;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

غذای آماده، کنور

 

حتما شما برای یک بار هم که شده سوپ آماده یا عصاره هایی که برای قوام امدن غذا درست شده؛ استفاده کرده‌اید. یکی از معروف ترین کارخانه هایی که در دنیا غذای آماده تهیه می‌کند، کارخانه Knorr است.

داستان اغاز به کار Knorr

زمانی که در سال ۱۸۳۸ Carl Heinrich Knorr اولین کارخانه خودش را در هلیبرن آلمان افتتاح کرد تصمیم به راه انداختن قهوه خشک و اماده به سرو داشت. اما بعد از آن شروع به خشک کردن سبزی‌ها و طعم دهنده‌های معطر کرد. در سال ۱۸۷۳ برای اولین ارائه از کارخانه‌ی Knorr سوپ خشک را به کل قاره اروپا عرضه کرد. و سپس به‌ترتیب شروع به درست کردن  سس‌های ترکیبی و انواع سوپ کرد.

 

 

در سال ۱۹۱۲ Knorr یک محصول هیجان انگیز معرفی کرد. مکعب های عصاره آبِ گوشت محصولی بود که با شعار” دیگر خانواده می‌توانند در کنار از خوردن یک غذای عالی لذت ببرند و وقتی صرف تهیه عصاره مرغ یا گوشت نکنند و به راحتی  هر روز آشپزی کنید و مزه های خارق العاده بوجود بیاورید” وارد بازار شد. همین محصول به ظاهر کوچک چنان موفقیت امیز بود که راه را برای این کارخانه هموار کرد.پرچم دار برند Knorr همین عصاره گوشت و سوپ نیمه آماده‌ی خشک بود که تا سال ۲۰۰۰ به ۸ کشور دنیا صادر میشد.و سپس بعد از آن توانست گستره صادرات خود را گسترش دهد و به ۹۰ کشور برساند.

Knorr در حال حاضر در سراسر جهان و در هر کشوری موجود است و Knorr به خاطر این موضوع که توانسته طعم هایی درست کند که بتواند مردم هر کشوری را با هر ذائقه‌ای جلب کند بسیار خوشحال است و افتخار می‌کند. در حال حاضر Knorr توانسته ۳۲۰ میلیون نفر را در دنیا با محصول خود راضی و خوشجال نگه دارد.

در قرن ۲۰ طعم هایی که Knorr توانست تولید کند برای خیلی از کشورها بسیار هیجان انگیز بود. تهیه سوپ نودل هندی، عصاره آبِ گوشت با طعم مزه‌ی خانگی در کانادا و امریکا. 
Knorr در تلاش است تا سال ۲۰۲۰ بتواند انواع گیاهان معطر، انواع سبزیجات، گوشت‌ها، ادویه‌ها و …. را بتواند به شیوه خشک به بازار عرضه کند. هدف این است که هیچ نقصی در تولید این محصولات وجود نداشته باشد. درواقع اینکه یک مشتری نوع خاصی سوپ، سس و هر چیز دیگری خواست وجود داشته باشد و به غیر از محصولات کنور برایش گزینه‌ای دیگر وجود نداشته باشد. کیفیت در محصولات موردی است که برای این کارخانه اهمیت ویژه ای دارد زیرا این کیفیت بوده است که توانسته این کارخانه را سرپا نگه دارد.

 

 

در حال حاضر این هدف تا حدی عملی شده و تا سال ۲۰۱۵ از میان گیاهان و سبزیجات خوشبو و معطر ۱۳ نوع  که در کل جهان مورد استفاده قرارمی‌گیرد به بازار عرضه شود. بازار جهانی و وسیع کنور این امکان را می‌دهد تا بتوانند از چیزی که وجود دارد جلوتر فکر کنند و جسارت عمل داشته باشند.


