;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

تجربه ای هیجان انگیز در کیوانو

 

یانگوم را یادتان هست؟ همان دختر کره ای که عاشق آشپزی کردن بود و غذاهای رنگارنگ درست می کرد. همان که هزار جور پیش غذا و پس غذا کنار سینی غذایش می گذاشت. همان که با غذاهایش دل همه را می برد و وقتی سریال جواهری در قصر از تلویزیون پخش می شد همه آرزو می کردند کاش از غذاهای او نوش جان کنند... خبر خوب اینکه الان چند ماه است که خانه گریل کیوانو در آ اس پ پایتخت شروع به کار کرده است . کیوانو برای اولین بار سبک باربیکیو کره ای را به ایران آورده، غذایی که می توان گفت ضمن داشتن مشخصه های غذای کره ای مثل هیجان سرو غذا در ظروف متعدد و رنگارنگ، با ذائقه غربی و ایرانی تناسب پیدا کرده است.

 

                    


رستوران Kivano چه جور جایی است؟

اگر قرار باشد برای رستوران کیوانو یک شعار تعریف کنیم، «یک تجربه متفاوت» را انتخاب می کنیم. برای اثبات این جمله هم پیشنهاد می کنیم فقط و فقط یک بار مهمان کیوانو شوید، تا خودتان معنای واقعی این جمله را بفهمید. رستوران کیوانو برای اولین بار در ایران سبک هیجان انگیز باربیکیو کره ای را به مشتریان عرضه می کند. البته اگر با غذاهای متدوال شرق آسیا و ادویه های آن میانه خوبی ندارید هم نگران نباشید در باربیکیو کره ای کیوانو سر و کار شما بیشتر با گوشت و مرغ گریل و سس ها و طعم دهنده هایی متناسب با سلیقه ایرانی ها است. سبکی که هر چند جدید است اما با روحیات ما ایرانی ها حسابی دمخور است.‌ مخصوصا اگر با یک جمع صمیمی و شاد به کیوانو برویم.

 

 ماجرا از این قرار است که در کیوانو این امکان وجود دارد تا شما همراه دوستان یا بچه ها و همسرتان در کنار هم غذایتان را برای خوردن آماده کنید. یعنی می توانید سر میز برای خودتان و دیگران غذا بپزید و حتی از فرزندتان بخواهید برای شما غذا آماده کند و همه این اتفاق در حالی می افتد که شما در یک سالن سربسته نسبتا کوچک قرار دارید ، روی صندلی های راحتتان لم داده اید و بدون اینکه احساس خطری کنید، یا بوی دود اذیتتان کند دارید آماده شدن غذا در گریل روی میزتان را می بینید. اما این اتفاق چه طور شکل می گیرد؟

                     

                    


 

چطور سرآشپز خود می شوید؟
در کیوانو روی هر میز یک دستگاه گریل تعبیه شده و می شود تکه های گوشت و مرغ – که چند روزی در مواد مخصوص خوابانده شده را روی آن گذاشت و پخته شدنشان را تماشا کرد، اما جالبی این دستگاه ها اینست که هرگز دودی از اینها به سمت بالا حرکت نمی کند. چون خروجی های دستگاه طوری ساخته شده اند که دود را به سمت پایین می کشند و از لوله هایی که زیر کف پوش رستوران قرار دارد به بیرون هدایت می کنند. 

 

مدیران رستوران کیوانو می گویند ایده این رستوران از یک رستوران کره ای در کانادا آمده است. رستورانی که پاتوق جمع های دوستانه ی فعال و شاد بود و هر کسی می خواست یک تجربه متفاوت را برای دوستانش به وجود بیاورد حتما مهمانش را برای یک بار هم که شده به آن جا می برد. چیزی که اگر شما هم یک بار به این رستوران بروید حتما دلیلش را می فهمید و امتحانش می کنید.

 

 

تنبل ها فرار نکنند

 اگر بعد از خواندن این توضیحات علاقه مند شدید به کیوانو بروید و در یک جمع خوشحال و شلوغ و یا حتی آرام و دو نفره یک غذای متفاوت را در یک فضای متفاوت نوش جان کنید، که هیچ، خوشحالیم اما اگر حالا دارید با خودتان فکر می کنید چرا باید در یک رستوران سرآشپز خود باشید، باید بگوییم که هیچ نگران نباشید. غذاهای گریلی کیوانو فقط غذاهای اصلی رستوران را شامل می شود و برای خوردن انواع سوشی، ‌نودل و برنج لازم نیست شما  کاری بکنید. سرآشپز بین المللی کیوانو غذا را برایتان آماده می کند و شما فقط و فقط باید زحمت بکشید و قاشق را از روی میز بردارید و غذایتان را نوش جان کنید.

 

 

 

کیوانو در اسم ، در غذا و در سبک رستورانی به کره ای ها رفته اما دکورش برای چشم های ما آشناست. دکوری که هر چند ساده است اما تک تک اجزایش را برای این رستوران ساخته اند. مدیران رستوران می گویند همه چیزهایی که در کیوانو وجود دارد یکتا است یعنی که مخصوص اینجا و از اول ساخته شده است و نمونه آماده ای ندارد. یعنی هیج کدام از چیزهایی که در رستوران می بینید را با این شکل و شمایل در بازار مشاهده نخواهید کرد. اما چشم نواز ترین چیزی که در کیوانو می بینید، یک درخت گچ کاری شده زیبا روی دیوار است که کار دست یک مجسمه ساز خبره است و چشم ها را از اول تا آخر به سمت خودش می کشد.

