;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

فیدیلیویی ها در رستوران باکس

نام رستوران باکس (جعبه) برای خیلی‌ها آشناست. رستورانی برای دلایل زیادی مورد توجه قرار گرفته.

اگر به دنبال یک رستوران خوب در فیدیلیو باشید حتماً در گفتگوهای فیدیبورد بارها باکس به شما پیشنهاد می‌شود. از غذای بسیار خوبش تا کارواش رایگان آن:)

برای برنامه یک‌شب یک رستوران ماه تیر باکس میزبان فیدیلیویی‌هایی بود که با این رستوران آشنا بودند. اما به‌هرحال این برنامه با تمامی رستوران رفتن‌های شخصی متفاوت است.

در طبقه بالا یک میز عریض برای مهمانان چیده شده بود.

 مهمانان باکس چه کسانی بودند

اینبار غیر از دونفر همگی زوج بودند و تقریباً همگی هم‌دانشگاهی. اولین مهمان آقای مهدی ابراهیمی که به همراه همسرشان خانم نغمه سهرابی یکی کارشناس اقتصاد و دیگری تحصیلکرده بانکداری. چون عادت به تغییر ندارند رستوران‌های زیادی را امتحان نمی‌کنند، نغمه رستوران دارچین را خیلی دوست دارد
.

 
زوج دوم: کامیار پویان و پانته‌آ مهدوی که هر دو فوق لیسانس کامپیوتر هستند. از اولین ماهی که فیدیلیو کلاب افتتاح شد عضو فیدیلیو کلاب هستند و در حال حاضر ٢٠٠٠٠ امتیاز دارند. رستوران باکس و رز ماری را خیلی دوست دارند اما خیلی با رستوران لوئی ارتباط برقرار نکردند چون فکر نمی‌کنند سبک رستوران لوئی خیلی با منطقه دربند هماهنگ باشد.

 
مهمان سوم نوژن ژیان پناه و همسرشان خانم نادیا خسروی که هر دو کارشناس ارشد رشته صنایع هستند. ۶ ماهی می‌شود که عضو فیدیلیو کلاب هستند و از اعضای نقره‌ای کلاب محسوب می‌شوند. در میان رستوران‌ها ژیلمو را خیلی پسندیدند و همچنین رستوران چیل، ناهید، باکس و لانیا رو خیلی دوست داشتند و معتقد بودند رستوران لانیا طبخ غذاهاش خیلی عالیه و حتی بهتر از ترکیه است. استیک روف تاپ گر یل رو به دلیل طبخ بی اندازش دوست نداشتند. صبحانه کافه پله را خیلی دوست داشتند اما از صبحانه خاقان راضی نبودند. پیشنهاد آنها برای فیدیلیو کلاب اضافه کردن رستوران‌های سنتی به کلاب در مناطقی مصل فشم، درکه و  …. هست.


زوج آخر آقای خشایار نمسه‌چی و سولماز حاجی‌زاده که هر دو فوق‌لیسانس کامپیوتر هستند. چون ایران زندگی نمی‌کنند هر موقع که به ایران می‌آیند رستوران‌های مختلفی را امتحان می‌کنند. باکس را خیلی خوب و دوئت را عالی می‌دانند. لویی مشکلاتی داشته که انتقاد کردند و خوشبختانه برطرف شده. دارچین را هم دوست داشتند و تنها انتقادشان به فیدیلیو کلاب این بود که باید رستوران‌های خاص‌تر و لوکس‌تری به کلاب اضافه شود.آخرین مهمان رو جا حافظی به همراه دوستشان بنفشه عزتیان

 روجا کارشناسی کامپیوتر و بنفشه فوق‌لیسانس صنایع هست. رو جا از زمانی که عضو شده هنوز فرصت نکرده تا رستوران‌ها مختلفی رو امتحان کند. چیل، فنسی و دارچین را خیلی دوست داشته. اما از لانیا شکایت داشتند چون لانیا سفارش را اشتباه گرفته و خیلی چیزها بد بوده.

