;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافی‌شاپ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

گزارش رادیو ملی آمریکا از رستوران های تهران

 

 رادیو ملی آمریکا طی گزارشی تحت عنوان "ایرانیان از برندهای فست فود آمریکایی کپی می کنند" نوشت: ایرانیان ممکن است از لحاظ سیاسی علاقه ای به آمریکا نداشته باشند، اما عاشق غذای امریکایی هستند، بویژه فست فود!

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب» ، به دلیل عدم وجود رابطه ی دیپلماتیک بین دو کشور، یافتن مک دونالد یا پیتزا هات دشوار است اما اگر در خیابان های تهران چرخی بزنید، می توانید پیتزا هات یا مش دونالد را بیابید!

ظهور نمایندگی های جعلی، توجه «هولی دیگرس» امریکایی ایرانی تبار و تحلیلگر امور خاورمیانه که اغلب به تهران سفر می کند را جلب کرد. 

وی تصاویری از این رستوران ها در ماه اکتبر منتشر کرده است.

او به رادیو ملی امریکا می گوید: من تاکنون 9 رستوران و بستنی فروشی و کافی شاپ را که آشنا به نظر می رسند را شناسایی کرده ام: بسکین رابینز، چیپتول، پیتزا دومینو، کی اف سی، مش دونالد، پیتزا هت، کافی شاپ رئیس، ساب وی و سوپر استار.

به گفته ی این امریکایی ایرانی تبار، کافی شاپ رئیس نسخه ی مشابه استارباکس و سوپراستار الهام گرفته از کارل جی آر ، در امریکا است. اما اینها هیچگونه ارتباطی با نمونه های امریکایی خود ندارند.

وی می افزاید: فکر می کنم که استارباکس سعی کرد که از کافی شاپ رئیس شکایت کند اما موفق نشد و همینطوز کی اف سی!

دیگرس اضافه کرد: آنها در حوزه ی «تقلید»، عالی کار کرده اند. بسکین رابینز و کی افس اینجا کاملا واقعی به نظر می رسند و به نوعی گیج گننده است.

به گفته ی دیگرس، در لسکین رابینز 31 طعم وجود دارد اما کیفیت بستنی ممکن است بهتر باشد.

گر روابط دیپلماتیک دو کشور به حالت عادی بازگردد، آیا این نمایندگی های جعلی در شرایط دشواری قرار خواهد گرفت؟

دیگرس می گوید: شکایت هایی تنظیم خواهد شد و آنها ممکن است تعطیل شوند اما معتقدم که چنین مسئله ای برای صاحبان این کمپانی ها ناراحت کننده خواهد بود.

وی افزود: این ها تنها افرادی هستند که ایده های خلاقانه به ذهنشان آمده و فکر کرده اند که تقلید از این کمپانی های امریکایی نتیجه خوبی خواهد داشت.

به نقل از انتخاب

siamak

1392/8/24

خب راست می گن دیگه. به جای یه کم خلاقیت زدیم تو کار کپی. رئیس هم که تابلوتر از همه. تازه کلی هم با خودشون حال می کنن. کسایی تقلید میکنن که از نظر هوش و خلاقیت زیر خط فقرن. من هیچوقت پامو تو همچین جاهایی نذاشتم و نمیذارم چون در کل از چیزای <<فیک>> خوشم نمیاد. به نظرم فریدون به همشون شرف داره.