;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

پاستا با سس بولونزه

سس بولونزه یک سس ایتالیایی برای پاستا است که از بولونیا آمده است که شهری در شمال ایتالیاست. یک سس واقعی بولونزه قطعات کوچک گوجه یا رب گوجه دارد که در سس غلیظی از گوشت و دیگر مواد قرار دارد. معمولاً این سس را در پاستاهای کلفت استفاده می کنند زیرا پاستاهای کلفت گوشت را بهتر از انواع نازک نگاه می دارند.

 مواد لازم:

آرد: 1 قاشق سوپخوري

کره: 50 گرم 

شير: 1 پيمانه

پياز ريز خرد شده: 1 عدد

روغن زيتون بي بو: 2 قاشق سوپخوري

گوشت چرخ کرده: 200 گرم

قارچ ورقه اي: 200 گرم

هويج ريز خردشده: 1 عدد

رب گوجه فرنگي: 1 قاشق سوپخوري

کوکتل دودي: 2 عدد (در صورت دلخواه)

جعفري خردشده: 2 قاشق سوپخوري

آب: يک دوم پيمانه

پاستا فوسيلي: 300 گرم

پنير ماتزارلا: 200 گرم

انرژي کل: 2800 کيلوکالري

طرز تهيه:

آرد را با کره روي حرارت قرار داده تفت دهيد تا بوي آرد احساس شود. سپس شير را کم کم اضافه نموده و مرتب هم بزنيد تا سس شما به غلظت فرني برسد.

روش تهيه سس بلونز:

پياز را خرد نموده و با روغن زيتون روي حرارت قرار دهيد تا سبک شود سپس گوشت و قارچ هاي ورقه اي، بعد هويج و در آخر، رب گوجه فرنگي را اضافه نماييد و بگذاريد کمي تفت بخورد. کوکتل ورقه شده و جعفري را بيفزاييد و در پايان نصف ليوان آب اضافه و حرارت ملايم کنيد تا سس کاملاً پخته شود. 

روش تهيه پاستا:

2 ليتر آب را همراه با مقداري روغن زيتون، نمک و فلفل به جوش بياوريد و پاستا را درون آن بريزيد و 10 دقيقه بعد از آب جوش خارج کنيد. کف ظرف پيرکس را کاملاً چرب نموده و نيمي از سس سفيد را درون آن بريزيد. سپس مقداري پاستا را روي سس سفيد و کمي از مواد گوشتي را روي پاستا ريخته، مجدداً سس سفيد بريزيد. اين عمل را چند مرتبه تکرار کنيد تا تمام مواد لايه لايه ريخته شوند. در پايان، روي تمام مواد مقداري سس سفيد و روي آن پنيرماتزارلا (پيتزا) بريزيد و ظرف را درون فر از قبل گرم شده با دماي 180 درجه سانتيگراد در طبقه وسط، به مدت 30 دقيقه قرار دهيد (ابتدا 15 دقيقه با درپوش و سپس 15 دقيقه بدون درپوش).