;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

از بلندای برج ایفل تا دامنه البرز کوه


اگر به شما بگویند یک آدم خوش ذوق پیدا شده که توانسته غذاهای قدیمی و ریشه دار دو کشور تاریخی ایران و فرانسه را یک جا جمع کند و در رستورانی شیک و در فضایی آرام سرو نماید چه واکنشی نشان می دهید؟ اگر بدانید که در این رستوران غذایی به نام «شقه کباب دو قورمه اکبرخان» (یا همان اکبر جوجه) به عنوان غذای اصیل ایرانی سرو می شود چقدر وسوسه می شوید که به آنجا سر بزنید؟ یا اینکه بدانید«خوراک رولت کبوتر و سبزیجات» به عنوان غذایی نام آشنا و اصیل در فرانسه برای شما سرو می شود چقدر برایتان مهم می شود که چند ساعتی را در آن رستوران بگذرانید؟ اگر این غذاها وسوسه تان کرده حتما به «طهران پاریس» بروید.

 

 پیش از رفتن بدانید:
1. «طهران پاریس» زیر نظر موسسه لنوتر* افتتاح شده. این موسسه کارش اینست که در همه جای دنیا رستوران فرانسوی دایر کند. یعنی اگر کسی خواست رستوران فرانسوی بزند و خواست رستورانش استاندارد های واقعی یک رستوران فرانسوی را داشته باشد باید با کمک و زیر نظر این موسسه شروع به کار کند. به این خاطر مدیران رستوران «طهران پاریس» شف هایشان را برای آموزش دیدن دستور تهیه و طبخ پیش غذاها، غذاهای اصلی و انواع دسرهای فرانسوی با استاندارهای این موسسه به دبی فرستادند و این یعنی که اگر طرفدار غذاهای اصیل فرانسوی هستید باید بیشتر از هر جای دیگری به این رستوران اطمینان کنید. ولی این فقط بخشی از ماجراست و در بخش دیگر غذاهای اصیل ایرانی قرار دارند که آنها هم بر اساس دستور اصلی تهیه غذای ایرانی تهیه می شوند.
2. مدیران رستوران «طهران پاریس» به این خاطر رستورانشان را دایر کرده اند که فکر می کردند جای خالی دیده شدن دو فرهنگ غذایی اصیل دنیا یعنی ایران و فرانسه آن هم در کنار هم در تهران خالی است به خاطر همین هم تصمیم گرفتند ایده های مختلف را دور هم جمع کنند و در نهایت رستوران طهران پاریس در منطقه شمال غرب تهران افتتاح شد.
طهران پاریس چه جور جایی است؟
اول از همه این را باید بدانید که شما برای پیدا کردن این رستوران خاص مشکل خاصی نخواهید داشت، فقط کافی است کمی زمان بگذارید و خودتان را به کوچه شانزدهم خیابان علامه شمالی در منطقه سعادت آباد برسانید. آن وقت برای اولین بار خواهید دید که آشپزخانه یک رستوران چگونه می تواند قبل از لابی آن واقع شود. آشپزخانه ای که در پشت شیشه های قدی آن چند تا آشپز با لباس های مخصوص و متفاوت این طرف و آن طرف می روند و غذاهای خاص و اصیلشان را آماده می کنند. این کار دو پیام دارد یکی اینکه مدیران رستوران با صدای بلند می گویند ما از دیده شدن نمی ترسیم و دوم اینکه به یک جای خاص آمده اید. فضای داخلی رستوران هم علاوه بر اینکه طراحی و نورپردازی دلنشینی دارد، پر از تصویر های دیدنی است. دور تا دور دیوارهای رستوران با عکس های بزرگ عمارت های معروفی از فرانسه و خیابان های تهران قدیم پر شده است. عکس هایی که آقای زندی مدیر رستوران برای پیدا کردن نگاتیوهایش کلی زمان گذاشته و برای اینکه با بهترین کیفیت چاپ شوند همه نگاتیوها رابه چاپخانه ای در فرانسه ارسال کرده تا آنجا چاپ شوند.
 
