;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

ناهید میزبان فیدیلیویی ها

در منطقه پر رستوران تهران یعنی تخت طاووس یک رستوران خوب، برای پذیرایی از مهمانان فیدیلیو کلاب خود را آماده کرده بود. حتما در این مدت چشمتان به رستوران ناهید در این منطقه خورده رستورانی که تقریبا دو سال است که از تأسیسش می‌گذرد.
سبک رستوران ایرانی است و فقط هم غذای ایرانی سرو می‌شود. جایی ایده آل برای عاشقان کباب که در این منطقه شانس زیادی برای پیدا کردن چلوکبابی بادکوراسیون و سرویس لوکس و استاندارد ندارند.

 

 

با مهمان‌ ها آشنا شویم

آقای مسعود کتابی به همراه همسرشان خانم مریم خورشید فر از اولین کسانی بودند که وارد رستوران شدند. برای همین اولین گفت‌وگوی یک شب یک رستوران را با این دو مهمان شروع کردیم. آقای کتابی لیسانس کامپیوتر دارد و در مخابرات مشغول به کار هستند. خانم خورشید فر کارشناس ارشد صنایع هستند و ایشان هم در مخابرات فعالیت می‌کنند.
اولین بار است که در یک شب یک رستوران شرکت می‌کنند؛ در همین مدتی که عضو فیدیلیو کلاب شدند رستوران‌های زیادی رفتند و از بیشتر آن‌ها راضی بودند. به نظرشان قیمت رستوران خاقان بالا بود ولی قیمت صاحارا را مناسب دیدند؛ و چیل رو خیلی دوست داشتند. یک انتقادی هم به فیدیلیو کلاب داشتند آن هم اینکه کاش برخی از رستوران‌هایی که قیمت مناسب تری نسبت به باقی رستوران‌های کلاب دارند هم به کلاب اضافه بشود و دوست دارند رستوران آبشار در فرحزاد هم بتوانند در کلاب فعالیت کنند.
محمد ایمان قاضی‌زاده به همراه احمدرضا ربانی هم برای نخستین بار هست که در برنامه یک شب یک رستوران شرکت می‌کند. دانشجو هستند و ۵ ماهی می‌شود که عضو کلاب است و تا الان 2 بار از کارت فیدیلیو کلابش استفاده کرده که یک نوبت بسیار راضی بوده و یک بار هم از سرویس دهی یکی از رستورانها رضایت نداشته است.

 


آرین آزاد لیسانس عمران دارد و یک سال هست که عضو فیدیلیو کلاب هست. بیشتر تجربیات رستوران گردی که داشتند به کمک سایت فیدیلیو بوده چون الان بیشتر از ۴ سال هست که عضو ثابت سایت فیدیلیو هستند و فیدی بورد را همیشه دنبال می‌کنند ایده فیدیلیو کلاب را خیلی دوست دارند اما دوست دارند سیستم امتیازدهی تغییر کند و امتیازدهی بر حسب تعداد دفعات رستوران رفتن بشود. با کلاب رستوران توسکانا را تست کردند که خیلی تجربه خوبی برایشان بوده. ظاهر رستوران برایشان خیلی مهمه و دوست دارند دکور خوبی داشته باشد و به خاطر سخت پسند بودن و بد غذا بودن مزه غذا مهم‌ترین عاملی هست که باعث می‌شود تا یک رستوران را بار دیگر هم بروند.
آقای ماکان شیرازی به همراه مهشید مقدمی بار اولی نیست که در این برنامه شرکت می‌کنند. فیدیلیو کلاب را خیلی دوست دارند و با فیدیلیو کلاب به این نتیجه رسیدند که می‌شود به انتخاب فیدیلیو اعتماد کرد چون با امتحان کردن رستوران‌های کلاب همیشه نتیجه‌ای خوب گرفته‌اند.۱۳۰۰۰ امتیازی هستند و باکس شهرک غرب، سورن، دارچین، بنه، ناهید، جزء رستوران‌های مورد علاقه‌شان هست؛
دیژون برایشان عجیب غریب گران بوده و صورت حساب برایشان قانع‌کننده نیست. در مورد کم شدن امتیازهای کلاب شکایت داشتند که با حرف‌های آقای مشایخی مدیر فیدیلیو قانع شدند.
علیرضا شهمیرزاد مسئول ایمنی و بهداشت حرفه‌ای، حوزه نفت و گاز مشغول به کار هستند. یک سالی می‌شود که عضو کلاب هستند. خیلی رستوران‌هایی که از کلاب انتخاب کردند برایشان خوب بوده. کلاً سخت‌گیر و مشکل‌پسند نیستند  اما مورانو انتظارشان را برآورده نکرده. هم به خاطر سرویس‌دهی دیر و هم به خاطر نداشتن یک سری از گزینه‌هایی که مد نظرشان بوده رضایتی از مورانوی جام جم نداشتند. welcome drink تهران پاریس رو بیشتر دوست داشتند و گفتند نوشیدنی خوشامدگویی ناهید برایشان خیلی ترش بود.

