;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

گزارش دومین جلسه شام کاری

دوشنبه 24 شهریور بعد از استقبال از اولین کارگاه آموزشی اصول شام کاری دومین دوره این برنامه با حضور مدیران کسب و کارهای مختلف در رستوران مجلل دیم  واقع در خیابان شریعتی کوچه پیروز روبروی پارک کوروش از ساعت 19:30 الی 23:30 برگزار شد.

استاد بیدارمغز مدرس بین المللی تشریفات که جایگاه تدریس این دوره را به عهده دارد در شروع، ضمن تشکر از تشریف فرمایی حضار سخن از چرایی و اهمیت برگزاری این کارگاه خوشمزه آموزشی راند.

 

 

ایشان به نقش تاثیرگذار دانستن آداب اجتماعی و تشریفاتی میز غذاخوری اشاره کردند و افزودند در حال حاضر میز شام و ناهار تبدیل به میز مزاکره غیر رسمی شده است که می‌توان در آن بر سر قیمت و سایر مولفه‌های یک قرارداد تجاری با ادبیات دوستانه چانه زد.
از همین رو برگذارکنندگان این دوره در تلاش اند اداب و اصول صرف شام، سخن گفتن و برقراری ارتباط سازنده در این موقعیت‌ها را آموزش دهند.
در ادامه برنامه مانند رویداد نخست با تقسیم افراد به دو گروه میزبان و میهمان شروع شد و آداب ورود و میزبانی، دست دادن و احوالپرسی اولیه آموزش داده شد.

 

 

مقدماتی در باب جلسات کوکتل پارتی ( مهمانی ایستاده) که در ایران مرسوم نیست اما دانستن آن مورد علاقه حاضرین بود اختصاص داده شد. در مورد انواع دست دادن و احوالپرسی اطلاعاتی عنوان شد و تفاوت مهمانی‌های دولتی، خصوصی, بین‌المللی و خانوادگی برشمرده شد.

 

 

و استاد بیدار مغز نحوه نشستن و نوع چیدمان مهمانان توسط میزبان را با جرییات فراوان توضیح داد. رستوران دیم با نوشیدنی‌های اختصاصی خود که طعم شربت آلبالو در آن محسوس بود اما افزودنی‌های ویژه‌ای داشت میزبان اصلی مهمانان بود.

 

 

برنامه با کرم سوپ ویژه رستوران دیم شروع شد و انواع قاشق، چنگال و کاردهای مختلف برای سرو غذا توسط استاد توضیح داده شد.

 

 

در ادامه انواع سرویس‌های مختلف سرو غذا توضیح داده شد و با توجه به هماهنگی و پیشنهاد قبلی استاد سرویس فرانسوی برای سرو غذا انتخاب شد.
در این مدل خود شخص نسبت به سرو غذا اقدام می‌نماید.

 

 

در این کارگاه های آموزشی برای آشنایی بیشتر شرکت کنندگان از مراحل مختلف صرف شام، یک کورس کامل غذا شامل: استارتر(سوپ)، سالاد، غذای اصلی و دسر برای مهمانان سرو می گردد.
پس از صرف استیک‌های زیباروی رستوران دیم نوبت به بخش table story کارگاه شد و تک تک افراد نسبت به معرفی خود اقدام نمودند. معرفی که شامل نام، عنوان، زمینه کاری و علایق افراد بود و با دلیل انتخاب اینجلسه برای حضور ادامه می‌یافت و در نهایت با انتقادات و پیشنهادات برای هرچه بهتر برگزار کردن دوره خاتمه می‌یافت. حضور یکی از همراهان در شب سالگرد ازدواج خود در این برنامه جالب توجه بود.

 

 

ویژگی بارز این دوره از کارگاه استقبال مدیران عالی رتبه صنعت‌های مختلف بود که در نهایت با تبادل کارت بیزینسی افراد همراه بود و فیدیلیو و سخن‌سواران بر اساس اهداف خود از این دوره امیدوار است این آشنایی‌ها منجر به توسعه مهارت‌ها و فرصت‌های کسب و کاری عزیزان شود.

 

 

با توجه به جزییات مطرح شده در گزارش نخستین جلسه شام کاری در این گزارش سعی شده است تنها بر حواشی و تغییرات این دوره تاکید شود.
پیشنهاد می‌شود قبل از ثبت نام در سومین جلسه این کارگاه با مطالعه گزارش دوره نخست برای اتفاقات خوشایند این دوره بیشتر آماده شود.

در پایان جا دارد از مدیریت و کارکنان رستوران دیم قدردانی ویژه ای داشته باشیم که با فراهم آوردن این موقعیت و مهمان نوازی بسیار عالی خود، نشان دادند به حق از شایستگی لازم برای  میزبانی جلسات مهم رسمی و کاری شما برخوردار هستند.

 

 

 

 


 
مازیار عبیدیان

1393/9/16

سرو غذا وقتی توسط میهمان از روی دیس هستش, میهماندار از سمت چپ دیس رو میگیره تا میهمان غذا رو بکشه. سرو با بشقاب آماده از سمت راست صورت میگیره.

عمو امیر

1393/8/5

ایشان در آداب تشریفات فرد بسیار مطلع و استاد متبحری هستند. برایشان آرزوی سلامت و موفقیت بیشتر دارم.