;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

درمان نوعی از سرطان خون با مصرف کلم بروکلی

درمان نوعی از سرطان خون با مصرف کلم بروکلی

ترکیبی تغلیظ شده از سولفورافن موجود در سبزیجات چلیپایی می‌تواند در درمان لوسمی لنفوبلاستیک حاد مؤثر باشد.
 محققان با قراردادن فرم تغلیظ شده از ترکیب سولفورافن همراه با خطوط سلول‌های لوسمیک و لنفوبلاست‌های اولیه از کودکان بیمار در گرم‌خانه آزمایشگاه دریافتند بدون آن که سلول‌های سالم اهدایی تحت تأثیر سولفورافن قرار بگیرند این ترکیب می‌تواند سلول‌های سرطانی را نابود کند.
براساس این گزارش محققان با تمرکز بر سولفورافن خالص در کلم بروکلی و دیگر سبزیجات چلیپایی ضمن بیان این که سولفورافن نقش درمانی و نیز نقش پیشگیرانه‌ای در تومورهای جامد دارد افزودند: این ترکیب می‌تواند تعداد سلول‌های لوسمی لنفوبلاستیک حاد را در محیط آزمایشگاه کاهش دهد.
به گفته محققان این ترکیب با ورود به سلول و واکنش با پروتئین‌های خاصی فعالیت خود را آغاز می‌کند و با وجود این که مطالعات به صورت قطعی نشان نمی‌دهند که چگونه بین این ترکیب و سرطان خون تعامل وجود دارد اما سولفورافن در آینده می‌تواند به عنوان یک گزینه درمانی در ترکیب با درمان‌های فعلی استفاده شود.
گفتنی است: لوسمی لنفوبلاستیک حاد یک نوع از سرطان سلول‌های سفید خون است که در کودکان بسیار شایع است و با وجود بسیاری از درمان‌های مؤثر برخی از کودکان به درمان پاسخ نمی‌دهند که در این موارد نیاز به درمان‌های جایگزینی حس می‌شود.