ایرانیه ایرانی؛ فرانسویه فرانسوی
شعار مدیران رستوران طهران پاریس «از بلندای برج ایفل تا دامنه البرز کوه» است؛  بر اساس همین هم مدیران این رستوران چون خواسته اند غذاهای اصیل و نام و نشان دار هر دو فرهنگ غذایی را سرو کنند از رسپی اصلی برای تهیه غذاها استفاده کرده اند. پس تا کنون هر چه نام رستوران فرانسوی در تهران را شنیده اید خط بکشید و خودتان را برای خوردن یک غذای اریجینال فرانسوی آماده کنید.

 چی بخوریم؟
در رستوران طهران پاریس چیزی که بیشتر به چشم می آید اسم های عجیب و غریب و غذاهایی است که در کمتر جایی می توانید نمونه و طعم آن را پیدا کنید. بنابراین اگر با جمعی چند نفره آنجا می روید سعی کنید غذاهای متنوعی را سفارش دهید تا بتوانید طعم های مختلف را بچشید. اما آن طور که آمارهای رستوران نشان می دهد استیک مخصوص طهران پاریس در بین غذاهای فرانسوی و قبضه کباب مخصوص در بین غذاهای ایرانی پرطرفدارترین ها هستند. هر چند که دوست داریم طعم کباب بلدرچین دوآتیشه، شاه جهانی پلو، مرصع پلو با مرغ مطنجنه در بین غذاهای ایرانی و خوراک اردک با سس ترش و شیرین، دنده بره وینی و خوراک ماهی سالمون مدالیونز را در بین غذاهای فرانسوی تست کنید. ضمن اینکه در این رستوران نگران قیمت ها نباشید چون قیمت های غذایی آن نسبت به مکان، موقعیت و سطح رستوران های دیگر اصلا بالا نیست. مثلا شما می توانید شاه جهانی پلو را در این رستوران با 13هزار تومان و قبضه کباب را با 17 هزار تومان سفارش دهید.
به جمع ما خوش آمدید
یکی از ویژگی های رستوران طهران پاریس در نوشیدنی هایی است که در ابتدای پذیرایی در اختیار شما قرار می گیرد. نوشیدنی هایی که در تمام 7روز هفته مدام در حال تغییر هستند تا از تکراری شدن رستوران برای مهمان ها جلوگیری کند. دستور تهیه این نوشیدنی ها هم فقط در اختیار این رستوران است و می توانید مطمئن باشید که در جای دیگر چنین طعمی را تجربه نخواهید کرد.

 


•    از طهران پاریس بیشتر بدانید:
-فضای رستوران طهران پاریس بزرگ است ولی با این همه فقط برای 100نفر امکان نشستن وجود دارد. این موضوع هم به خاطر احترام گذاشتن به فضای خصوصی مهمانهاست.
- طهران پاریس جای پارک اختصاصی ندارد اما شب ها به راحتی می توانید جای پارک پیدا کنید.
- هزینه غذاهای بیرون بر رستوران پائین تر از منوی داخلی است ضمن اینکه برای شرکت ها و موسسات منوی ویژه هم طراحی می شود.
- در تمام روزهای هفته موسیقی زنده در رستوران نواخته می شود.
•    در آینده در طهران پاریس خواهید دید:
- در طهران پاریس آن قدر دسر ها و نوشیدنی ها متنوع هستند که در ماههای آینده رستوران طهران پاریس در ساعات غیرکاری رستوران (عصرها) خدمات کافی شاپ ارائه خواهد کرد.
- به دلیل این که فضای رستوران با عکس های سیاه و سفید عمارت های تاریخی طهران قدیم و پاریس فضای خاصی شده و مهمانان علاقه دارند در این فضا عکاسی کنند در آینده نزدیک آتلیه رستوران راه اندازی خواهد شد تا مهمانان در لوکیشن دلخواه با هزینه ناچیزی عکس یادگاری بگیرند.

 


 

عکسهایی از مراسم افتتاحیه رستوران با حضور جمعی از هنرمندان سرشناس کشور

 

 

برای مشاهده مشخصات و منوی رستوران تهران پاریس اینجا را کلیک کنید.