;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

سومین فست فودبزرگ جهان

در سال 2012، Wendy’s در بین 50 برند غذایی معروف دنیا از جمله Burger King, KFC, Chipotle Mixican Grill  رتبه چهارم را به عنوان بهترین فست فود با کیفیت بالا در جهان را کسب کرد.
 

Wendy’s یک رستوران زنجیره ای قدیمی است که توسط Dave Thomas  در 15 نوامبر 1969 در columbas  واقع در ایالت اوهایو تاسیس شد که لوگوی آن طرحی است از پرتره دختر Thomas که به تدریج تغییر کرد و شکل و شمایل امروز را به خود گرفت.

 

رستوران Wendy’s رویای یک مرد جوان به نام دیو توماس بود .او در آتلانتیک سیتی واقع در نیوجرسی متولد شد و در کودکی به فرزند خواندگی پذیرفته شد. یکی از بزرگ ترین شادی های Dave  خوردن غذا در رستوران های خانوادگی بود و وقتی می دید خانواده ها اوقات خوشی را با هم در رستوران سپری می کنند تحت تاثیر قرار گرفت و در همان سن جوانی این فکر به ذهنش رسید که رستورانی برای خود داشته باشد. این مرد جوان از 12 سالگی مشغول به کار شد که اولین شغل او پخش مواد غذایی بود.
درسال 1950 وقتی توماس از ارتش برگشت به  Fort Wayne ، محل زندگی و کار خود برگشت و در سال 1956 در Hobby House Restaurant  که مدیریت آن را Phil Clauss  به عهده داشت مشغول به کار شد. این امر باعث آشنایی Thomas  با  Harland Sander شد که بنیانگذار مرغ کنتاکی (KFC) بود.او برای واگذاری KFC به Fort Wayne  آمده بود و بعد از آشنایی و بحث و گفتگو با خانواده Clausse  به شراکت با هم پرداختند.      
                                                                                                 

در سال 1968 Dave  در سن 35 سالگی که پول کافی برای داشتن رستوران خودش را داشت، که البته این پول را مدیون KFC  بود، از Sander  جدا شد و در سال 1969 رستوران زنجیره ای  خودش را به نام Wendy’s  افتتاح کرد.

Wendy’s  دریچه ای نو در صنعت رستوران برای یک استاندارد مواد غذایی با کیفیت بالا بود.هنگامیکه بقیه رستوران ها از گوشت منجمد و مواد غذایی انبوه استفاده می کردند Dave  روش هایی نو را به منظور آماده سازی همبرگر تازه ارائه داد.در سال 2010، Wendy’s  سومین فست فود بزرگ زنجیره ای جهان با حدود 6650 شعبه بعد از MC Donald’s  با 31000 شعبه و برگرکینگ با 12000 شعبه بود.و عمدتا منوی Wendy’s شامل همبرگر، ساندویچ، سیب زمینی سرخ کرده و نوشابه بود و ساندویچی مختص خود مانند Whopper  یا بیگ مک در منوی او وجود نداشت.


                                                                                                                              

امروزه فضای باز و عمیق در رستوران وندی واقع در مرکزDublin  مکانی است که رویاهای شما در آن متولد می شود همچنین تکنسین های مواد غذایی در آنجا دائما به دنبال ترکیبات جدیدی هستند تا غذاهای جدید تری را وارد منو کنند.
در نهایت این واقعیت را فراموش نکنیم که شرکت وندی پس از مرگ بنیانگذارآن Dave Thomas درسال 2002 کانون توجه قرار گرفت و از زمان افتتاح آن به دلیل کیفیت بالایی که داشت ماندگار ماند.        

                                                   

 


 

                                                  


 

 


 

 
 


 

نیما وجدانی

1393/4/19

اصلا کیفیت وندیز با مکدونالدز یا برگرکینگ قابل مقایسه نیست، بیگ مک فقط اسمه وسطتش 2تا همبرگر هست مثل کاغذ، اما شما فقط یک بار تریپل چیزبرگر این وندیز را بویژه اون نوع همراه با بیکنش را آزمایش می کنی دیگه نمی تونی چلوی خودت را بگیری هردقیقه تو وندیز پلاسی از بس خوشمزه است.

pouya khoshboresh

1394/10/14

عالیه خیلی بهتر از مک دونالدز فقط یک ذره کوچیکه