;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

ردبول

ردبول یک نوشابه انرژی زا است که در سال 1987 توسط شرکت اتریشی ردبول تولید و عرضه شد. از نظر سهم بازار نوشابه های انرژی زا در دنیا ردبول پر تقاضا ترین بوده و در سال چیزی حدود 4.5 میلیون قوطی از آن فروخته می شود.
بوجود آمدن ردبول بر میگردد به زمانی که یک کارآفرین اتریشی به نام دتریچ ماتشیتس از ایده یک نوشابه انرژی زا تایلندی به نام کراتینگ دانگ الهام گرفت و سپس با ایجاد تغییرات در مواد اولیه و مزه آنرا به سمت ذائقه غربی سوق داد و با شراکت با شخصی به نام چالئو یوویدیا ردبول را در کشور اتریش بنا نهاد.


 

 

شعار تبلیغاتی ردبول "ردبول به شما بال میدهد" است و این محصول توسط روش های مختلف و جذاب همچون تبلیغات، استفاده از هنرپیشه ها و اشخاص معروف، موزیک، هنر و رویدادهای مختلف نظیر مسابقات اتومبیل رانی فرمول یک، مسابقات شیرجه آزاد در طبیعت و از صخره، مسابقات نمایشی پرواز با جت های ورزشی، اسنوبرد، موج سواری، اسکیت بورد، دوچرخه سواری کوهستان و آکروباتیک، و دیگر مسابقات مختلف که بیشتر مربوط به ورزشهای پر مخاطره یا به اصطلاح رایج "اکستریم" به بازاریابی محصول خود می پردازد.

 

 

 

آخرین و جالبترین رویدادی که ردبوا حامی آن بود سقوط آزاد از بلندترین ارتفاعی که تا کنون بشر توانسته است انجام دهد بوده که در آن شخصی به نام فلیکس بامگارتنر توانسط از ارتفاع 39 کیلومتری از سطح زمین سقوط آزاد کند. او در این سقوط توانسط به سرعتی حدود 1342 کیلومتر بر ساعت دست یابد و سرعت صوت را بشکند.
مواد اصلی تشکیل دهنده ردبول شامل تورین، کافئین، ویتامین های گروه ب ساکاروز و گلوکوز می باشد که در عمده انرژی زا بودن آن مربوط به کافئین موجود در آن است که باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون و در نتیجه احساس انرژی می شود. البته ردبول های بدون شکر نیز وجود دارند که عمدتا از آسپارتام برای شیرین کردن آنها استفاده شده است.
ردبول به دفعات از طرف مقامات سلامت، بهداشت و درمان کشورها بدلیل احتمال وجود رسیک خطر برای سلامتی مورد انتقاد گرفته است. دلیل این احتمالات مرتبط است با وجود کافئین و تورین در این محصول که مصرف این مواد باید با دقت صورت گیرد. مثلا بر اساس تحقیقی که توسط سازمان بهداشت کانادا صورت گرفته است مصرف کافئین در روز نباید بیش از 400 میلیگرم باشد.


 

 

میزان کافئین موجود در ردبول 32 میلی گرم در هر 100 میلی لیتر است و بنابراین در قوطی های استاندارد این محصول حدودا 80 میلی گرم کافئین وجود دارد که تقریبا معادل یک قهوه نرمال است. نکته ای که درباره نوشابه های انرژی زا و ردبول می توان گفت این است که این نوشیدنی ها نوشیدنی ورزشی نیستند و نمی نوان از آنها برای باز- آبرسانی به بدن استفاده کرد بنابر این اگر در هنگام ورزش از آنها استفاده شود باید نوشیدن آب نیز فراموش نشود.
نکته دیگری که بر اساس تحقیقی توسط یوریس ورستر و همکارانش در دانشگاه اوتریچ درباره ردبول مطرح شده است این است که مصرف آن خواب آلودگی هنگام رانندگی را کم کرده و پرفورمانس راننده را در هنگام رانندگی و خصوصا رانندگی هایی که در اتوبانهای طولانی و مستقیم صورت می گیرد بالا می برد. 

سارا مروتی

1391/8/10

و این است عشق من...

sad pisces ...

1391/8/10

باز هم یک برند عالی رو انتخاب کردین ممنون

meredith amirbeigloo

1391/11/23

من اصلا خوشم نمیاد :/