;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافی‌شاپ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

پیام رئیس اتحادیه رستوران داران و سلف سرویس کل کشور برای «هفته رستوران ایران»

سید علی اصغر میرابراهیمی، رئیس اتحادیه رستوران داران و سلف سرویس کل کشور به مناسبت برگزاری «هفته رستوران ایران» برای اولین بار در ایران پیامی را داده و برگزاری این هفته را یک اتفاق خوب توصیف کرده است.

 


وی در پیام خود می گوید: «پذیرایی و مهمان‌نوازی، جزء لاینفک تاریخ، فرهنگ و دین و آیین ماست. گرامیداشت میهمان، چه میهمان خانه ما باشد و چه میهمان یک رستوران، وظیفه‌ای است که میبایست به بهترین شکل ممکن به انجام رسد.»
میرابراهیمی رئیس اتحادیه رستوران داران با اشاره به حدیثی از پیامبر در ادامه می افزاید: «پیامبر اکرم (ص) میفرمایند: «اکرموا الضیف ولو کان کافرا»، «میهمان را گرامی دارید حتی اگر کافر باشد». این گفته پیامبرمان نشان میدهد که گرامیداشت میهمان تا چه اندازه اهمیت دارد. حال با توجه به اینکه یکی از مهمترین جذابیتهای پذیرایی در حال حاضر، رستورانها هستند، گرامیداشت میهمان و پذیرایی از ایشان اهمیت بسزایی پیدا کرده است. «هفته رستوران ایران» نیز با هدف توسعه فرهنگ پذیرایی و گرامیداشت میهمان، بر آن است تا توجه مردم و رستورانداران را بیش از پیش به ضرورت دقت در پذیرای از مشتری رستوران که همانند میهمان اوست، جلب کند.»