;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

تنوع بالا و کیفیت عالی در دارچین

چند سالی است که دیگر ولیعصرگردی به یک خرده فرهنگ تبدیل شده است و هر ساعتی از شبانه روز اگر سرو کارتان به خیابان ولی عصر بیافتد تعداد زیادی از افراد را می بینید که بدون مقصد خاصی و به هوای گشت و گذار در طولانی ترین خیابان تهران ، سنگفرش های ولی عصر را متر می کنند.
اگر جزو آن دسته آدم هایی هستید که با خیابان ولی عصر خاطره دارید و هر جای تهران که زندگی کنید حداقل هفته ای چند بار سری به این خیابان می زنید ، پس حتما نام رستوران دارچین را هم شنیده اید ، رستورانی که در یکی از همین کوچه های خیابان ولی عصر کم کم پا گرفته و الان به یکی از رستوران های معروف و با کیفیت تهران بدل شده است.


تمرکز رستوران دارچین از ابتدا روی غذاهای دلیوری بوده ، البته قبل تر از این حرف ها قرار بوده دارچین جایی باشد برای خوردن دیزی با کیفیت اما به دلیل موقیعتی که در منطقه دارد تمرکزش را روی غذاهای دلیوری گذاشته. بعد از مدتی هم یک سالن 80 نفره به این رستوان اضافه شده تا دیگر همه چیز تمام باشد. سالن رستوران دارچین یک سالن لوکس و بسیا زیبا است ، سالنی که دیواره هایش با سنگ نگاره هایی با عنوان«از خاک تا خاک » پوشانده شده است .


سبک چینش المان ها در این محیط کلاسیک است و نورپردازی خاص و ویژه ای دارد. البته شاید بتوان گفت تنها نقطه ضعف این محیط زیبا و آرامش بخش ، نورکم آن باشد. نوری که شما را مجبور می کند برای خواندن منو از چراغ قوه گوشی تان کمک بگیرید.
این رستوران دارای 2 منو است یکی منو مخصوص سالن و دیگری منو بیرون بر ، در سالن انواع غذاهای فرنگی و دریایی و به اضافه کباب های ایرانی سرو می شود که پرطرفدار ترین آنها هم استیک دارچین ، کباب ترش و سینی دریایی است. به گفته ی شاهدان عینی نمونه ی سینی دریایی دارچین را هیچ جای دیگری نمی توانید پیدا کنید در این سینی بسیار لذیذ یک لابستر یک کیلو و دویست گرمی ، کالاماری ، میگو ، ماهی و... یافت می شود .


منو بیرون بر دارچین حتی متنوع تر و هیجان انگیزتر از منو داخل سالن است در این منو حدود 130 مدل غذا وجود دارد که همگی به صورت تخصصی پخته می شوند. علاوه بر غذاهای داخل منو سالن یک سری غذاهای ایرانی و فرنگی دیگر نیز در منوی بیرون بر وجود دارد به همه این ها اضافه کنید غذاهای خورشتی و فست فود ها را.
منو دارچین جوری تنظیم شده که هر نوع غذایی هوس کنید در آن پیدا می شود و هیچ کس دست خالی از این رستوان نمی رود ، هر سه ماه یک بار هم حدود ده دوازده مدل غذای جدید به این منو اضافه می شود که بعد از این غذاها وارد منو اصلی می شوند و دوباره سه ماه بعد غذاهای جدیدتری وارد منو می شوند.

رستوران دارچین


با وجود این که منو دارچین منو مفصلی است با این حال هر غذایی که بخواهید سفارش بدهید در هر زمانی در رستوران دارچین موجود است و همه غذاها هر روز در آشپزخانه تهیه می شوند. مدیریت رستوران آنقدر روی این قضیه مطمئن است که تاکید می کند اگر هر زمانی زنگ زدید و یکی از غذاها در رستوران موجود نبود ، شما تا یک ماه هر روز شام و نهار میهمان این رستوران خواهید بود. البته به جز غذاهای روزانه که ممکن است دیر زنگ بزنید و تمام شده باشند.
آشپزخانه دارچین هم اشپزخانه ی بسیار بزرگی است ، آشپزخانه ای که حدود 40 نفر در آن مشغول به فعالیت هستند و هر گروه هم قسمت خاصی از کار را به عهده می گیرند ، بخش تهیه غذاهای ایرانی ، فرنگی ، سرخ کردنی ، خورشتی و... همگی مجزا است و هر کدام متخصصین خاص خودشان را دارند.
در این پنج سالی که از افتتاح این رستوران گذشته است سعی شده تمامی این غذاها در یک سطح عالی و درجه یک ارائه شود. هنوز هم تمامی مواد اولیه به روز تهیه می شوند. اگر بخواهیم هدف این رستوران را در یک جمله تعریف کنیم می توانیم بگوییم ، کیفیت بالا ، بزرگترین تفاوت دارچین با دیگر رستوران های تهران است.

برای مشاهده منو و مشخصات رستوران کلیک کنید.