;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

پاستا راویولی

پاستایی سنتی از ایتالیاست که خمیر پاستا را به صورت گرد یا مربعی در آورده و درون آنها مغزی قرار میدهند. بدین شکل که یک لایه خمیر پاستا پهن میشود روی آن محتوایاتی شامل اسفناج و مواد دیگر پهن می شود و روی آن یک لایه دیگر خمیر پاستا قرار میگرید و با قالبهایی گرد برید می شوند. این غذا در خارج از ایتالیا بسیار محبوب است. و در انواع یخ زده و تازه در سوپر مارکتهای غرب یافت می شود. مغزی این پاستا بسیار متنوع است و همراه با سس سرو می شود.

 

مواد لازم جهت تهیه خمیر راویولی:

زرده تخم مرغ 4 عدد
سفیده تخم مرغ 1 عدد
روغن مایع 2 قاشق غذا خوری
شیر پاستوریزه 4 قاشق غذاخوری
نمک یک سوم قاشق غذاخوری
آرد سفید مقداری که خمیر به ذست آید
 

طرز تهیه خمیر راویولی:

 زرده و سفیده  را همراه با شیر ، روغن و نمک با قاشق مخلوط کنید. سپس آرد را کم کم اضافه کرده و مخلوط کنید تا خمیر به دست آید. ( خمیر باید لطیف باشد، ولی به دست نچسبد) حدود 15 دقیقه در زیر پلاستیک استراحت دهید؛ سپس روی میز آرد بپاشید و خمیر را به ضخامت 2 میلی متر باز کنید.

مواد لازم جهت تهیه راویولی :
 
گوشت چرخ کرده 150 گرم 
پیاز رنده شده 1 عدد کوچک 
جعفری ریز شده 1 قاشق غذاخوری 
نمک و فلفل به میزان لازم 
پودر زیره یک دوم قاشق غذاخوری 
روغن برای سرخ کردن 3 قاشق غذاخوری 
آب گوشت ساده یک دوم لیتر 
گوجه فرنگی 2 عدد متوسط 
پنیر پیتزا 50 گرم
 
طرز تهیه راویولی:
 
گوشت چرخ کرده را همراه با پیاز رنده شده، نمک ، فلفل، زیره و جعفری خوب مخلوط کنید و از آن گلوله های کوچکی به اندازه ی فندق بردارید و در روغن آنها را سرخ کنید. پس از سرخ شدن آنها را درمیان خمیر راویولی قراردهید.به این صورت که نصف خمیر را با وردنه روی میزبازکنید وگوشت های های سرخ شده را به فاصله ی 5 سانتی از یکدیگرقرار دهید. اکنون بقیه ی خمیر را مجدداً باز کرده و روی خمیر اول قرار دهید؛ به گونه ای که برجستگی ها مشخص شود؛ سپس با قالب راویولی یا وسیله ی مخصوص برش چهارگوش چهارگوش برش دهید و در سینی چرب شده قرار دهید. پس از آن آب گوشت را جوش آورید. حال راویولی ها را حدود 10 دقیقه در آن قرار دهید،تا پخته شوند. در این هنگام به آرامی از آب گوشت بیرون آورده و درظرف بچینید. آن گاه گوجه فرنگی  فیله شده (بدون تخم و پوست) را خرد کرده وبرروی آن قرار دهید و کمی پنیر پیتزا رنده کنید.