در مورد مزارع زیر کشت کارخانه کنور بهتر است بدانید که بهترین کشاورزان بروی بهترین زمین‌ها فعالیت می‌کنند. کشت گیاهان مختلف علاوه بر اینکه آسیبی به محیط زیست نمیزند بلکه به سلامت محیط زیست نیز کمک هم می‌کند.
یکی از مواردی مهمی که تا سال ۲۰۲۰ قرار به عملی شدن آن هست، پایین اوردن مقدار نمک در این مواد غذایی هست.

کاهش مواد زائد از تولید این محصول غذایی از جمله برنامه‌هایی هست که با وجود موانع زیاد و سخت در حال سازماندهی و انجام است تا کاملا در سال ۲۰۲۰ با استفاده مجدد و بازیافت این هدف به سرانجام برسد. و میزان زباله دفن شد در زمین به نصف و حداقل برساند.
کاهش گازهای گلخانه‌ای نیز باز هم در لیست ۲۰۲۰ قرار دارد.
این کارخانه در تلاش است تا در فرایند تولید بتواند این میزان را به شدت کاهش دهد

 
از زمانی که برای اولین بار KNORR ® آبِ گوشت مکعبی را در سال 1912 تولید کرد، همواره در حال تغییر و تحول در طعم سازی بوده است. از سراشپزهای بزرگ کمک گرفته تا بتواند طعم هایی خارق العاده بسازد.


کنور با تولید این محصولات قصد دارد تا اشتیاق و علاقه به آشپزی را در افراد به وجود بیاورد و کارشان را کمی آسانتر کند. همچنان در کشورهای مختلف در حال تحقیق برای بوجود اوردن طعم‌های جدید است . دقت در انتخاب محصولات در تخصص افراد اموزش دیده ای ست که برای مزه های جدید دست به هر ازمون خطایی میزنند.


کمی با محصولات کنور آشنا شوید. 

میکس سبزیجات که به عنوان یک شام شبک و خانوادگی از آن یاد می‌شود.
ترکیبی از هویج ریز خرد شده، پیاز، گوجه فرنگی، ریشه‌ی کرفس، تره‌فرنگی، کلم، گل کلم، نخود سبز و سیب‌زمینی.
مکعب‌های معروف که در طعم های گوشت قرمز، سفید مرغ و … موجود است. و با ادویه ها ، پیاز و کمی جعفری مزه دار شده است.

 

سس قهوه‌ای که بر روی پوره سیب زمینی و یا حتی استیک گوشت عالیه.

 

سس مخصوص فرانسوی و خوش طعم که بر روی ماهی و یا حتی تخم مرغ آبپز یک غذای شاهانه است.
 

کنور یه غیر از انواع سس و طعم دهنده، محصولی به شکل side-dish دارد
که هم به شکل معمولی و هم با طعم دهنده‌های آسیایی هم موجود دارد.


این محصول هم ترکیبی از پاستا، برنج، و سویا، و طعم دهنده مرغ هست.

از زمانی که برای اولین بار KNORR ® آبِ گوشت مکعبی را در سال 1912 تولید کرد، همواره در حال تغییر و تحول در طعم سازی بوده است. از سراشپزهای بزرگ کمک گرفته تا بتواند طعم هایی خارق العاده بسازد.

کنور با تولید این محصولات قصد دارد تا اشتیاق و علاقه به آشپزی را در افراد به وجود بیاورد و کارشان را کمی آسانتر کند. همچنان در کشورهای مختلف در حال تحقیق برای بوجود اوردن طعم‌های جدید است . دقت در انتخاب محصولات در تخصص افراد اموزش دیده ای ست که برای مزه های جدید دست به هر ازمون خطایی میزنند.
 
 

 

 

ghoghnossahar ghoghnossahar

1393/5/1

در تهران کجا میشه محصولات کنور را خریداری کرد مخصوصا پودرهایی که به مرغ زده و داخل کیسه در فر میگذارند؟ با تشکر

Sanaz T

1393/7/4

من از كوچه مروي(ناصر خسرو) خريدم