 


خانم زهرا موسویان ۱ سال عضو کلاب بودند و هستند و امتیازشان ۸۸۰۰ هست. فیدیلیو کلاب برایشان خیلی پرکاربرد است. خیلی کارشان را راحت کرده. مشتری دائم و همیشگی پیچ هستند و در بین رستوران‌های کلاب خاقان، مورانو و میلانو را خیلی می‌پسندند. تنها انتقادشان به کلاب در رابطه با هدیه روز تولد بود برای اینکه خودشان متولد اول فروردین هستند و از این هدیه کلاب نمی‌توانند استفاده کنند.
مهمان بعدی آقای ذوالفقار سرآشپز دوست‌داشتنی و همیشه خندان. آقای ذوالفقار خیلی کم به رستوران می‌روند و اگر هم بخواهند که غذا سفارش بدهند؛ غذای ایرانی سفارش می‌دهند. و مشتری پروپاقرص جو گریل فود هستند.
آقای رئوف هم به همراهی خانم مریم عسگری آخرین مهمان امشب. آقای رئوف مشاور رسانه‌ای و روزنامه‌نگار و خانم عسگری هم روزنامه‌نگار هستند. لانیا رو با کلاب امتحان کردند و تقریبا راضی بودند. در شب جشن فیدیلیو کلاب هم در فنسی حضور داشتند.
بعد از اعلام حضورشان در فوراسکوئر دو آب پرتقال هم که در پیشنهادهای رستوران ناهید در فوراسکوئر بود گرفتند.

انتخاب پیش‌غذا

منوها به همه مهمان‌ها داده شد تا غذای دلخواهشان را انتخاب کنند. منو خیلی مرتب و واضح بود و به توضیح خاصی نیاز نداشت اما یکی از مسئولین در رابطه با وجود دو غذا فقط در آخر هفته و پیش غذا توضیح کوتاهی داد. پیش غذا به سوپ، سالاد بار، ماست و زیتون‌پرورده ختم می‌شد. به هر حال فقط این گزینه‌ها مخصوص غذای ایرانی هستند و غیر از این نمی‌شد. تک‌تک پیش غذا را انتخاب کردند و دوباره همه دور میز جمع شدند.

 


مسعود و همسرش که از تمامی سالادها کمی کشیده بودند گفتند از طعم همه سالادها راضی بودند و مزهی همه‌شان را دوست داشتند.
محمد ایمان فقط ماست سفارش داده بود و گفت خیلی خوب نیست چون خیلی چرب و سنگین است که به نظرش ماست می‌توانست سبک‌تر و معمولی‌تر باشد.
ماکان و نیلوفر سوپ و سالاد سفارش داده بودند که سوپ را دوست نداشتند. طعم سالاد را اما پسندیدند.
علی‌رضا و خانم موسوی هم سالاد میل کرده بودند که در کل راضی بودند.
آقای رئوف هم از سالاد خوششان آمد و خانم عسگری از طعم سالاد لذت برند اما سالاد ماکارانی رو دوست نداشتند.

 


انتخاب اصلی:  کباب و دیگر هیچ

مسعود، کوبیده و مریم، سلطانی به همراه برنج سفارش دادند که کاملا راضی بودند و پسندیدند.
‌محمد ایمان رولت ۳۶۰سفارش داده بودند که به نظرش خوب بود اما آرزو می کرد کاش او هم مثل احمدرضا فیله سفارش داده بود که به نظر هر دو فیله خیلی خوشمزه‌تر و آبدارتر بود.
انتخاب خانم موسویان کباب‌ترش بود که از طعمش راضی بودند اما از دور چین غذا خوشش نیامد. علیرضا هم رولت مجلسی سفارش داده بود و از انتخابش کاملا راضی بود.
آرین هم جوجه‌کباب بی استخوان و همراهشان برگ مخصوص انتخاب کرده بودند که رضایت کامل داشتند. نوشیدنی هم گرین آیس و موهیتو سفارش داده بودند که گفتند طعم گرین ایس خیلی خوب بود اما موهیتوهای خوشمزه‌تری نسبت به این خوردند.

