;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

یک شب سرد پاییزی در روکو

اعضاء فیدیلیو  در رستوران روکو جمع شدند تا یک شب یک رستوران دیگری را در آخرین روزهای سرد پاییزی، کنار یکدیگر تجربه کنند. سقف موقتی که روکو برای زمستان زده جلوی سرما را نمی گیرد به همین دلیل 3 تا بخاری به میز فیدیلیویی ها اختصاص پیدا می کند تا فضای گرم دوستانه آنها را گرم تر کند. در این شب باغچه سبز روکو جلب توجه زیادی می کرد. این گل ها از دوبی آمده بودند تادر زیبایی رستوران، تمدد اعصاب و آرامش مهمانان روکو نقش ایفا کنند. در این شب حرف از سفر به شهرهای کشور زیبایمان به میان آمد و فیدیلیویی ها از غذاهای به یادماندنی که در یکی از سفرهای خود خورده اند، تعریف کردند.

هانیه 30 سال دارد و میکروبیولوژیست است. به اعتقاد او که حداقل ماهی یکبار به رستوران می رود کیفیت غذا و نوع سرویس دهی و بعد هم طعم غذا خیلی مهم است. رستوران های ایتالیایی و سنتی باب طبع هانیه است. او کباب بناب تبریز را بسیار می پسندد. به نظر او دست پخت آذری زبان ها بسیار خوب است. او پیتزای چیکن باربکیو سفارش داده است.


هومن 34 سال دارد و مهندس عمران است و دو هفته و یا ماهی یکبار به رستوران می رود و برایش کیفیت غذا (غذا از مواد تازه باشد)، طبخ خوب، برخورد مناسب پرسنل، نظافت ظاهری رستوران و سرعت در سرویس دهی به نظر او از محاسن یک رستوران خوب است. او به شهرهای زیادی سفر کرده و به نظرش کباب محلی مخصوص مردم عزیز خطه سیستان و بلوچستان خیلی خوشمزه است. او می گوید سس خاصی که روی این غذای محلی بود و سالاد  ویژه ای (دانه های انار، کاهو کلم، کشمش و سس مخصوص) که خورده بسیار دلچسب بوده است. هومن از چای سفیدی که سیستانی ها از آن استفاده می کنند هم خوشش آمده است. سفارش هومن در روکو پیتزا فیلادلفیاست.

مهشید 24 سال دارد و لیسانس حقوق است. او هر هفته به رستوران می رود و همه نوع غذایی را دوست دارد. او غذاهای گیلانی مثل میرزاقاسمی را خیلی دوست دارد. به نظر مهشید اول طعم غذا، ادب و سرویس دهی پرسنل و بعد هم فضای رستوران که باعث راحتی مشتری شود، در رفتن رستوران بسیار مهم است. او استیک سفارش داده است.ماکان 26 ساله که مدیر پروژه نفت و گاز است نیز هفته ای یکبار به رستوران می رود. به نظر او کیفیت و کمیت غذا باید به نسبت قیمت آن خوب و محیط رستوران هم جذاب باشد. او کباب ترشی که در رستوران محرم در شهر رشت خورده خیلی تعریف می کند و به نظر بسیار خوشمزه بوده است. به نظر ماکان کیفیت غذا، آرامش و کیفیت سرویس دهی در یک رستوران خیلی مهم است. ماکان ترجیح می دهد پاستای فتوچینی با سس پستو بخورد.

ندا 33 ساله کارشناس بازرگانی و مهندس صنایع است که هفته ای یکبار به رستوران می رود. او کباب ترش و فیله شمال کشور را بسیار می پسندد اما به نظرش فیله ای که چند وقت پیش در شاندیز صفدری مشهد خورده بسیار عالی بوده است. ندا استیک گوشت سفارش داده است.

صابره 26 ساله و کارشناس اداری است. برای او کیفیت غذا خیلی مهم است و در مسافرت هایش کباب برگ شاندیز مشهد را دوست دارد. او می گوید که استیک گوشت سفارش داده است.


حمید 30 ساله و مدیرخط هوایی خارجی است. به نظر حمید کیفیت غذا، برخورد پرسنل و محیط رستوران خیلی اهمیت دارد. او در یزد تاس کباب شتر خورده است. این غذای محلی با ماست و خیاری که با سبزی های محلی طعم دار شده، سالاد و سبزی خوردن سرو می شود. تجربه بودن در محیط سنتی و خوب برای او تکرار نشدنی بوده است. سفارش حمید پیتزا فیلادلفیا است.

شیما 27 سال دارد او کارشناس بازرگانی است و به نظرش فضای رستوران خیلی مهم است. او می گوید هماهنگی سرویس با دکوراسیون، کیفیت غذا، چیدمان زیبا، مزه به یادمادنی و حسی آرامشی که رستوران به یک نفر می دهد باعث جذب او می شود. او سفری به یزد داشته و در آنجا قیمه یزدی را امتحان کرده است. شیما می گوید که در این قیمه به جای لپه از نخود استفاده می شود و ادویه های خاصی دارد که یک طعم جدید را برایش داشته است. شیما ترجیح می دهد که فتوچینی با سس پستو بخورد.

