;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

کیت کت

شراره سران چرخ

با کیک کت بیشتر آشنا شوید. کیت کت، یک شکلات ویفری به معنای واقعی خوشمزه است. اصلاً کسی هست که کیت کت دوست نداشته باشد؟ کیت کت از کودکی در ذهن همهٔ ما جایگاه خاصی دارد.

 

کیت کت یک ویفر بیسکوئیتی کاور شده با شکلات است که اول توسط کارخانهٔ ران تری یورک و انگلیس و در حال حاضر توسط نستله به صورت جهات تولید می‌شود. در آغاز کار در امریکا زیر نظر کارخانه شکلات هرشیز فعالیت می‌کرد.
شکلات ویفری کیت کت به شکلات‌ها انگشتی خود بسیار معروف است که معمولاً ۴ انگشتی و ۲ انگشتی هستند و دیگر نمونه آن که یک شکلات خطی است.

 

 

اولین طعم کیت کت در سال ۱۹۹۶ کیت کت با طعم پرتقال بود که در انگلیس تولید شد و بعد از موفقیت این طعم مزه تنوع در دیگر مزه‌ها بسیار زیاد شد مانند کارامل و نعناع.
در سال ۱۹۹۹ کیت‌کت چانکی در بازارهای جهانی به صورت گسترده عرضه شد و در تمام دنیا برایش تقاضا وجود داشت.

 

 

طعم‌های سنتی کیت کت تا آخر سال ۲۰۰۰ گسترش پیدا می‌کرد و عرضه می‌شد که بعد از آن در سال ۲۰۰۰ میلادی نستله سهم Fujiya در ژاپن را خرید و همچنین وسعت بازار فروشش را تا روسیه، ترکیه ونزوئلا و غرب اروپای مرکزی گسترش داد.
کیت کت‌ها معمولاً در یک جعبه و یا در بسته‌بندی‌ها خودشان به فروش می‌رسد.
نستله برای اولین بار طعم جدید کیت کت به ستتی را در ایرلند، بریتانیای کبیر و امریکا عرضه کرد و برای اولین بار طعم بستنی قیفی در مالزی و استرالیا عرضه شد.
در سال ۲۰۱۰ خط تولیدی با سرمایه‌گذاری 5 میلیون پوندی نستله در شهر یورک انگلیس شروع به فعالیت کرد. این خط تولید سالانه بیشتراز 1 میلیارد کیت‌کت تولید می‌کند.

کیک کت با طعم شکلات تلخ یکی از بهترین و محبوب‌ترین طعم‌ها در بین مصرف‌کنندگان جهانی است و این به دلیل خواص مفید شکلات تلخ است.

 

 

در سال ۲۰۰۲ کارخانهٔ کیت کت هرشیز لوگوی جهانی نستله را پذیرفت که لوگوی قرمز و متن سفید بود و در انگلیس به شکل kitkat نوشته می‌شد اما در امریکا به این شکل نوشته می‌شود: KitKat.

 

 

در انگلیس هنوز بسته‌بندی به شکل سنتی عرضه می‌شود که شامل فویل نقره‌ای و بسته‌بندی بیرونی هم که با طرح و لوگوی برند است.
تقریباً می‌توان گفت تمامی مزه‌های کیت کت هیجان‌انگیز و خوشمزه هستند. نستله در ژاپن تقریباً از سال ۲۰۰۰، ۲۰۰ طعم جدید را معرفی کرده این طعم‌ها می‌توان به این طعم‌های عجیب هم اشاره کرد کیت کت با طعم زنجبیل و سویا سس.

 

 

کیت کت از چه چیزهای تهیه می‌شود
این مواد در واقع به صورت پایه برای تمامی کیت کت‌ها وجود دارد
شیرکاکائو، کرهٔ کاکائویی، عصاره کاکائو، نوعی عصاره شیر، لاکتوز، طعم‌دهنده‌ها، شکر، روغن، مخصوص، کاکائو و بیکربنات، مخمر طعم‌دهنده‌های طبیعی.
اما در امریکا و اروپا برای تولید داخلی جور دیگر از مواد استفاده می‌کنند
به طور مثال، در اروپا، از شیرکاکائو ۶۶%، شیر خشک، شکر، کرهٔ کاکائو، عصارهٔ کاکائو، لاکتوز و پروتئین مخصوص، کره آرد گندم روغن گیاهی مخمر سدیم بیکربنات، نمک و طعم‌دهنده‌های طبیعی.
در سال ۲۰۰۲ کیت‌کت‌های ۴ انگشتی انگلیسی معادل با ۲۳۳ کیلوکالری بود و در سال ۲۰۰۹ کیت کت ۲ انگشتی ۱۰۷ کیلوکالری.

 

 

کیت کت تبلیغات بسیار گسترده‌ای دارد و همیشه سعی کرده است تا با تبلیغات بسیار جذاب و هیجان‌انگیز مخاطب خود را به سمت خود بکشاند شعار معروف کیت کت این است استراحت کن و یک کیت کت بخور.

 

 

در سپتامبر ۲۰۱۳، گوگل اعلام کرد که نام نسخه ۴.۴ سیستم‌عامل اندروید را کیت‌کت انتخاب کرده است. گوگل برای این کار از نستله اجازه گرفته و هیچ پولی هم بین این دو رد و بدل نشده است. مسابقه‌ای در کشورهای مختلف با برند اندروید کیت‌کت برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگان نکسوس ۷ و اعتبار فروشگاه گوگل پلی هدیه می‌گیرند. این مسابقه تا ۱۵ نوامبر ۲۰۱۳ (۳۱ ژانویه ۲۰۱۴ در امریکا) ادامه خواهد داشت. با اینکه این مسابقه با اجازه از نستله برگزار می‌شود ولی Hershey هم تایید کرده که در پروموشن‌های امریکا، کیت‌کت‌های تولید آن‌ها هم حضور خواهند داشت.

 

  

بایکوت
در مارچ سال ۲۰۱۰ کیک کت مورد هدف ممنوعیت موسسه گرین اسپیس زمین سبز قرار گرفت و از دلایل ممنوعیت استفاده از روغن نخل بود؛ که این باعث از بین رفتن چرخهٔ عادی جنگل برای اورانگوتان‌ها می‌شد.

 

 

 

 

 


 

mina mirzadeh

1393/1/11

خیلی شیرینه.دلو میزنه

لادن ملک قاسمی

1392/11/6

مقاله و عکس های جالب و هیجان انگیزی بودن. ممنون.

sarvenaz Nabegh

1392/11/6

واقعا که خیلی خوشمزه است من که طرفداره پر و پا قرصشم . ممنون از توضیحات کامل و جامعتون

Melina Alavi

1392/11/9

عالييييههههه-ممنون از همه چيز

آریا aria irani

1392/11/9

این که نوشتین اولین طعم کیت کت طعم پرتقالی و در سال 96 بوده فکر کنم منظورتون اولین طعم غیر کلاسیک اون باشه چون سابقه کیت کت به خیلی سالها قبل از این برمیگرده.

mana 20

1392/11/8

من عاشق کیت کتم و تنها شکلات خارجیه که حاضرم براش پول زیاد بدم