;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

بسکین رابینز

بسکین رابینز یک برند از مغازه های بستنی فروشی زنجیره ای آمریکایی و جهانی است که دفتر مرکزی آن در کانتن ایالت ماساچوست آمریکا واقع شده است. این برند در سال 1945 توسط برت بسکین و ایرو رابینز در گلندیل ایالت کالیفرنیا پایه گذاری شد. این برند با شعار تبلیغاتی "31 طعم" و "31" معروف است که اشاره به بیش از 31 طعم مختلف و منحصر به فرد این بستنی دارد و ایده آن بدین جهت توسعه یافته بوده که مشتری می تواند در هر روز از ماه یک طعم متفاوت را تجربه کند. ایده این شعار تبلیغاتی توسط آژانس تبلیغاتی کارسون – روبرتز که بعدا به اوجیلوی و متر تغییر نام داد در سال 1953 مطرح شد. اعتقاد بسکین رابینز بر این است که مردم باید بتوانند مزه های مختلف را امتحان کنند تا زمانی که مزه مورد علاقه خود را پیدا کنند.

  

در سال 1945 برت بسکین و ایرو رابینز که با هم فامیل بودند با ادغام مغازه های بستنی فروشی خود در کالیفرنیا که یکی مغازه بستنی فروشی برتون و دیگری اسنو برد نام داشت اولین مغازه بسکین رابینز را تاسیس کردند. تا سال 1948 آنها توانستند 6 مغازه باز کنند و در آن زمان بود که اولین شعبه فرنچایز این شرکت شروع به کار کرد. در سال 1949 این شرکت کارخانه ای در بربنک افتتاح کرد و شروع به واگذاری شعبات خود به مدیران شعب کرد و بنابر این جز اولین شرکت هایی است که در صنعت غذا شروع به فرنچایزینگ کرد. در سال 1951 بسکین رابینز شروع به همکاری با آژانس تبلیغاتی کارسون – رابرتز کرد که نتیجه آن شروع کمپین 31 طعم بود.

 

 

 

 

 

اولین بار این کمپین و همچنین ارائه 31 طعم مختلف از بستنی در سال 1953 و در یکی از فروشگاه های این مجموعه در ایالت کالیفرنیا شروع شد. این شرکت همچنین اولین شرکتی است که کیک بستنی را به طور صنعتی تولید و به عموم مردم عرضه کرد. بسکین رابینز همچنان از شعار 31 در تبلیغات و بازاریابی خود استفاده می کند با وجودی که طعم های آن بسیار متنوع تر و بیشتر از 31 طعم اولیه خود شده اند. این شرکت در سال 1976 توسط شرکت یونایتد برندز از صاحبان و موسسین آن خریداری شد. بعدا این شرکت چندین با توسط شرکت های دیگر خرید و فروش شد تا نهایتا توسط شرکت دانکن برندز که صاحب برند و مجموعه دانکن دوناتز است خریداری شد.
 

 

 

 

بسکین رابینز بزرگترین مجموعه مغازه های بستنی فروشی زنجیره ای جهان است که در بیش از 30 کشور دنیا و حدود 5800 شعبه دارد که 2800 شعبه آن در آمریکا واقع است. 31 طعم مشهور بستی های بسکین رابینز شامل  موز و آجیل، گردوی تیره، برندی گیلاسی، باتر اسکاچ ریبن، گیلاسی، شکلاتی، شکلات و بادام، تکه های شکلات، شکلات فاج، شکلات نعنایی، شکلات ریبن، قهوه، قهوه آب نباتی، خرما و آجیلی، اگ ناگ، وانیلی فرانسوی، نعنایی، لیمویی، کاستارد لیمو، لیمو شربتی، میپل و آجیل، پرتغال شربتی، هلو، نعنایی تند، آناناس شربتی، پسته یی، تمشکی، راکی رود، توت فرنگی، وانیلی و وانیلی و بادام هستند.


لادن ملک قاسمی

1391/11/10

مقاله بسیار جالبی بود. لطفا آدرس نمایندگیهای ایران را هم در سایت بگذارید.

meredith amirbeigloo

1391/11/23

بسکین رابینز تو گیشا شعبه داشت ولی نمیدونم چرا جمع کرد؟؟؟!:(

mikhin shariat

1391/12/21

تنها شعبه تهران در میدان محسنی هست

sad pisces ...

1391/11/9

ممنون. یه پیشنهاد: در مورد برندهای ایرانی که تو کشورهای دیگه تا حدودی شناخته شدن و خریدار دارن هم بنویسین