;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

تمپورا را در رستوران‌های زیر می‌توانید بیابید

تمپورا

یکی از معمول‌ترین غذاها در آشپزی ژاپنی است. در خارج از ژاپن تمپورا یکی از نمادهای غذاهای ژاپنی به شمار می‌آید. در این نوع غذا انواع خوراک‌های دریایی، سبزیجات و سبزیجات کوهی ایتدا در داخل مایعی از تخم مرغ و آرد فرو برده شده و سپس در روغن داغ و فراوان سرخ می‌شود. برای چاشنی از سس سویا استفاده می‌شود.

طرز تهیه تمپورای میگو:

مواد لازم :

تعداد 10 عدد شاه میگوی خیلی درشت

چند قاشق پودر نشاسته ذرت 

روغن سرخ کردنی

مواد خمیر تمپورا :

100 آرد سفید

1/2 قاشق چایخوری بکینگ پودر

نمک 1/4 قاشق چایخوری

یک عدد زرده تخم مرغ

200 میلی لیتر آب یخ

مواد برای تهیه سس : 

1/3 پیمانه ( در دستور اصلی : عصاره مخصوص غذاهای ژاپنی که از انواع پروتئین های دریایی تهیه میشود ولی شما میتوانید با عصاره مرغ تهیه کنید .)

3 قاشق غذاخوری سویا سس

5 تا 6 قاشق غذاخوری ماءالشعیر ( ساکی در دستور اصلی )

2 قاشق غذاخوری شکر

طرز تهیه :

میگو ها را تمیز کنید و سپس میگو را به صورت صاف در آورده و با کارد شیار هایی روی شکم آن ایجاد کنید و مراقب باشید قطع نکنید . با این شیار ها میگو از خمیدگی بیرون آمده و صاف خواهد شد .

میگو های صاف شده آماده هستند تا با خمیر و آرد آغشته شوند .  میتوانید با نوک کارد تیز روی دم آنها بریدگی ایجاد کنید که دم حالت دم ماهی را به خود بگیرد .

روغن را داخل ظرفی پر کرده و روی حرارت ملایم قرار دهید تا کاملا داغ شود .

برای اینکه مطمئن شوید که روغن به درجه مناسب حدود 170 درجه رسیده و میتوانید میگو ها را خوب سرخ کنید یک یا دو سیخ چوبی را داخل روغن کنید اگر اطرافش حباب ظاهر شد روغن آماده است . برای تهیه خمیر , بکینگ پودر و نمک و آرد را مخلوط کرده و سپس الک کنید و داخل کاسه بریزید .

زرده را با همزن بزنید و سپس آب یخ و دو قطعه یخ به آن اضافه کنید . این به منظور ایجاد برودت زیاد در خمیر انجام میشود که در حالت پفکی میگو و تمپورا تاثیر زیادی دارد . زیرا با شوک حرارتی که در میگوی خمیرپوش که دمای پایینی دارد , ایجاد میشود  یک تمپورای کریسپی و کرانچی به عبارتی دیگر ترد و پفکی و خوش ریختی خواهید داشت . 
اکنون مایه تخم مرغی را با آرد کم کم مخلوط کنید این مایه نباید کاملا همزده شود و یا یکدست شود . مانند مایه کیک اسفنجی باید حباب های اکسیژن داخلش باقی بماند و گلوتن یا حالت چسبناک خمیر تشکیل نشود .
در انجام این مراحل باید کمی تعجیل کرد . میگو ها باید کاملا خشک باشند . اکنون نشاسته ذرت را یا الک روی میگوها بپاشید .
میگوها را چند مرتبه داخل خمیر آغشته کرده اگر لازم بود مجددا نشاسته بپاشید و مجددا داخل خمیر فرو کنید . یعنی دو یا سه بار میگو را پوشش دهید .
اکنون روغن داغ شده و به مدت دو تا سه دقیقه میگو ها را داخل روغن غوطه ور کنید . مقدار میگوهای داخل روغن نباید زیاد باشد زیرا دمای روغن پایین میاید و نتیجه دلخواه گرفته نمیشود .
در رستوران ها میگو را پس از سرخ کردن به مدت حدود 3 ثانیه , از داخل روغن بیرون میاورند و مجددا داخل خمیر فرو میکنند و پوشش دیگر باعث ایجاد حالت پفکی بیشتری میشود . سپس آنها را روی حوله کاغذی قرار دهید.