;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

شش خوراکی گران قیمت جهان

1-    هیچ چیز بهتر از شروع یک روز خوب با یک فنجان قهوه نیست و چه چیز بهتر از اینکه جیب خود را با خرید یک فجان قهو kopiluwak   خالی کنید. گران قیمت ترین قهوه دنیا از اندونزی. این قهوه به دلیل پردازش آن بسیار خاص و گران قیمت می باشد.

 2-    چه کسی می تواند گران قیمت ترین قهوه را با گران قیمت ترین شیر نخورد؟
گران قیمت ترین شیر موجود مطعلق به  Nakazawa   واقع در ژاپن می باشد که هر لیتر آن معادل 43 دلار می باشد که بیش از 30 مرتبه گران قیمت تر از شیر معمولی می باشد..

3-    گران قیمت ترین پنیر جهان در Serbia  که از شیر خر تهیه می شود. این پنیر Pule  نام دارد ودلیل کران قیمت بودن آن دشواری در تهیه آن می باشد. این خرها باید در روز سه بار توسط دست دوشیده شوند که هر بار 1 لیتر شیر می دهند. از هر 25 لیتر شیر تنها یک لیتر Pule  بدست می آید. هر 453 گرم این پنیر حدود 600 دلار می باشد..

 4-    گزینه بعدی نوعی آناناس است که در Cornwall  انگلیس پرورش داده می شود. این مکان جایی بسیار عجیب برای رشد همچین میوه گرمسیری می باشد. گران قیمت بودن این میوه به دلیل روند رشد آن میباشد و ظاهراً بسیار خوشمزه هستند که آن را به قیمت 15000 دلار به فروش می رسانند.

5-    دسر توت فرنگی با قیمت باور نکردنی
این دسر را Arnaud   در Nweworleans   در منوی خود با قیمت 3950000 دلار ارائه می دهد. گران قیمت بودن این دسر به دلیل انگشتری الماس 09/7 قیراطی است که روی این دسر قرار می گیرد.

 6-    گران قیمت ترین برگر دنیا در نیویورک به قیمت 666 دلار می باشد. این برگر از گوشت Kobe   که در ژاپن تولید می شود درست می شود. در این برگر علاوه بر گوشت کوبه خاویار، لابستر، ترافل و پنیر Gruyere وجود دارد.

 آیدا محمدی

1393/9/26

دسر توت فرنگیو دوس داشتم :D

mahshad hk

1393/10/1

خیلی جالب بود مرسی