بعد از خوردن غذا نوبت به نظر دادن فیدیلیویی ها رسید. هر کسی به نسبت سفارشی که داده باید نظر بدهد. چیزی که بطور کلی به نظر می رسد افرادی که پاستا و پیتزا سفارش داده اند عموماً از غذای خود راضی بوده اند در حالیکه گروهی که استیک سفارش اصلی آنها را تشکیل داده بود رضایتی از غذا نداشته انید هانیه  می گوید. هانیه که پیتزا سفارش داده کمی از سرد بودن مرغ روی پیتزا گله دارد ولی هومن و حمید از پیتزایی که سفارش داده اند راضی بودند. حمید می گوید به نظرم پیتزا بهترین غذای اینجاست و ضخامت نان، مواد و پنیر آن به اندازه است. سالاد سزار هم خیلی خوب و غلظت آن به اندازه است. سس خاصی دارد و حجم آن خوب است. افرادی که استیک سفارش داده بودند اما رضایتی از غذای خود نداشتند مهشید می گوید استیک سفت بود و هیچ طعم خاصی نداشته است، صابره اما به طعم استیک انتقادی ندارد اما تایید می کند استیک کمی سفت بوده، ندا هم که علیرغم اینکه از استیکش چندان راضی نبود اما موهیتو روکو را پسندیده و سالاد سزار را عالی ارزیابی می کند.

اما سفارش دهندگان پاستا از همه راضی تر به نظر می رسیدند، ماکانان که پاستای فتوچینی سفارش داده از غذای خود راضی است. او می گوید که طعم سس پاستایش خوب بوده و مقدار مرغ آن هم به اندازه و طعم خوبی داشته است. شیما هم از غذای خود راضی بود و می گوید فتوچینی با سس پستویی که سفارش داده طعم لذیذی داشته و این غذا سنگین نبوده است. به نظر او مرغ فتوچینی می توانسته طعم دارتر باشد اما در کل از غذای خود راضی است.

 

 

 

طبق روال همیشگی برنامه یک شب یک رستوران نوبت آن می رسد تا مدیر رستوران سر میز حاضر شود تا ضمن شنیدن نظرات و انتقادهای اعضای فیدیلیو کلاب توضیحاتی درباره رستوران ارائه دهد. آقای بصیریان مدیر روکو سر میز می آید و با فیدیلیویی ها همراه می شود. او صادقانه اظهار می دارد که استیک خوبی در روکو سرو نمی شود، زیرا تجهیزات خاصی می خواهد که روکو این تجهیزات را در اختیار ندارد. آنها تصمیم گرفته اند که استیک را از منوی خود حذف کنند زیرا ضعف آنها در گران ترین غذاست. او می گوید: پیتزاهای روکو بزرگ و حجم پاستای آن زیاد است و دو نفر راحت با آن سیر می شوند. ضمن این که ما سعی کردیم که پیتزاهای خود را رنگی سرو کنیم که وقتی روی میز می آید جلوه زیبایی داشته باشد. پیتزای پپرونی قرمز، پیتزا سزار سبز و پیتزا تاکو در روکو زرد است.

حمید، شیما و ندا که چندین بار به روکو آمده اند حرف های آقای بصیریان را تایید می کنند و می گویند که برگرهای روکو بی نظیر است.

 

و آخرین پرده از برنامه یک شب یک رستوران طبق معمول بازدید از آشپزخانه رستوران است. آقای بصیریان فیدیلیویی ها را به آشپزخانه روکو می برد و به قراردادی که با آزمایشگاه مهر دارد اشاره می کند و می افزاید: تمام غذاهای ما در آزمایشگاه مهر آزمایش می شود. ما این هزینه را می کنیم که غذای سالم به دست مردم بدهیم. اما تبلیغات زیادی روی این مسئله و برای روکو نمی کنیم.

 


 

 


 

 
در پایان مهمانان صورتحساب خود را که ۵۰ درصد تخفیف برای آن در نظر گرفته شده پرداخت کردند تا شبی دیگر از یک شب و یک رستوران هم به پایان برسد. اگر شما هم تمایل به حضور در برنامه های کی شب، یک رستوران را دارید عضو فیدیلیو کلاب شوید تا در کنار مزایای بسیار زیاد این کلاب مهمان برنامه های یک شب یک رستوران باشید. برای عضویت در فیدیلیو کلاب اینجا را کلیک کنید.

مدیر وب سایت

1392/10/24

@payamak روکو

علی سادات طلب

1392/10/27

چرا لینک صفحه ی فیدیلیوی این رستوران رو تو مطلب نگذاشتید؟

amin noury

1392/10/4

سلام من تازه ثبت نام کردم چه طور می شه در این برنامه ها شرکت کرد؟

Armin Alaee

1392/10/4

سلام. من هم بعد رفتن به اين رستوران همين نظره مدير رستوران رو دارم. حجم غذا خوب ولي محيط خيلي خيلي خيلي سرد در زمستان ... سرماهم خورديم هممون... كيفيت خوب و رفتار كارمندان مناسب. در كل بغر از سرما بهتون خوش ميكزره.

elham Naderi

1392/10/23

روکو یا روکا

dorsa gh

1392/11/15

کاری ندارم ، فیدیلیوی قدیم کجا ، فیدیلیوی الان کحا ، جو زمین تا اسمون فرق داره ..

Sarah Tavassoli

1392/9/27

خیلی ممنون از گزارشتون ...