;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافی‌شاپ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

گزارش تصویری از کلاس سالاد ها درکلاس آشپزی فیدیلیوحتماً برای شما هم اتفاق افتاده که وقتی تصمیم می‌گیرید یک کلاس آموزشی را انتخاب کنید، آن را از هر لحاظی ارزیابی کنید؛ اما اصولاً امکان یک ارزیابی کلی با توجه به آنچه شما دلتان می‌خواهد وجود ندارد. چون معمولاً همیشه فقط یک سری تئوری برای شما ردیف میکنن و از حال و هوای کلاس برای شما میگویند. مطمئناً اغلب برای هزینه‌ای که قرار است برای یک کلاس آموزشی بکنید نگران هستید. ولی اگر شما به کلاس‌های آشپزی و شاخه‌های آن علاقه‌مند هستید حتماً این گزارش تصوری از یک روز از دوره‌های آموزشی انواع سالاد و سس برای شما جذاب خواهد بود. این کلاس با تمام تصورات شما متفاوت است.روز اول با اطلاعات جدید و خوبی روبه رو  می‌شوید اطلاعاتی که شاید برای به دست آوردن آن مجبور باشید هزینه‌ای اضافه بابت تعلیم ها در جاهای دیگر بپردازید. اما اینجا به صورت یک عادت سخاوتمندانه از استاد می‌شنوید و آموزش می‌گیرید؛ هر چه بپرسید و هر چند بار که بپرسید باز هم جواب می‌گیرید اما نه به صورت تئوری بلکه به صورت عملی.
از آموزش دست گرفتن چاقو تا خرد کردن انواع سبزی میوه و گیاهان از مواردی است که گرچه در چارت آموزشی این کلاس نیست ولی با صبر
و حوصله برای شما توضیح داده می‌شود.

 

 


قبل ازهر چیز شاید بد نباشد تا کمی از مواد اولیه لازم برای تهیه موارد آموزشی بگویم.
مواد اولیه را می‌توان به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزار کار یک آشپز دانست، مواد اولیه با کیفیت و مرغوب از جمله مواردی است که بسیار زیاد در کار آشپز تأثیر می‌گذارد. در این کلاس و دیگر کلاس‌های فیدیلیو به استادی آقای ذوالفقار تمامی مواد اولیه با دقت و وسواس خاصی تهیه می‌شود تمامی مواد تازه و باکیفیت هستند؛ و بعد از مرغوب بودن خوب است بدانید که همه چیز به میزانی زیاد تهیه می‌شود تا هیچ کم و کسری نباشد.

 

کلاس در دستان خودتان می‌چرخد.
پس از توضیحات لازم برای هر مطلب و هر دستور، آقای ذوالفقار همه چیز را به دست آشپزهای تازه‌کار می‌سپرد؛ و از آن‌ها می‌خواهد با دقت هران چه باید انجام دهند را عملی کنند تا به نتیجه دلخواه برسند؛ اما در طول این مدت تعامل دوستانهٔ آقای ذوالفقار از دلایلی است که شما جذب کار می‌شوید و حتی علاقهٔ شما را نسبت به کاری انجام می‌دهید بیشتر شود  . تأییدیه آقای ذوالفقار بر روی چیزهای که درست می‌شود باعث تا شما اعتمادبه‌نفس خوبی نسبت به کارتان پیدا کنید. وقتی آقای ذوالفقار فرضاً سس سالاد هر کسی را تست می‌کند این اطمینان به آنان داده می‌شود که کارشان را خوب انجام داده‌اند؛ و خوب اگر ایرادی باشد مطمئناً رفع می‌شود.

 

 

روند کلاس این قدر خوب و سریع طی می‌شود که شاید متوجه گذر زمان نشوید در آخر کلاس هر چه خودتان درست کردید را در  ظرف‌های در بسته جای می‌دهید و با خود می‌برید این کلاس و ساعت‌هایی که درآن می‌گذرانید این قدر جذاب و دوست‌داشتنی است که علاوه بر کلی اطلاعات و آموزش خاطره خوبی برایتان خواهد ماند.