 

ماکان و نیلوفر باهم فیله کباب سفارش دادند که از طعمش لذت برده بودند. آقای ذوالفقار برگ مخصوص سفارش داده بود و گفت مزه کباب خیلی خوب بود و انتظارش از کباب برگ را برآورده کرده بود اما ایرادی که گرفت در رابطه با غذا نبود بلکه در رابطه چیدمان میز بود که خیلی شلوغ بود و می‌شد از این خلوت تر باشد. به خاطر همین در مجموع از ۲۰ به همه چیز 18 داد.
آقای رئوف بختیاری سفارش داده بودند و گفتند در کل خوب بود اما امتیاز خیلی بالایی به آن نمی دهند. خانم عسگری کباب ماستی سفارش داده بود و خیلی راضی بود و از طعمش خیلی لذت برده بود. برای نوشیدنی هم دوغ پارچی انتخاب کرده بودند که از طعم آن هم خوششان آمده بود.


در بین برنامه های یک شب یک رستوران به جرات این برنامه یکی از کم انتقادترین برنامه ها بود و بیشتر مهمانان از طعم غذا و کیفیت سرویس رضایت داشتند.
با خوردن غذاها میزها مرتب شد و مدیر رستوران آقای باقری در کنار مهمانان نشست تا انتقادات و پیشنهادات را بشنود. فضای صحبت بسیار خودمانی و صمیمی بود. در حین گفتگو با مدیر رستوران چای و کیک هم برای پذیرایی برای مهمانان آورده شد که همه استقبال کردند. بعد از غذا چای می‌چسبید. چون همه از طعم غذاها رضایت داشتند خیلی باب انتقاد باز نشد مگر چند نکته که خیلی هم روش پافشاری نشد. مدیر رستوران از فضای رستوران سال تأسیس و تجربیاتش در زمینه رستوران‌داری و دلایل کیفیت گفت. مثلاً برای کباب‌ترش این‌طور مثال زد که خودش تغییراتی در مزه دار کردن کباب ایجاد کرده. به رستوران‌های زیادی می‌رود و غذای رستوران‌های دیگر را امتحان می‌کند تا بتواند کیفیت غذای رستوران خودش را ارتقا دهد. چون در منطقه‌ای فعالیت می‌کنیم که رستوران و مطبخ بسیار زیاد است و به نوعی مرکز شهر محسوب می‌شود؛ حتما باید خاص و عالی باشید تا مشتری‌هایی ثابت به دست بیاورید.

 

 

ماکان عدم علاقه‌اش به ترکیب گوشت قرمز و گوشت مرغ را اعلام کرد و کمی در مورد این موضوع صحبت شد که سلیقه‌ای است و بعضی‌ها واقعاً دوست دارند. معتقد بود که اصلاً از لحاظ طعمی هیچ سنخیتی باهم ندارند. آقای رئوف هم از بوی کباب کمی اعتراض داشت گفت و در جوابشان تأیید شد که حتما بر روی آن کار خواهد شد. خانم عسگری هم رضایت زیادش را نسبت به کباب ماستی اعلام نمود. از نکات مثبت مورد تاکید مهمانان سرویس دهی بسیار حرفه ای رستوران ناهید بود، که آقای باقری در توضیح این موضوع گفت، ما سعی کردیم برای پرسنل سالن از دانش آموختگان رشته هتلداری استفاده کنیم.
در تمام طول شب صدای پیانو طنین‌انداز بود و همه مطمئناً از این که صدای پیانو همراه غذا خوردنشان بود خوشحال بودند.در آخر به همراه یکی از مسئولین به طبقهی بالا و آشپزخانه رفتند. طبقهی بالا در واقع یک میز VIP  بود. و بعد از آن سری به آشپزخانه زدند و با تخته کار رستوران آشنا شدند. تخته کار جلوی مهمانان گوشت خرد کرد و برای کباب برگ آماده کرد. همگی از دیدن این سرعت عمل و روش کار خوششان آمد.

 


شب آرامی بود و بعد از خداحافظی مهمانان از هم به پایان رسید. رضایت مشتریان از فضا و رستوران باعث شد تا ناهید با اعتمادبه‌نفس بیشتری به کار خود ادامه دهد. در پایان نیز صورتحساب مهمانان با 50 درصد تخفیف در نظر گرفته شده پرداخت گردید.

امیدواریم در یک شب یک رستوران بعدی میزبان شما باشیم.

اگر شما هم دوست دارید با عضویت در فیدیلیو کلاب در این برنامه ها شرکت کنید اینجا را کلیک کنید.
 

 
مازیار عبیدیان

1393/3/7

ای بابا! شریفیان رو نبردین که!!! :دی ما متاسفانه نمیدونستیم اینجا اسپشیال داره تو فوراسکوئر! یه آب پرتقال ضرر کردیم! :(

سارا مروتی

1393/3/12

کاربر نقره ای کلاب، جناب آقای مایلز یورک، خب یه بار کارتت رو بردار بریم :دی ضمناً خوشحالم که این رستوران خوب بوده و به نسبت اولین باری که رفتم پیشرفت خوبی داشته :)