 
قبل از غذا پیش غذا

تقریباً همه پیش‌غذا سفارش دادند. سالاد، سوپ، نان سیر و نوشیدنی. مهدی و نغمه به پیشنهاد کامیار سالاد اسفناج سفارش دادند که راضی بودند. سوپ هم طعمی خوب داشت و نوشیدنی هم که هویج پرتقال به پیشنهاد رستوران بود به نظرشان خوب بود.


پانته آ و کامیار؛ سالاد اسفناج، نان سیر. نوشیدنی هویج پرتقال سفارش دادند. سالاد و نان سیر انتخاب‌های همیشگی بود که کاملاً از آن لذت می‌برند. فقط هم نان سیر باکس رو قبول دارند. هویج پرتقال اما به نظرشان طعم پرتقال بارنگ هویج داشت.

 نوژن و نادیا؛ سوپ و سالاد سزار سفارش دادند. طعمش را دوست داشت اما از اینکه لیمو ترش در کنارش نبود کمی ناراضی بود.  سالاد سزار با جمله‌ی بد نبود مواجه شد، چون کیفیت کاهو خوب نبود و مزه‌ی آن تلخ بود. احساس نوژن به سالاد این بود که سالاد تازه نبود. طعم لیموناد و هویج پرتقال را هم دوست داشتند.

 خشایار و سولماز پیش‌غذا سفارش ندادند. اما چون پیشتر تست کرده بودند نظرشان را گفتند. خشایار انتقادی خیلی جدی نسب به سوپ داشت، اینکه خیلی سنگین و غلیظ هست.

رو جا و بنفشه هر دو موهیتو سفارش دادند. که با مزه شیرین آن خیلی ارتباط برقرار نکردند. نان سیر هم به نظرشان خوب بود. اما از سالاد اسفناج بی نهایت لذت برند و خیلی خیلی راضی بوند. به نظرشان اسفناج‌ها کاملاً تازه و مزه داشت و سس سالاد هم خیلی خوشمزه بود و کاملاً با ترکیب سالاد جور درمیامد.

بعد از پیش‌غذا میز کاملاً جمع شد و غذاهای اصلی کاملاً آماده سرو شد.و اما غذاهای اصلی چه  بود.

در میان منو پرتنوع باکس  غذاهایی که سفارش داده شد خیلی متنوع نبود چون به پیشنهاد رستوران اغلب همه استیک سفارش دادند.

مهدی استیک سفارش داده بود که به نظرش خیلی خشک بود و طعم سس کنار استیک رو دوست نداشتند. سفارش نغمه پیتزا بود که خوب بود.

کامیار هم استیک مدیوم سفارش داد اما طعم سس کمی به ترشی می‌زده و خیلی راضی نبود. پا نته آ، کباب برگ ودرکل احساسش این بود که کباب‌های بهتر از این‌همه خورده.

سفارش نوژن هم مانند بقیه استیک بود که به نظرش خوب بود و نادیا هم که پیتزا سفارش داده بود.

خشایار طبق عادت همیشگی‌اش در باکس فیله مینیون سفارش داد و از انتخاب خودش کاملاً مطمئن بود و نظرش هم کاملاً مثبت بود. سولماز کباب‌برگ بدون برنج سفارش داد و معتقد بود کباب خیلی ترد و نرمه و طعمش هم خیلی خو به.

روجا هم استیک را انتخاب کرده بود اما راضی نبود و گفت انتظار استیک بهتری داشتم. و بنفشه هم که بشقاب سبزیجات سفارش داده بود گفت خوب بود اما قارچ نداشت.

 تمام زمانی که همگی غذا می‌خوردند مشغول حرف زدن در مورد مسائل مختلف بودند. و این زمان خیلی سرگرم‌کننده برای همه بود.
غذا خوردن مهمانان که تمام شد میز برای حضور سرکار خانم خوش‌بین مدیریت رستوران باکس آماده شد، تا پای انتقادها و پیشنهادها بنشیند.

