;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

مانژیامو، خانه دوستی

 

«آدمها همه چیز را همین طور حاضر و آماده از مغازه ها میخرند... اما چون مغازه ای نیست که دوست معامله کند... آدمها مانده اند بی دوست... تو اگر دوست میخواهی مرا اهلی کن.» این دیالوگ های معروف کتاب «شازده کوچولو»، شعار مسئولین رستوران مانژیامو است. آنها معتقدند مهم ترین چیزی که آدم ها را در یک رستوران جمع می کند، دوستی است و به خاطر همین، هم شعار رستوران شان را حول دوستی انتخاب کرده اند و هم فضای رستوران را مثل یک خانه گرم و صمیمی دکور چیده اند. دکوراسیونی که دوستان مانژیامو را یاد خانه های اصیل دهه 50 و 40 یوسف آباد می اندازد و حس مهمانی رفتن و فضای خودمانی یک خانه را برایشان زنده می‌کند. مسئولین رستوران مانژیامو می گویند نام مستعار رستورانشان «خانه سفید» است و این اسم یادآور سریال «خانه‌سبز» است که حرف اول و آخر دوستی و محبت بود. آنها دوست دارند مهمانان رستوران، دوستی هایشان را بیاورند اینجا و در اینجا دوستی معامله کنند.
مانژیامو از اسفند 90 افتتاح شده و یک رستوران بین المللی است. اینجا را اعضای جوان یک خانواده مدیریت می کنند که همگی شغل دیگری دارند ولی به عشق رستوران داری بیشتر روزشان را در اینجا می گذرانند. برادران جعفری و به همراه آقای منصور مسئولین اصلی رستوران هستند. جالب این است که یکی از اینها یعنی معین جعفری خودش سرآشپز رستوران هم هست و بعد از سالها کار در رستوران های معروف،حالا مدیریت آشپزخانه خودش را به عهده گرفته است.

 

 
وقتی وارد مانژیامو می شوید چه می بینید؟

رستوران مانژیامو فضای نسبتا بزرگی دارد و در دو قسمت داخلی و بیرونی (حیاط) به مهمانان سرویس می دهد. در فضای داخلی 59 صندلی و در بیرون  21 صندلی تعبیه شده و در کل اینجا 80 الی 90 نفر ظرفیت دارد. میزها در فضای داخلی مانژیامو با یک فاصله مناسب از هم قرار گرفته اند و حریم خصوصی افراد تا حد خوبی حفظ می شود. در حیاط هم میزها با چتر بالای سرشان و فضایی آرام و دلنشین پذیرای مهمانان هستند. تم رنگی رستوران مانژیامو بیشتر کرم، قهوه ای است. صندلی های اینجا به سبک لهستانی ساخته شده، روی دیوارها تابلوهایی از اماکن تاریخی ایتالیا آویزان است و یک سبک خاصی از گچ بری توسط یک هنرمند یزدی به طور انحصاری در بالای دیوارها و نزدیک به سقف انجام شده که کلی به زیبایی فضا افزوده است.

 


مانژیامو یعنی چه؟
این کلمه در واقع یک تیرو چهار نشان است. مانژیامو یا مانجامو در اصل یک کلمه ایتالیایی و یک جور دعوت دوستانه برای خوردن غذاست. اما مسئولین رستوران این «ژ» را در کلمه «مانجامو» وارد کرده اند که اسم رستوران شان هم حال و هوای فرانسوی و هم فارسی بگیرد و منوی بین المللی رستوران را یادآور شود. پس شما با دیدن کلمه مانژیاموهم باید شعار رستوران که حول دوستی می‌چرخد را به یاد بیاورید و هم طعم هایی را که در اینجا خواهید چشید. می بینید؟ یک اسم است و چهار معنی.

