;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافی‌شاپ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

گفتگو با یاسر قاسمی مدیر رستوران لوشاتو یکی از پر طرفدار ترین رستورانهای فیدیلیو

یاسر قاسمی، مدیر جوان رستوران لوشاتو متولد سال 1361، مجرد و اهل تهران می باشد. او پس از گرفتن مدرک دیپلم؛ در رشته کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شد؛ اما احساس می کرد که تمایلی به ادامه این رشته ندارد و به همین دلیل تنها به اخذ مدرک فوق دیپلم اکتفا کرد و از ادامه دادن آن رشته منصرف شد. قاسمی عاشق سفر و آشنایی با نژادها و فرهنگهای ملل مختلف بود؛ به همین جهت پس از تحقیقات و پیگیری های فراوان، شیفته رشته هتلداری شد و سرانجام تصمیم گرفت برای ادامه تحصیل در رشته هتلداری به سوئیس که مهد هتلداری دنیا بود، سفر کند. او توانست بعد از سه سال گذراندن دوره های مختلف در رشته هتلداری و مهمانپذیری فارغ التحصیل شود و مدتی هم در هتلهای مختلف آن کشور تجربه های گوناگونی را کسب نماید.
همچنین وی دوره های کوتاه مدتی را نیز در کشورهای مختلفی همچون آلمان-فرانسه و انگلستان گذراند تا سرانجام به استرالیا سفر کرد و پس از گذراندن دوره های مدیریت آموزشی و کسب تجارب مفید کاری دربهترین هتلهای استرالیا در سن 27سالگی به ایران بازگشت. واز طرف شرکت هتل های  پارسیان برای پست مدیریت غذا و نوشابه در هتل آزادی خزر چالوس(هایت) دعوت به کار شد و فعالیتش را در ایران آغاز نمود. چند ماه بعد سمت "مدیریت هتل ارم" کیش به او پیشنهاد شد به همین جهت به کیش رفت و مدت یکسال و اندی را در آنجا گذراند. تا اینکه پروژه مدیریت و راه اندازی رستوران لوشاتو، توسط سرمایه گذارکار، به او پیشنهاد شد و اینگونه بود که مجبور شد علی رغم علاقه شدیدش به کیش، آنجا را ترک کند و خودش را برای شروع پروژه ای جدید آماده نماید. اکنون که بیش از یک سال و نیم از تأسیس رستوران می گذارد توانسته اسم "لوشاتو" را بر سر زبانها بیندازد. ما نیز به همین بهانه، گپ و گفتی دوستانه با او ترتیب دادیم که گزینده ای از آن را در ذیل آورده ایم:

چه زمانی مسئولیت مدیریت این رستوران را بر عهده گرفتید؟
پس از اتمام فعایتم درهتل ارم کیش، پروژه مدیریت و راه اندازی این رستوران به من پیشنهاد شد و سرمایه گذار این کار از من دعوت به همکاری کرد. من نیز علی رغم علاقه شدیدم به کیش این پیشنهاد کاری را پذیرفتم و به تهران آمدم.

چه طرح و ایده ای را به سرمایه گذار پیشنهاد کردید؟
زمانیکه وارد کار شدیم. همان ابتدا تیم کاری را تشکیل دادیم. در آن گروه پس از بررسی های مختلف به این نتیجه رسیدیم که این رستوران، رستورانی فرانسوی باشد. ما در آن گروه و در اتاق فکری که داشتیم به صورت دسته جمعی در مورد طرح ها و ایده هایی که مربوط به رستوران بود، بحث کردیم تا به یک نتیجه و نظر واحد می رسیدیم و همان را به اجرا می گذاشتیم.چرا می خواستید این رستوران فقط یک رستوران فرانسوی باشد؟
زیرا فرانسوی ها در بحث پذیرایی و پروسه سرویس دهی، مبتکر هستند. وقتی وارد رستوران هایشان می شویم پروسه پذیرایی را به طور کامل و جامع انجام می دهند و احترام به مشتری تحت هر شرایطی در پروسه پذیرایی آنها دیده می شود. از حرکات و چرخ زدنهای زیبایی استفاده می کنند تا به مشتری احترام بگذارند و خدا را شکر به هدفم هم رسیدم.

