;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

oreo

 

Oreo نوعی از شیرینی است به این شکل که دو عدد ویفر (شیرینی پنجره‌ای) شکلاتی، با خامه‌ای شیرین که بین آن‌ها پرشده به هم چسبیدند. این شیرینی، از سال ١٩١٢ که خود را معرفی کرده است تاکنون، بهترین فروش را در امریکا داشته است.

علامت تجاری شیرینی Oreo

بیسکوییت Oreo اولین بار توسط ( National Biscuit Company که امروزه به Nabisco معروف است) در سال١٩١٢ در کارخانه Manhattan، Chelsea تولید شد و توسعه پیدا کرد. بیسکوییت Oreo در ١٩٢١ به ساندویچ Oreo تغییر نام داد و در ١٩٢۴ طراحی جدیدی خود را معرفی کرد. اما در١٩۴٨ ساندویچ Oreo دوباره تغییر نام داد. این بار ساندویچ خامه‌ای Oreo؛ و تغییر نام دیگری در ١٩٧۴ اتفاق افتاد. این بار ساندویچ شکلاتی Oreo. شیرینیOreo مدرن توسط Porcello توسعه پیدا کرد. یکی از اقدامات او، ایجاد خط تولید شیر نی Oreoای بود که با شکلات سفید و شکلات تلخ پوشیده شده است.

ریشه‌یابی

ریشه اسم Oreo بر کسی آشکار نیست. اما نظریه‌هایی مبنی بر اینکه: از کلمهٔ فرانسوی Or به معنی طلا یا از کلمهٔ یونانی oreo به معنی زیبا، خوب برگرفته‌شده است وجود دارد. همچنین عده‌ای بر این باورند که اسم این شیرینی Oreo است چون کلمه‌ای کوتاه با تلفظی راحت می‌باشد.

 

 

وب‌سایت Oreo ی انگلیسی تفاوت‌های اندکی را در مواد اولیه نسبت به تولیدات امریکایی ارائه می‌دهد. برخلاف نسخهٔ امریکایی، شیرینی‌های Oreo ی اصل انگلیسی از پودر ( Whey نوعی پروتئین شیر) ساخته می‌شود که برای کسانی که از خوردن محصولات لبنی امتناع می‌کنند و همین‌طور گیاه‌خواران مناسب نیست.شیرینی Oreo در سایزهای مختلفی تولید می‌شود. کوچک، معمولی و بزرگ. که سایز بزرگان در ١٩٧۴ به بازار آمد. که دو برابر خامه دارد. خامهٔ این شیرینی معمولاً با طعم‌هایی مثل کرهٔ بادام‌زمینی، شکلات، نعنا ارائه می‌شود. سایز بزرگ این شیرینی چیزی حدود ٢۵٠ کالری ١٣ گرم چربی دارد.

 

 

در او ریل ٢٠١١، Oreo نوع خاص و تازه‌ای از شیرینی‌های خود را با خامه‌ای آبی ارائه کرد. در تابستان ٢٠١١ شکل تازه‌ای از Oreo وارد بازار امریکا شد. سه عدد ویفر با دولایه خامه، که یکی از لایه‌ها خامهٔ شکلاتی و دیگری وانیلی بود.

 

 

این شیرینی نیز خود به تنهایی کاربرد زیادی در درست کردن انواع شیرینی‌ها، کیک‌ها، بستنی، ترافل، چیزکیک و غیره دارد به نحوی که از پودر شدن قسمت بیسکوئیتی آن و طعم خاص آن استفاده های زیادی می‌شود. به عنوان مثال برای قسمت پایه و ترد چیزکیک که مخلوطی از بیسکوئیت و کره است ، از oreo استفاده می‌کنند.