;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

ایلی

 

ایلی یک برند قهوه است که در تریستا، ایتالیا تولید می شود. ایلی تنها یک نوع میکس قهوه تولید می کند. قهوه آسیاب نشده، دانه های آسیاب شده و کپسول های مخصوص iperEspresso از دیگر محصولاتی است که شرکت ایلی عرضه می کند. قهوه های ایلی، میکسی از قهوه دانه های عربیکا هستند که از مناطق و منابع مختلفی تامین می شوند. قهوه های آسیاب شده ایلی در بسته های استیل و تحت فشار بسته بندی و عرضه می شوند.

 

 

 

قهوه های بدون کافئین ایلی نیز به این شکل تهیه می شوند که ابتدا دانه های قهوه به مدت 30 دقیقه بخار داده شده و بعد چندین بار و به مدت حدوداً 10 ساعت با متیلن کلراید یا اتیل استات شسته می شوند تا میزان کافئین آنها به حداقل برسد. سپس دانه ها آب کشی و خشک شده و مجددا به مدت 10 ساعت بخار داده می شوند تا هر گونه حلالی از انها پاک شده و در نهایت قهوه بدون کافئین بدست آید.
تاریخچه قهوه ایلی بر می گردد به زمان پایه گذار این شرکت یعنی فرانسیسکو ایلی و خانواده ایشان. او که در تمسوار مجارستان متولد شده بود در خلال جنگ جهانی اول و به عنوان افسر ارتش به تریستا آمد. او بعد از جنگ نیز در همان جا که اخیرا تحت فرمان کشور ایتالیا در آمده بود ماندگار شد و در سال 1933 تصمیم به راه اندازی یک کسب و کار در زمینه قهوه و کاکائو گرفت که نهایتا شرکت وی با تمرکز بر قهوه به ادامه فعالیت پرداخت. از همان ابتدای کار فرانسیسکو ایلی علاقه زیادی به قهوه اسپرسو داشت و همین امر سبب شد که او در سال 1935 اولین دستگاه اتوماتیک قهوه ساز را که سیستم آن با فشار هوا و بخار بخار میکرد ابداء کند که همان پیشینه دستگاه های قهوه ساز امروزی است. او همچنین سیستم جدیدی در بسته بندی قهوه ابداء کرد که در آن قوطی های قهوه با گاز بی اثر و تحت فشار بسته بندی می شدند و همین امر که به جای هوا از گاز بی اثر استفاده می شد سبب می گشت تا قهوه با کیفیت بهتری بماند زیرا هیچگونه واکنشی با گاز بی اثر نمی توانست داشته باشد.

 

 


به سرعت قهوه ایلی به خارج از منطقه محل تولید خود صادر شد و خیلی زود در سراسر ایتالیا عرضه گشت. پس از جنگ جهانی دوم مدیریت شرکت به دست ارنستو ایلی پسر فرانسیسکو ایلی سپرده شد. ارنستو با تشکیل یک آزمایشگاه تحقیقاتی تخصصی توانست به سرعت ابتکارات زیادی انجام دهد و آنها را به نام شرکت به ثبت برساند. این ارنستو بود که با همکاری یک دانشمند و یک محقق و با تفاهمنامه هایی که با مراکز تحقیقاتی و دانشگاه ها بستند توانستند قهوه های مرغوب را توسعه داده و در سطح جهانی مطرح و به فروش برسانند. در حال حاضر پسر ارنستو ایلی یعنی آندره ایلی مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت ایلی است و خواهرش آنا و برادرش ریکاردو ایلی نیز در هیات مدیره مشغول به کار هستند.

 

 


برند ایلی امروزه در بسیاری از کشورها عرضه می شود و طرفداران بسیاری هم دارد. شرکت ایلی یک شرکت بین المللی است و محصولاتش را در حدود 131 کشور به فروش می رسند. گروه ایلی از چندین شرکت تشکیل شده است که به جز ایتالیا در آمریکای شمالی، فرانسه، اسپانیا و آلمان و با حدود 700 کارمند مشغول به فعالیت هستند.

 
mandana2000

1392/2/30

من این قهوه و قهوه سازشو در هتل ریتزکارلتون استانبول در اتاقم داشتم. خیلی خیلی باحال و راحت بود. فقط کافی بود کپسول اسپرسو رو در داخل مخزن قرار بدی بعدش فنجانی که عکسش بالا است رو در زیر آن قرار بدی و دکمه لمسی اش را لمس کنی. قهوه آماده است. خیلی خیلی خوشمزه و راحت. من دنبال اسپرسو سازش میگردم همون مدل . هنوز پیداش نکردم. تو یه سایتی دیدم ولی تموم شده بود.

meredith amirbeigloo

1391/11/23

قهوش عالیه ولی به پای david duff نمیرسه !!