شما می توانستید از خدمات دهی فرانسوی ها در احترام گذاشتن به مشتری استفاده کنید اما در منوی غذایی تان منوی سایر ملل را هم بگنجانید؟
به نظرم کارهایی که ترکیبی باشند خیلی خوب از آب در نمی آید، مثل سایر رستوران هایی که می شناسید نسبت به رستوران هایی که هدفشان تنها یک چیز مشخص است. هیچ وقت نمی توانند به آن موفقیت لازم برسند. علاوه بر این منوی فرانسوی به نظرم نسبت به منو های دیگر شناخته شده تر بود و قدمت بالایی داشت. همچنین رستوران فرانسوی که در حدی بسیارخوب و عالی باشد در تهران وجود نداشت و ما موقعیت را مناسب دیدیم تا یک رستوران 5 ستاره را که یک کار واقعی فرانسوی ارائه می دهد در تهران راه اندازی کنیم.

 

چطور شد که اسم "لوشاتو" را برای رستورانتان انتخاب نمودید؟
"لوشاتو" به معنی قصر کوچک می باشد- برای ما بسیاراهمیت داشت اسمی را که انتخاب می کنیم کاملاً با فضا، دکور و کاری که میخواستیم انجام بدهیم، همخوانی داشته باشد.

به نظر شما برای یک مشتری کیفیت غذا مهم تر است یا فضای لوکس یک رستوران؟
بدون شک کیفیت غذا در کنار کیفیت کار خدمات و پذیرایی که انجام می شود در اولویت نظرات مشتریان قرار دارد و نحوه برخورد با مشتری و نوع برخورد است که مشتری برایش اهمیت دارد که خوشبختانه ما آنرا کاملاً رعایت می کنیم.

 

برای راضی نگه داشتن مشتری، اولین قدم چه چیزی است؟
رضایتمندی پرسنل. اگر مشتری رضایت کامل داشته باشد، قطعاً وی از پرسنلی سرویس می گیرد که از محیط کاری اش راضی است. اینجا ما آمدیم سنت شکنی کردیم و به پرسنل به چشم سرمایه نگاه کردیم و یک سری شرایط خاص تر برایشان درنظر گرفتیم.

برای انتخاب پرسنل، تخصص های هتلداری را هم مد نظر گرفتید؟
بله، مطمئناً. اکثر پرسنل های ما دانشجوی رشته هتلداری یا لیسانس هتلداری هستند.

آیا در این رستوران از آشپزهای فرانسوی استفاده می کنید؟
به هیچ وجه. سر آشپز محبوب، کاربلد و مجرب ما، جوان ایرانی است که در کشورهای مختلفی همچون مالزی و تایلند، دوره دیده است که ایشان واقعاً هنرهایی بسیار فراتر از دوره هایشان را از خود نشان می دهد. او کاملاً به آشپزی ایرانی نیز مسلط است وعلاوه برآن جزء آشپزهای خوب ایتالیایی و مکزیکی است. ایشان معتقدند اگر نتوانند غذا مادری شان را خوب بپزند، سایر غذاها را هم نمی توانند خوب بپزند.

مشتری های "لوشاتو" بیشتر از کدام قشر هستند؟
سفرا، صاحبان صنایع خارجی و داخلی، اروپائیان و آسیائیهای مقیم پایتخت و همشهریان عزیز هستند.
اینطور که پیداست، مشتریهای شما جزء افراد خاص جامعه اند و از عموم مردم خبری نمی باشد؟
خیر، اصلاً اینطور نیست. "لوشاتو" برای همه مردم است و همه مردم در لوشاتو VIP هستند. تنها بحث هزینه ها بود که ما آمدیم و منوی مجزایی را برای ناهار ترتیب دادیم تا همه بتوانند از غذاهای لوشاتو لذت ببرند.

راجع به این منو توضیح دهید؟
این منو شامل پکیجی می باشد که در آن سوپ، سالاد و غذای اصلی و دسر سرو می شود که همه مهمانان ما می توانند تنها با قیمت 26هزار تومان، از آن لذت ببرند.

