;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

اسپرینگ رولز را در رستوران‌های زیر می‌توانید بیابید

اسپرینگ رولز

این غذا با پیچیدن خمیری دور موادی ساخته می شود که بعد سرخ شده یا بخار داده می شوند. این غذا عموماً آسیایی است و برخی آن را اگ رولز یا لوله های تخم مرغ می نامند. این نوع تخم مرغی سنگین تر بوده و برای انواع سبکتر از همان اصطلاح اول استفاده می شود.
در چین این غذا اختصاص وبژه ای به جشنهای بهاره دارد که نامش هم تداعی کننده ی آن می باشد. جشنهای بهاره برای جشن سال نو بوده و غذاهای بسیاری در روزهای جشن سرو می شوند .
 

مواد لازم:

خمیر اسپرینگ رول حدود ۴۰ ورقه

گوشت چرخ کرده نیم کیلو

پیاز ۳ عدد

هویج درشت ۲ عدد

قارچ ورقه شده ۲۰۰ گرم

پنیر پیتزا ۲۰۰ گرم

رب گوجه ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری

فلفل دلمه ای ۱ عدد

کوکتل پنیری ۵ عدد

نمک و فلفل و ادویه و روغن به میزان لازم

طرز تهیه:

پیاز رو تفت بدید، وقتی کمی رنگش برگشت، گوشت رو اضافه کنید و خوب تفت بدید. فلفل دلمه رو خرد کنید، هویج رو هم رنده کنید و به مواد بالا اضافه کنید و خوب تفت بدید. کوکتل پنیری رو هم رنده کنید و به مواد اضافه کنید.وقتی گوشت خوب سرخ شد، رب رو اضافه کنید و تفت بدید تا بوی خامی رب گرفته بشه. نمک و فلفل و ادویه بزنید و پنیر پیتزا رو هم اضافه کنید و در حد مخلوط شدن، هم بزنید و شعله رو خاموش کنید.

حالا خمیرها رو یکی یکی بردارید و اندازه ۱ تا ۲ قاشق از موادی که سرد شده توش بریزید، اول کناره ها رو تا کنید تا مواد بیرون نریزه، بعد خمیر رو رول کنید و در روغن داغ فراوون سرخ کنید و بذارید روی دستمال آشپزخانه تا روغن اضافه اون گرفته بشه.