;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

سالم بخورید، حتی وقتی وقت ندارید!

saba safari

فرقی نمی‌کند که خیلی کار دارید و برای پخت و پز و یا سالم خرید کردن و باقی قضایا وقت ندارید و یا اینکه خیلی ساده، استرس دارید و حوصله وقت گذاشتن برای ماجرای مهمی مثل خورد و خوراک سالم از چیزهایی است که این روزها اصلا در دست و بالتان پیدا نمی‌شود. حالا که نمی‌شود ورزش روزانه و رژیم غذایی سالم را در یک قرص ریخت و صبح به صبح بلعید، ما به شما چند حقهو راه حل ساده یاد می‌دهیم که به کمک آنها می‌توانیدخیلی راحت‌تر از آنچه که فکرش را می‌کنید، سالم‌ترین چیزها را در کوتاه‌ترین زمان از سوپرمارکت بخرید و غذایتان را در چند دقیقه آماده کنید، چه برای خودتان و چه برای یک الی ده نفر دیگر!
داشتن یک لیست خرید اگر چه کار از مُد افتاده‌ای به نظر می‌رسد اما واقعیت این است که به طرز غریبی سرعت و کیفیت شما را در خرید بالا می‌برد. کافی است این چند توصیه را به کار بگیرید تا لیست خریدتان خیلی خیلی کارآمدتر از آن چیزی که فکر می‌کنید شود.


•    لیست خریدمان را کجا نگه داریم؟
ممکن است خیلی واضح به نظر می‌رسد اما درست‌ترین جا برای لیست خرید در یخچال است. جایی که همیشه جلو چشمتان است و هر وقت که بخواهید می‌توانید هر چه که بخواهید را بر روی آن بنویسید. البته که تلفن همراه و اپلیکیشن‌های موجود در آن هم گزینه مناسبی است، به شرط اینکه هر وقت هر چیزی که به ذهنتان رسید را در لحظه در آن وارد کنید، بدون اینکه گزینه "بعدا می‌نویسم" به ذهنتان برسد.

 

•    لیستتان را مرتب کنید.
اگر همیشه لیستتان را بر اساس راهروهای فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید مرتب کنید چیزی بین سی تا چهل درصد در وقت خریدتان صرفه‌جویی کرده‌اید. مثلا اینکه بدانید از راهروی پروتئین چه چیزهایی را می‌خواهید یا اینکه قسمت لبنیات را برای جلوگیری از فاسد شدن در انتهای لیست بگذارید.

•    در ساعت‌های مناسب خرید کنید
اگر بتوانید در روزهای بین جمعه تا چهارشنبه خرید کنید، و یا خریدتان را بعدازظهرها و یا در زمان ناهار انجام دهید، به مراتب خرید سریع‌‌تری خواهید داشت و البته از شلوغی فروشگاه هم رها خواهید شد.


•    هرگز وقتی گرسنه‌اید به خرید نروید.
تحقیقات نشان داده است که وقتی در حال گرسنگی به خرید می‌روید، بیشتر به سمت چیزهای غیر مفیدی می‌روید که قطعا در لیستتان هم وجود ندارد. درست هنگامی که معده‌تان شروع به مالش رفتن می‌کند زمانی است که قید لیست سالمتان را می‌زنید و علاوه بر تلف شدن وقتتان، پول بیشتری هم می‌پردازید. جوری برنامه‌ریزی کنید که با شکم سیر و بعد از وعده‌های غذایی خرید کنید و اگر نمی‌توانید، لااقل یک اسنک کوچک قبل از شروع خرید، بخورید.

•    بین اقلام تکی و فله‌ای با احتیاط برانید!
خیلی وقت‌ها انتخاب بین اجناس تک وعده‌ای و یا فله‌ای تفاوت زیادی بین پول و زمان ایجاد می‌کند. خوراکی‌ها و سبزیجات در حجم کوچک اگر چه در واقع گران‌تر هستند اما از لحاظ محاسبه کالری و روش سرو وقت کمتری از شما خواهند گرفت. اما یک راه دیگر هم وجود دارد که هم فله‌ای و ارزان بخرید و هم بر شیوه خوردنشان مدیریت کنید. شما‌ می‌توانید آنها را به کانتینرهای کوچک تقسیم کنید و در جای مناسب نگه دارید. مثلا یک ماست بزرگ بگیرید و به 10 قسمت مساوی تقسیمش کنید. به این ترتیب هم پولتان را نجات خواهید داد، هم وقتتان و هم سایز دور کمرتان!

•    در شماره بعدی به انتخاب دقیق‌تر اقلام لیست خرید خواهیم پرداخت.

 


 

شقایق حافظی

1394/3/6

خیلی خوب بود

saba safari

1394/3/17

آقای شهسواری عزیز، اتفاقا منظور من دقیقا ویک دِیز بود، یعنی روزهای بین جمعه تا چهارشنبه که مسلما مراکز خرید خلوت تر هستند و سریع تر بهتون سرویس میدن!