;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

خوراکی های بهاری(1)

 

بهار اینجاست و آمدنش همه چیز را تحت الشعاع قرار داده است. بدن ما هم همراه با طبیعت حال و روزی تازه دارد و حالش آنقدر خوب است که دلش می‌خواهد همه‌چیز را همراه با خود خوب کند. یکی از مهم‌ترین چیزهایی که می‌توانیم از همین ابتدای سال به آن توجه کنیم و آن را اصولی پیش ببریم، تغذیه است. البته که همیشه در مورد تغذیه حرف زده‌ایم و سعی کرده‌ایم به درست بودنش اهمیت بدهیم اما در روزهای بهار بدنمان به تعدادی از خوراکی‌ها بیشتر نیاز دارد تا بتواند به خوبی با تغییرات فصل کنار بیاید و چیزهایی را برای بهبود خلق و خو، وزن، پوست و انرژی خود پیدا کند.


گردو
مناسب برای: خلق و خو
گردو سرشار از تریپتوفان است. یک اسید آمینه‌ی مهم که برای به وجود آمدن سروتونین در بدن و احساس شعف همراه آن به شدت لازم است. محققان اسپانیایی دریافته‌اند که گردوخواران دارای میزان بیشتری از شادی‌های طبیعی هستند و اصولا حالشان بهتر است. گردو در عین حال به آرامی هضم می‌شود و مدت طولانی‌تری شما را سیر نگه می‌دارد و علاوه بر آن باعث کاهش استرس در شما می‌شود.

 
مارچوبه:
مناسب برای: خلق و خو
این گیاه عجیب و غریب یکی از بهترین منابع گیاهی سرشار از فولات و ویتامین B است که می‌تواند شما را از حال پایین روحی نجات دهد. فولات برای سنتز انتقال دهنده‌های عصبی دوپامین، نوراپینفرین و سروتونین یک عنصر بسیار مهم است و گفتن ندارد که با این همه هورمون خوشحالی چقدر می‌تواند شما را سرحال کند.

موسیر
مناسب برای: کاهش وزن
این ترکیب باریک و بلند شامل مقادیر زیادی آلیسین است که همان چیزی است که بوی تند سیر از آن ناشی می‌شود. آلیسین با تحریک احساس سیری در مغز شما را از پرخوری می‌رهاند و باعث کاهش وزن شما می‌شود. موسیرها در اوایل فصل بهار طعم شیرین‌تر و جوان‌تری دارند و اگر آن‌ها را در سالاد یا ماستتان خرد کنید عالی می‌شوند.

حبوبات
مناسب برای: کاهش وزن
حبوبات یکی از بهترین همراهان برای کسانی هستند که می‌خواهند وزن کم کنند. بدن شما برای رسیدن به فیبر حبوبات مجبور به شکستن آن خواهد شد و این همان چیزی است که باعث صرف انرژی و لاغر شدن می‌شود. علاوه بر این حبوبات حاوی پیام "سیر شدم" در مغز شما هستند!

اسفناج
مناسب برای افزایش انرژی
ملوان زبل و اسفناج‌هایش را که یادتان هست؟ اسفناج یک منبع درست و حسابی از آهن است و این بخصوص برای کسانی که گوشت نمی‌خورند یک اتفاق عالی است، چرا که آهن یکی از ماجراهای کلیدی برای رساندن اکسیژن به عضلات برای تامین انرژی است. محققان سوئدی دلیل وجود این همه انرژی در اسفناج را توضیح داده‌اند و آن این است که ترکیبات موجود در اسفناج میزان بهره‌وری از میتوکندری یا همان کارخانه تولید انرژی در سلول‌های ما را به شدت افزایش می‌دهد.