 

 
در منوی رستوران چه خبر است؟
به جز غذای ایتالیایی و فرانسوی، در منوی اینجا غذای تایلندی، انگلیسی، آمریکایی و ... هم به چشم می خورد. سالاد دیمنزو تایلندی است که البته گوشت آن به سبک مثل ایتالیایی ها برش زده می شود. فیش اند چیپس یک جور فست فود انگلیسی است، ساندویچ، پیتزاها و پاستاها ایتالیایی هستند (نان ساندویچ ها در خود رستوران طبخ می شود)، کوپ سالاد آمریکایی است و ... پس در مانژیامو یک سفره ایرانی پهن است با یک عالم غذای فرنگی؛ اما خوشمزه ترین و پرطرفدار ترین غذاهای این رستوران کدامند؟ مسئولین رستوران می گویند از بین پیش غذاها،‌ سالاد پنیر کبابی ، نان سیر و بشقاب پیاز سوخاری با سس پنیر چدار از بقیه پرطرفدارتر هستند. ضمن اینکه بشقاب پیاز با سس مخصوصش پیش از مانژیامو در جای دیگری نبوده و بعدا به منوی بعضی رستوران ها اضافه شده است. از بین کاسرول ها هم کاسرول مرغ و از بین پاستاها (برای کسانی که به غذاهای گیاهی علاقه مندند) پاستا رتتویل پیشنهاد می شود. از بین پیتزاها، پیتزا فیله استیک از همه پرطرفدارتر است و کسانی که اهل غذاهای تندند هم از بین پیتزاها، خوبست که استوزیکا را که هم تند و هم طعم دار است، تست کنند.

 

 

 

نکات مهمی که باید درباره رستوران بدانید:
1. مانژیامو یک منوی کافی شاپی هم دارد که فعلا بیشتر به عنوان دسر استفاده می شوند اما قرار است به زودی کافی شاپ مانژیامو هم به صورت مستقل کار کند. این کافی شاپ که از چند هفته دیگر راه می افتد، از ساعت 9 صبح تا 9 شب کار می کند. (رستوران از ساعت 12:30 تا 16 و 19 تا 24سرویس می دهد)
2. در غذاهای رستوران مانژیامو از کالباس و سوسیس خیلی کم استفاده می شود.
3. گیاهخواران در منوی رستوران سهم زیادی دارند و توجه ویژه ای به آنها شده است.
4. مانژیامو با یک آزمایشگاه خصوصی قرار داد دارد و از آزمایشگاه هر ماه می ایند و مسائل بهداشتی رستوران را چک می کنند و نکاتی را به کارکنان اینجا آموزش می دهند.
5. سبزیجات مانژیامو روزانه و گوشت و مرغ هر دو روز یک بار تهیه می شود و اضافات گوشت و مرغ به صورت وکیوم شده در فریزر نگهداری می شوند.
6. اداره بهداشت اماکن عمومی، مانژیامو را در رده تمیزترین رستوران های تهران قرار داده و احتمال دارد این رستوران که در بین 4 رستوران برگزیده اداره بهداشت قرار دارد، رتبه اول را بگیرد.

 


7. بعضی از مهمانان رستوران معتقدند قیمت های مانژیامو بالاست. مدیران رستوران می گویند این قیمت ها به خاطر موادی است که برای مزه دار کردن به گوشت و مرغ ها زده می شود. مزه دار کردن  هزینه را می برد بالا. مثلا نوع سرکه ای که آنها استفاده می کنند ایتالیایی است و قیمت زیادی دارد.
8. قرار است به زودی یک منو با غذاهای اصیل کشورهای اروپایی به منوی رستوران اضافه شود. در این منو حداکثر 20 نوع غذا وجود دارد که اصیل تر و گران تر از غذاهای منوی فعلی هستند. این منو به نیت جذب بیشتر مهمانان خارجی تهیه شده است.
9. مانژیامو دلیوری دارد اما رایگان نیست. ضمن اینکه اینجا فعلا همه غذاها را دلیوری می فرستد اما به زودی قرار است بعضی غذاها که امکان از بین رفتنشان در مسیر هست، از منوی دلیوری حذف شوند.
10. جای پارک رستوران شبها خوبست.

 


11. رستوران برایتان یک غافلگیریهایی دارد. مثلا یک آقای نوازنده هست که اکثر شب ها می آید و در فضای رستوران با صدای بم زیبایش برنامه اجرا می کند.
12. مانژیامو در شب‌های تعطیل رزرو ندارد.
13. مهم ترین درخواست مدیران رستوران از مهمانان اینست که ایراد های کار را به آنها اطلاع دهند.

 

برای مشاهده منو و مشخصات مانژیامو اینجا کلیک کنید.