 برای تأسیس یک رستوران باید خیلی از عوامل درست باشد تا همه‌چیز عالی پیش برود. قبل از همه‌ی این‌ها مدیریت عالی از عواملی است که یک رستوران را می‌تواند در بهترین وضعیت قرار دهد. خیلی کم پیش می‌آید که شما بتوانید با مدیریت رستوران در ارتباط باشید اما سرکار خانم خوش‌بین مدیریت رستوران باکس را می‌توان به عنوان یکی از بهترین افراد در این زمینه داست. زیرا همه نظرات را باعلاقه می‌شنود؛ هم واکنشی بسیار عالی در برابر تک‌تک انتقادات و پیشنهادت نشان می‌دهد.

خانم خوش‌بین بعد از خوشا مد گویی به مهمانان از آن‌ها در مورد سرو غذا و مزه آن‌ها پرسید و هر یک نظرشان را بیان کردند در مورد سردی غذا این توضیح را دادند که چون آشپزخانه دو طبقه با اینجا فاصله دارد باعث سردی غذا می‌شود. در مورد عدم تازگی سالاد که نوژند این مسئله را بیان کرد گفتند که بعد از اتمام صحبت‌ها به آشپزخانه خواهیم رفت و امکان مشاهده هست که ببینید تا هیچ سالادی کهنه  از پیش تهیه شده نداریم. اما در  مورد تلخی کاهو هم اشاره کردند که از این به بعد بیشتر دقت خواهند کرد.

 رو جا و بنفشه هم از عالی بودن سالاد اسفناج گفتند که مدت‌ها بوده که به دنبال یک سالاد با ترکیب اسفناج می‌گشتند و این دقیقاً چیزی همان چیزی بود که به دنبالش بودند.

بعد از همه انتقادها و پیشنهادها به آشپزخانه رفتیم تا از نزدیک شاهد این‌همه زحمت و تلاش باشیم.

در آشپزخانه هم باوجود گرمای بسیار زیاد همگی طاقت آوردند و چند لحظه‌ای خود را به ‌جای کارکنان این قسمت گذاشتند و کسانی که سؤال داشتند از سرآشپز پرسیدند تا به جواب‌های دلخواهشان برسند.

بعد از بازید از آشپزخانه و آشنا شدن با نحوه کار در آشپزخانه باکس دوباره همه به طبقه بالا رفتند تا برای دسر خود را آماده کنند. پذیرایی دسر به دعوت و اصرار مدیریت رستوران انجام شد تا شب فیدیلیویی ها شیرین به پایان برسد.

دسر چاکلت لاوا کیک یا چاکلت فاندانت بود که طعم بسیار خوبی  داشت.در آخر مهمانان برای محاسبه‌ی صورت حساب با کارت فیدیلیو کلاب خود ۵۰ درصد تخفیف گرفتند.


اگر شما هم دوست دارید با عضویت در فیدیلیو کلاب در این برنامه ها شرکت کنید اینجا را کلیک کنید.

shima kh

1393/4/18

مرسی از گزارشتون.اما کاش از نوشیدنی و دسرها هم عکس می گذاشتید و کنار غذاها هم اسم هر کدوم رو می نوشتید

خشایار نمسه چی

1393/4/15

شب بسیار خوب و لذت بخشی بود و موجب آشنا شدن با آدم های جدید و سلایق آنها شد. درکل برگزای این گرده همایی ها برای پیش برد یک مجموعه یا مجموعه ها بسیار مناسب است. در پایان جا دارد که تشکر و خسته نباشید بگویم خدمت برگزارکنندگان عزیز.

ماکان شیرازی

1393/4/16

حیف که نشد تو یک شب یک رستوران رستوران مورد علاقم باشم...

خشایار نمسه چی

1393/4/15

شب بسیار خوب و لذت بخشی بود. با آدم های جدید آشنا شدیم و سلایق هم رو محک زدم . در کل اینطور گردهمایی ها برای پیشرفت یک مجموعه ویا مجموعه ها بسیار لازم است. در آخر هم با تشکر و خسته نباشید از برگزار کننده گان عزیز

شروین فرهمند

1393/4/25

سلام از چه طريق می توان اين برنامه ها رو متوجه شد? برنامه زمانبندي شده مشخصي دارد? ممنون