;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

هاگن داز

فلسفه هاگن داز (Haagen-Dazs ) ظاهراًخیلی ساده است. " پیدا کردن بهترین و ناب ترین مواد اولیه در جهان برای تولید بهترین بستنی" این شعار یا فلسفه وجودی هاگن داز را به یکی از معروفترین و پر طرفدارترین بستنی های دنیا تبدیل کرده است و امروز می خواهیم که از این بستنی دوست داشتنی برای شما بگوییم.

 


اگر سری به بزرگترین شهر بازی ها و لونو پارکهای دنیا بزنید محال است فروشگاهی، غرفه ای یا تابلویی از هاگن داز نبینید. گرچه درعالم بستنی هم ایتالیایی ها از بقیه جلوتر اند اما شک نکنید که معروف ترین بسنتی های دنیا آمریکایی است، البته این اتفاق عجیبی نیست چون پیتزا راهم ایتالیایی ها اختراع کردند اما معروف ترین پیتزا هات از آب در آمد  قهوه هم  که دست آخر استارباکس آمریکایی رو دست بزرگی به برندهای شاخص ایتالیایی مثل illy  و مولیناری زد.
نام تجاری Haagen_Dazs را روبن و روز ماتوس در سال 1961 در نیویرک ثبت و معرفی کردند. آن هم برای بستنی هایی که در سه طعم وانیلی، شکلاتی و قهوه تولید و فروخته می شد. البته آنها خرده فروشی نمی کردند بلکه محصولات خود را به کافی شاپ  و شیرینی فروشی ها می دادند.

اما کیفیت فوق العاده  هاگن داز باعث استقبال بسیار زیاد مردم شد تا اینکه در 1976 برای اولین فروشگاه هاگن دازدر شهر بروکلین افتتاح شد و این آغاز راه اندازی زنجیره بزرگ هاگن داز در آمریکا و سایر کشورهای دنیا بود.
کارشناسان و منتقدین غذا و خوراکی هاگن داز را جزء بستنی ها درجه یک و بسیار با کیفیت طبقه بندی می کنند و ویژگی های خاصی را برای آن می شناسند. چگالی بالای بستنی که نامش حداقل هوا هنگام فرآیند مخلوط کردن در تولید بستنی است، عدم استفاده از منو و نگهدارنده و کره زیاد که باعث می شود مزه بستنی از همیشه خوشمزه تر باشد و از ویژگیهای مثبت هاگن داز به حساب می آید. علاوه بر اینکه گفته می شود هاگن داز در دمایی به مراتب پایین تر از سایر بستنی ها نگهداری و فروخته می شود و این باعث می گردد بستنی های هاگن داز از سایر بستنی ها سفت تر باشد.


اما نام هاگن داز(Haagen Dazs ) گرچه بدون معنی است اما در انتخاب آن یک زیرکی وجود داشته. کلمه فاقد این برند آمریکایی ظاهری شبیه کلمات اسکاندیناوی و به ویژه دانمارکی دارد. دلیل آن هم ظاهراً این بود  روبن ماتوس بنا داشته حس شهرت دانمارک در تولید محصولات لبنی استفاده بکند. با چند محصول از محصوات  Haagen-Dazs آشنا شوید.

 

 

 


تهیه مطلب توسط فیدیلیو. استفاده تنها با ذکر منبع مجاز است.

meredith amirbeigloo

1391/11/23

هاگن داز خیلی خوشمزه است !!!

الهه سادات گتمیریان

1391/4/6

سلام ممنون از مطلب مفیدتون ظاهرا برند کاله هم داره سعی می کنه از این برند تبعیت کند ولی هنوز طمع هایش بلاتکلیفند. در واقع فقط می دانند که باید بستنی با طعم های متفاوت بزند ولی فراوری درستی ندارد. امیدوارم که برندهای ایرانی هم بتونند به این درجه کیفیت برسند.

zahra khayyam

1393/1/12

واقعا عالیه این برند سابق توی تجریش شعبه داشت و بستنی های فوق العاده خوشمزشو براش میفرستادن ولی متاسفانه بسته شد و اجازه ی فعالیت در ایران رو نداشت

Reza Sadaghiani

1391/4/8

در دبی در مجموعه DUBAI MALL طبقه زیر همکف یک شعبه داره که حالت کافی شاپ هم هست .

eternal

1391/4/18

سلام ما مالزی که رفته بودیم خوردیم واقعا بی نظیره . راستش من مک دونالد رو اصلا دوست ندارم (در مقابل برگر کینگ) و همین طور استار باکس هم خیلی جالب نبود اما هاگن داز فوق العاده بود هم مزه هم دیزاین هم نونی که داشت یعنی عالی بود...جزو بهترین خاطرات سفرمون بود :)

کاوه احمدی

1391/4/6

در مقایسه با گزارش استارباکس یا مکدونالد این یکی رُ نویسنده از سرش باز کرده ... مثلاً هیچ اشاره ای به فروشگاه ها و کافی شاپهای هاگن داز که به جز بستنی، کیک و شیرینی های خوشمزه ای هم دارن نشده ... در مورد دیزاین بستنی ها در کافی شاپهای هاگن داز یا دکوراسیون داخلی و منوی و طعمها ... به هر حال امیدورام اگر ویژه نامه خبری میدین سعی کنین که کیفیت مطالب رُ هم مثل شماره های اول حفظ کنین ...