;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافی‌شاپ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

گفت و گوی اختصاصی فیدیلیو با سفیر ایتالیا

 

 گفت و گوی اختصاصی فیدیلیو با سفیر ایتالیا

 

بهترین پیتزا را فقط در ایتالیا می توانید پیدا کنید

آقای پرادنینی سفیر ایتالیا در ایران شاید جزو معدود دیپلمات هایی باشد که این قدر به غذا علاقه دارد و یا حتی می خواهد در مورد دستپخت خودش حرف بزند. وقتی به آقای پرادنینی پیشنهاد می دهیم که با ما مصاحبه کند با روی باز می پذیرد.

 

300·        آقای پرادنینی در این مدت که تهران زندگی کرده اید آیا به رستوران های ایتالیایی تهران هم سر زده اید؟

اگر بگویم نه تعجب می کنید؟

 

·        تعجب که نه ولی بعید می دانیم که با وجود این همه رستوران ایتالیایی حتی یک بار هم وسوسه نشده باشید که بروید و غذاهای آنها را تست کنید.

ببینید به نظر من غذاهای ایتالیایی که در رستوران های تهران ارائه می شوند با یک نگاه ایرانی طبخ می شوند و طبیعی هم هست. شما وقتی غذاهای ملی خودتان را در خانه خودتان و در کشور خودتان صرف می کنید با اینکه در کشور دیگری آن غذا را بخورید، متفاوت است.  برای یک ایتالیایی هم همینطور است . و به خاطر همین من تا به امروز در هیچکدام از رستوران های ایتالیایی تهران غذایی که در خود ایتالیا خورده ام را تجربه نکرده ام البته من در خود تهران یک رستوران را می شناسم که غذاهای کاملا ایتالیایی درست می کند.

 

·        کجا؟

خانه خودم. من در قلب تهران بهترین غذاهای ایتالیایی را درست می کنم.

 

·        تعجب می کنیم که یک سفیر این قدر راحت درباره آشپزی صحبت می کند.

شما حتما می دانید که ایتالیا یکی از معروف ترین مکتب های آشپزی دنیا را دارد. پس وقتی با یک ایتالیایی درباره غذا حرف می زنید یعنی دارید درباره یکی از مهم ترین تعلقات او صحبت می کنید. بنابراین آشپزی برای من هم همین ویژگی را دارد.

 

·        فکر می کنید آشپزی ایرانی ها و ایتالیایی ها چقدر شبیه هم هستند؟به لحاظ ذائقه و این جور چیزها؟

به نظرم زیاد شبیه نیست. آشپزی های این دو کشور متفاوت است. چون هر کدام از دو کشور مکتب های آشپزی خاص خودشان را دارند و طبیعی هم هست چون دو کشور دارای تاریخ کهنی هستند و بر اساس همین تاریخ کهن هم آشپزی  این دو کشور جزو مکتبهای مهم آشپزی دنیا به حساب می آید.

 

·        شما کدام یک از غذاهای ایرانی را بیشتر دوست دارید؟

من  آش ها و سوپهای ایرانی را خیلی دوست دارم. ایرانی ها، در پخت و ترکیب سبزیجات و سیفی جات خیلی خوب عمل می کنند و بنابراین من از این نوع از غذاهای ایرانی ها بیشتر لذت می برم.

 

·        شما خودتان آشپزی می کنید؟

من خودم سرآشپز نیستم و لی از عهده آشپزی بر می آیم. در حقیقت زمانی که همسر من در خانه نیست من یکی گرسنه نمی مانم!(می خندد)

 

·        با پیتزا میانه تان چطور است؟

شک نکنید پیتزا یک غذای اصیل ایتالیایی است و پیتزاهای واقعی را فقط در ایتالیا می توانید پیدا کنید و نه در تهران و آمریکا. من خوردن پیتزاهای ایتالیایی را به هر فست فود دیگری ترجیح میدهم.

 

Payam

1390/5/13

ایشون قبل از اینکه غذاهای رستوران های ایتالیایی تهران امتحان کنند به این نتیجه رسیدن که خیلی خوب نیستن و یه جور دیگه هستن؟ از یک دیپلمات جالبه اگرچه احتمالا حرفش درسته اما باید یک بار امتحان کرد قبل از تصمیم. بگزریم که غذاهای ایتالیایی آنچنان هم که وصف میکنند عالی نیستند، حتا در خود رم...