;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

شیرین پلو

مواد لازم:

۵٠٠ گرم هویج خلال و تفت داده شده
٢۵٠ گرم خلال پوست نارنج یا پرتقال
۵٠٠ گرم مرغ
٢٠٠ گرم خلال بادام
۵٠ گرم خلال پسته
١ کیلوبرنج
١ پیمانه شکر
روغن یا کره به میزان لازم
زعفران و نمک به میزان لازم


طرز تهیه:

خلال بادام را با آب سرد شسته و به مدت یک ساعت در آب سرد خیس و بعد توی آبکش بریزید گذاشته تا آب آن برود. مرغ را با یک عدد هویج، یک عدد پیازومقداری نمک وفلفل گذاشته تا پخته شود.هویج رابا کمی کره درتابه بریزید و خلال بادام را اضافه وکمی تفت دهید.خلال پرتقال راهم اضافه وکمی تفت دهید.دوبار خلال را در آب سرد قرارداده تا تلخی آن گرفته شود.خلال نارنج یا پرتقال را سه بارهر بار به مدت سه تا پنج دقیقه جوشانده وآب آن را عوض کنید.تا تلخی آن گرفته شود.شکرو مقداری آب هم به مواد اضافه کنید وگذاشته مواد با شکر به مدت ۵ دقیقه جوشیده و شیرین شوند.

کف ظرف مورد نظر سیب زمینی یا نان میگذاریم و مقداری برنج روی آن میریزیم و از مواد آماده شده روی برنج ریخته دوباره برنج میریزیم و تکه های مرغ را روی برنج میریزیم. دوباره از مواد روی مرغها ریخته و بقیه برنج را روی آنها میریزیم.
حرارت زیر این غذا باید خیلی کم باشد چون شیرین پلو به خاطر شیرینی که دارد زود میسوزد.
میتوان این غذا را داخل فر هم تهیه کرد.
بقیه مواد را روی برنج ریخته و مقداری زعفران دم شده روی آن میریزیم و مواد رویی را کمی با هم مخلوط میکنیم.
مقداری کره یا روغن روی غذا میریزیم و ظرف را به مدت یک ساعت روی حرارت ملایم میگذاریم.

مرغ را هم میتوانیم لای برنج دم بگذاریم و هم میتوانیم بعد از اینکه برنج را کشیدیم لای پلو بگذاریم. که اگر لای برنج دم کنیم طعم مواد را گرفته و خوش طعم تر میشود.
خلال پسته را نباید بشوریم و نباید لای پلو دم کنیم بلکه آن را تمیز کرده و کمی تفت دهید، تا براق شود و برای روی پلو استفاده کنید.