مزیت رستوران شما بر سایر رستوران ها چیست؟
احترام خاص به مشتری.

فکر می کنید نقطه قوت یک مدیر خوب چیست؟
به نظرم چون تمام سیاستهای کاری و اداره مجموعه فقط و فقط روی رضایت مشتری خلاصه می شود. اولویت کار یک مدیر، باید رضایت مشتری باشد. من نیز تمام تلاشم را بکار بردم تا رضایت مشتری را جلب کنم. زمانیکه در سوئیس بودم، اولین چیزی که بر روی تخته نوشتند این بود که "    همیشه حق با مشتریست" من از آن روز این جمله را همیشه سرلوحه کارم قرار دادم.

در اتاق VIP چه سرویس های خاصی داده می شود که در بخشهای دیگر رستوران دیده نمی شود؟
VIP"لوشاتو" لوکس ترین مکان این رستوران می باشد. اتاقی کاملاً مجزاست که میهمانان آن از محیط رستوران بطورکامل فاصله دارند. این اتاق شامل امکاناتی نظیرDVD Player ، LCD، اینترنت Wireless و . . . می باشد. علاوه بر این ظروف و قاشق و چنگالهای این اتاق همه برند هستند. در آنجا "ویتر" یا کاپیتان مخصوص خودش را دارد او با زنگی که در اتاق است احضار می شود و پذیرایی لازم را به عمل می آورد . سپس پشت در اتاق می ایستد تا در صورت لزوم دوباره به آنجا باز گردد.

این اتاق بیشتر توسط چه کسانی رزرو می شود و چند وقت یکبار مورد استفاده قرار می گیرد؟
بیشتر توسط سفرا و افراد خاص برای مراسم های  خاص مثل جلسات رسمی، جشن و . . . تقریباً هفته ای 3 یا 4 بار مورد استفاده قرار می گیرد.

این اتاق تا چند ساعت می تواند در اختیار میهمانان قرار داشته باشد؟
یکی از حسن های VIP با بقیه قسمتها این است که هیچ چیز در آن محدودیت ندارد و ما آنجا را کاملاً بصورت نامحدود بخصوص از نظر زمانی و غذایی . . . در اختیار میهمانان قرار می دهیم. آن اتاقی است که میهمانان کاملاً درآن راحت هستند و می توانند آزادانه و مستقل عمل کنند.

 

                   

 

 

 

چه برنامه های خاصی را برای مشتریان دائمی خودتان تدارک دیده اید؟
کارت عضویت لوشاتو یا کارت طلایی که مجهز به سیستم وفاداری به مشتریست. در آن تمامی شماره تماسها، آدرسها و ایمیلها را به صورت یک بانک اطلاعاتی نگهداری کرده ایم تا به مناسبت هر برنامه ای با آنها ارتباط برقرار نمائیم. علاوه بر آن اولویت حق انتخاب میز و سالن مورد نظر یکی دیگر از برنامه هایی است که برای مشتریان دائمی خودمان در نظر گرفته ایم. پارگینگ اختصاصی و نیزهمانگونه که گفتم نامحدود بودن VIP و سایر خدمات که می دانیم رضایت مشتریان را جلب می کند.

 

 

 

 

 حمید طاهری

1390/11/11

من اینو نمی فهمم که یه رستوران با این مشخصان چرا باید "قلیان" سرو کنه؟!؟!؟!؟!؟!؟! واقعا با دیدن قلیان تو لانژ و استفاده از اون شوکه شده بودم!!!!

SAMANEH SAMANEH

1390/10/27

Ey kash menu va gheymathashoono motenavetar konan joda aZ packe nahar ke faghat jayi baraye sofara va sahebane sanayee aziz nabashe.mitoonan ham menu ro ham gheymatha ro gostarde tar konan.mage inke faghat tamayol dashte bashan az sofaraye mohtaram pazirayi konan

