیعصر و میرداماد رایگان استو برای بقیه نقاط شهر، یک هزینه جزئی گرفته می شود.

 

برای مشاهده مشخصات و منوی رستوران چیل اینجا را کلیک کنید. 

Kimia shojaei

1391/4/11

لطفا به من بگید "هش برون" که در منوی صبحانه چیل اومده چیه؟

افسون فروغی پور

1391/3/23

رستورانی خوب و دلچسب است. توصیه می کنم

sida m

1391/4/11

بد نیست ولی فکر می کنم بیشتر از لحاظ متفاوت بودن روی غذاهای دریایی مانور داده چون بقیه غذاهاش بیشتر مدل ساندویچیه در ضمن عکس همبرگری هم که اینجا انداخته واقعیش به این شکل نیست خیلی کوچیک تره!!

amir nariman

1391/4/15

رستوران خوب و آرومیه، غذای خوشمزه ای هم داره