 

                       

   

 

یک غذا = چند ظرف؟
اگر یادتان باشد، یانگوم برای پذیرایی از مهمان هایش همیشه ده ها مدل غذا و پیش غذا و ... آماده می کرد. در کیوانو هم همین طور است. شما غذای اصلی تان را با انواع ترشی کره ای ، سس های متنوع، بلغور و ... میل می کنید. مدیران کیوانو می گویند در هر وعده غذایی برای هر نفر حداقل 15 ظرف لازم است که در اینها خوردنی های مجزایی قرار می گیرد. اگر به کیوانو رفتید، یادتان باشد پر طرفدارترین غذای کیوانو مرغ با سس بولگاگی است. پرطرفدار هم اینجا به جامعه کسانی که به کیوانو رفته اند ربطی ندارد. این غذا در یک نظر سنجی بین المللی که شبکه سی ان ان چند وقت قبل به راه انداخته بود جزو صد غذای برتر دنیا شد و رتبه بیست سوم غذای دنیا را گرفت. یکی از چیزهای عجیبی که آن جا می خورید هم آناناس گریل شده است که همراه غذای اصلی تان به سر میز می آید و از قضا طعم خوبی هم دارد.

 

       


چند نکته
اولا مرغ و گوشت هایی که شما در یکی دو دقیقه روی شعله می پزید مدت ها از آشپزشان وقت گرفته اند. مدت ها در مواد خاصی خوابانده شده اند و اینطور نیست که شما آشپز واقعی آن ها باشید! شما فقط تفننی تکه های نازک گوشتتان را روی آتش می گذارید.

 

دوما خوبی این مدل طبخ غذا این است که شما به چشم خودتان مواد اولیه غذا را میبینید، پس کیوانو، همیشه بهترین مواد اولیه را برای شما در نظر می گیرند.

 

سوما در کنار غذای اصلی، تکه های بادمجان، هویج، قارچ و دیگر سبزیجات هم در اختیارتان قرار می گیرد تا روی آتش بپزیدشان. کلا در کیوانو به سبزیجات اهمیت خاصی داده می شود ولی نکته اینست که این سبزیجات خیلی دیر روی آتش میپزند و توصیه ما اینست که از همان اول سبزیجاتتان را روی دستگاه و در جایی که شعله بیشتر است قرار دهید تا آخر کار بتوانید بخورید.

 

 

چهارما،‌ کیوانو اولین رستوران کره ای در ایران است و برای اینکه این سبک را در این جا راه بیندازد، راه طولانی را طی کرده است، مدیران کیوانو فقط حدود 10 ماه زمان گذاشته اند تا کسی پیدا شود که بتواند خروجی دستگاه ها را جوری بسازد که دود به داخل فضای رستوران نیاید و برای این کار کلی هزینه کرده اند. کلی تحقیق کرده اند که ببینند در ایران قبلا چنین چیزی بوده یا نه؟ چند ماه وسایل وارداتی شان در گمرک ها مانده و این اتفاق ها فقط برای اولین ها پیش می آید. این را همیشه یادتان باشد.

 

 

 

 

 

          

 

 

برای مشاهده مشخصات و منوی رستوران کیوانو  اینجا را کلیک کنید.
 

mana farjam

1390/8/19

به نظر که خیلی عالی میاد پس کیوانو منتظر باش که ما خواهیم آمد ولی تو هم هوای ما رو داشته باش

bluecheese

1390/9/21

من دو بار رفتم اون جا و خیلی هم دوست داشتم. امیدوارم منو رو گسترش بدن و به غیر از گریل، غذاهای دیگه کره ای رو هم سرو کنن. در ضمن از سوشی کیوانو هم خیلی خوشم آمد.

darya84

1390/9/14

بسیار عالی بود؛ از پیشنهاد فیدیلیو واقعا راضی بودم، طعم خوب و نحوه سرو کاملا متفاوت و برخورد خوب اعضای رستوران همه با هم به تجربه ای لذت بخش ، به یاد ماندنی و در خور تکرار تبدیل شد.این رستوران رو به همه دوستان با اطمینان پیشنهاد می کنم.

zahra salehi

1390/8/22

من چند روز پیش با همسرم رفتم. واقعا خوب بود و خیلی خوش گذشت

flor kashani

1390/8/24

من تقریبا زیاد رفتم و واقعا دوست دارم.به نظر من جون میده واسه سورپرایز کردن دوستات.هر دفعه با یه اکیپ جدید میرم و هر دفعه هم خوش گذشته.

neda ahani

1390/8/21

خیلی خوب ومتفاوت به نظر میاد.چون من همیشه دوست داشتم غذاهای کره ای رو امتحان کنم وبی صبرانه منتظرم تا بدونم آدرس این رستوران کجاست.

حامد جلالی

1390/9/14

باید امتحانش کنم