maryammv

1390/11/24

این رستوران بینظیره و توی لیست رستورانهای مورد علاقم شماره 1 هست، ایده این که منو فرانسوی باسه بینظیر بوده به نظر من و امیدوارم همیشه این کیفیت حفظ بشه و غذاها با همین کیفیت طبخ ارائه شن... در مورد قیمت هم با اینکه من از قشر مرفه جامعه نیستم، ترجیح میدم این رستوران همیشه لوکس باقی بمونه و همین کیفیت رو حفظ کنه تا اینکه مجبور بشه به دلیل پایین آوردن قیمت ، تغییری در روند و کیفیت خدمات و غذا ایجاد کنه و از لیست محبوبترین رستورانها برای امثال من خط بخوره ، امیدوارم همیشه موفق باشید، کارتون عالیه

melika kh

1392/6/10

به نظر من کیفیت غذا اصلا خوب نبود . فقط اسم داشت ما طبخ غذا جلوی مشتری را انتخاب . غذای آماده برای ما آوردند . یک غذای شیرین که قبلش هم توضیحی راجع به این غذا نداده بودند که شیرین است . افتضاححححححححححححححححححح بود در کل . پول هدر دادن است .

maryammv

1390/11/24

این رستوران بینظیره و توی لیست رستورانهای مورد علاقم شماره 1 هست، ایده این که منو فرانسوی باسه بینظیر بوده به نظر من و امیدوارم همیشه این کیفیت حفظ بشه و غذاها با همین کیفیت طبخ ارائه شن... در مورد قیمت هم با اینکه من از قشر مرفه جامعه نیستم، ترجیح میدم این رستوران همیشه لوکس باقی بمونه و همین کیفیت رو حفظ کنه تا اینکه مجبور بشه به دلیل پایین آوردن قیمت ، تغییری در روند و کیفیت خدمات و غذا ایجاد کنه و از لیست محبوبترین رستورانها برای امثال من خط بخوره ، امیدوارم همیشه موفق باشید، کارتون عالیه

Soroush N

1392/7/16

من یک بار به این رستوران رفتم. و به نظرم پرسنلش خیلی حرفه ای و محترم هستن و غذا هاش هم خوبه. از همه مهم تر اینکه ممکنه این رستوران یه رستوران هر روزی نباشه و لی برای وعده های ویژه بسیار مناسبه. و دوباره هم که تو رستوران های خوب گشت میزدم تا جایی رو انتخاب کنم، باز هم به اینجا رسیدم. و دیگه این که رستورانی که داخل منوش همه جور غذایی وجود داشته باشه ( مثل قرار دادن کباب شاندیز کنار استیک ) دیگه ویژه نیست.

hamid sharifi

1390/10/30

چرا منوش قیمت نداره

mandana khorrami

1393/8/17

واقعا صحت داره که این رستوران بسته شده؟

mahmonir atoofi

1390/11/12

مگه لوشاتو قلیان داره؟؟؟ واقعا در مورد vip همه چیز عالییییه و به نظر من بهتر از ابن نمیشد!

مانا

1390/10/27

توضیحات خیلی عالی بود...ان شاء ا.. کیفیت ثابت بمونه...

سیمین

1390/10/27

رستوران خوبیه همه چیزش عالیه برخورد پرسنل و فضا جز قیمتهاش منو ناهارش هم به نظر من خیلی خیلی محدوده اصلا نمیشه روش حساب کرد من هم بخاطر منو ناهارش رفتم اما از منو ازاد مجبور شدم استفاده کنم به هر حال خیلی متفاوته

mana 20

1390/10/27

ایکاش سایت دوست داشتنی و گرامی فیدی قیمتهای منوی لوشاتو رو کامل میذاشت

SAMANEH SAMANEH

1390/11/26

Man dirooz in restoorano tajrobe kardam va harfi ke dar bala zadam rad mikonam.chon bar khalafe shenideham gheymatash kheyli tanavo dasht va ye alame ghaza ba gheymate monaseb mesle kheyyyli restooranaye dg dasht.hamintor dar kenaresh ghazahaye geroontar ham bood.ghaza ba gheymathaye 14,15,22,24,26 ,....dasht ke hame mitoonan estefade konan.zemne inke LOSHATO fogholadas.man hatman bazam kheyyyyli miram va az modiriyate mohtarame loshato tashakor mikonam va abate poste bala ke be dalile serfan shenideham boudoir mikham.1 Baratoon arezooye movafaghiyate hamishegi mikonam;-)1