;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافی‌شاپ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

قرعه کشی اولین دوره جشنواره غذا نوردهای شهر برگزار شد

 روز دوشنبه سوم خرداد ماه قرعه کشی یکی دیگر از سری مسابقه‌های هیجان انگیز فیدیلیو انجام شد، مسابقه‌ی غذا نورد برتر که در آن کاربرهای فیدیلیویی طی چند هفته به رقابت پرداختند و ریویو های خود را راز رستوران‌هایی که در این چند هفته تجربه کردند همراه با عکس داخل سایت قرار دادند.

قرعه کشی غذانوردهای شهر فیدیلیو در شرکت هماهنگ

کاربرهای برتر در این چهار هفته برگزاری مسابقه به مراسم قرعه کشی دعوت شدند تا در میان آنها یک نفر برنده‌ی ساعت سامسونگ Gear S2  شود و جایزه‌اش را از اسپانسر برنامه شرکت هماهنگ بگیرد و به باقی افراد برتر هم هدیه‌ای از طرف شرکت تقویم شود.

شرکت هماهنگ، اسپانسر جشنواره غذانوردهای شهر فیدیلیو

 از دوازده امتیاز برتر هر هفته در نهایت هفت نفر در مراسم قرعه کشی حضور پیدا کردند مهیار مقیمی با بالاترین امتیاز و سه شانس قرعه کشی، یاسمن فراشاهیان و علیرضا رزاقی با دو شانس قرعه کشی و پرهام شعیبی، ملیکا گرجی، آرمین خان محمدی و سارا فرمهینی هر کدام با یک شانس قرعه کشی در مراسم حضور داشتند، ساعت حدود سه و نیم بود که با آمدن آقای اصغری نماینده‌ی شرکت هماهنگ مراسم قرعه کشی شکل رسمی‌تری به خود گرفت.

شرکت کننده های جشنواره غذانودهای فیدیلیو

قبل از برگزاری مراسم قرعه کشی و انداختن نام‌ها در تنگ بلوری مخصوص گپی با بچه‌ها زدیم بتا ببینیم از در طول این مسابقه چه تجربه‌هایی برایشان جالب توجه بوده و اصلاً از نحوه‌ی برگزاری مسابقه راضی بوده‌اند یا خیر.

 

وکلای غذانورد 

اول از همه به سراغ ممتازترین شرکت کننده مسابقه مهیار مقیمی رفتیم، او از شرایط مسابقه و نوع برگزاری آن راضی بود و در این مدت مسابقه از تجربه‌ای که در رستوران‌های ریبار و شاندیز جردن داشت راضی بود.

نفر بعدی سارا فرمهینی (دانشجو) بود به نظر این شرکت کننده مسابقه در سطح بالایی برگزار شده بود و رقابت بین غذانورد ها رقابت سختی بود. سارا از رستوران شاندیز راضی بود و ریویویی هم که در رابطه با این رستوران نوشته بود بیشترین استقبال را در این چند وقت داشت.

ملیکا گرجی کار آموز وکالت که کنار سارا فرمهینی نشسته بود در رابطه نحوه‌ی برگزاری با مسابقه گفت: «مسابقه‌ی خوبی بود اما برای یکی مثل من کمی بدشانسی به همراه آورد، من خیلی از رستوران‌ها را قبل از برگزاری مسابقه رفته بودم و گزارش‌های آن را هم نوشته بودم، برای همین زمان برگزاری مسابقه تقریباً همه‌ی رستوران‌هایی که قصد داشتم در باره‌ی آنها مطلب بنویسم سوخته بود! اما با این حال توانستم در هفته اول نفر سوم شوم» ملیکا در میان رستوران‌هایی که در این چند وقت تجربه کرده بود مارون را بیشتر از همه پسندیده بود و عقیده داشت آشپز این رستوران طعم را به خوبی می‌شناسد و غذاهایی که ارائه می‌کند با رستوران‌های دیگر متفاوت است.

آرمین خانمحمدی یکی دیگر از وکلای آینده که در مسابقه شرکت کرده بود در رابطه با مسابقه عقیده داشت:«شاید بهتر می‌شد اگر ریویوهایی بیشترین امتیاز را می‌گرفتند که بیشترین بازخرد را داشتند مانند تعداد لایک ها و کامنت ها، این گونه شاید کیفیت گزارش‌هایی که از رستوران ثبت می‌شد بیشتر هم بود.»

 

تجربه های متفاوت در رستوران های متفاوت

علیرضا رزاقی اما بر خلاف خیلی از شرکت کننده‌ها تا به حال در سایت ریویو ننوشته بود و این مسابقه بهانه‌ای شد برای این که دست به کیبورد شود و نظرش را در رابطه با تجربه‌های رستوران گردی بنویسد. او عقیده داشت که کوچونی (آخرین رستورانی که در این چند هفته به ان مراجعه کرده بود) رستوران قابل قبولی بوده و سرویس دهی آن هم راضی کننده بوده و نظرش را جلب کرده است. همچنین رستوران سنسو در این تجربه‌ها به یکی از رستوران‌های مورد علاقه ایشان تبدیل شده.

پرهام شعیبی یکی دیگر از شرکت کنندگان کهبه طور تخصصی کار عکاسی می‌کند هم در رابطه با این مسابقه گفت: «من فکر می‌کنم قدیمی‌ترین عضو فیدیدیلو هستم که در مسابقه شرکت کرده، قبلاً در فوراسکوئر نظراتم را می‌نوشتم اما از وقتی مسابقه برگزار شد با خودم گفتم خب فرصت خوبی است از عکس‌هایی که از رستوران‌ها انداخته‌ام استفاده کنم» پرهام رستوران مورد علاقه‌اش را رستوران دیوان اعلام کرد به خاطر سطح سرویس دهی و خدماتی که ارائه می‌دهد.

یاسمن فراشاهیان یکی دیگر از کاربران فعال فیدیلیو که با همراهش در مراسم قرعه کشی شرکت کرده بود کمی نظرات متفاوت‌تری نسبت به رستوران‌ها داشت در حالی که همه از مس توران تعریف می‌کردند یاسمن فراشاهیان خاطره‌ای تعریف کرد که او و میهمانانش را در این رستوران به دلیل رزرو نداشتن نپذیرفتند با این که اکثر میزهای رستوران هم خالی بوده است. یاسمن رستوران مورد علاقه‌اش را رستوران پاپاراتزی معرفی کرد و گفت برای تشخیص خوب بودن یک رستوران بیشتر از همه به رفتار گارسون ها و فضای رستوران توجه می‌کند.

 

آقای خوش شانس فیدیلیویی

قبل از این که قرعه کشی انجام شود آقای فرشادی مدیریت کلاب فیدیلیو خاطره‌ای تعریف کرد از شرکت کننده‌های عجیب و غریب مسابقه و سختی‌هایی که برگزاری این مسابقه داشت، مثلاً یکی از شرکت کننده‌ها چند عکس و گزارش ایمیل کرده بود و گفته بود من این ساعت را برای بچه هفده هجده ساله‌ام می‌خواهم این گزارش‌ها را بگذارید در سایت و جایزه را بدهید ببرم! یا کسانی که تماس می‌گرفتند و می‌گفتند ما رستوران زیاد می‌رویم اما حال نوشتن گزارشش را نداریم نمی‌شود فکری به حال ما بکنید که امتیاز بگیریم!

بعد از نظرخواهی از تک تک شرکت کننده‌ها آقای اصغری و آقای فرشادی شروع کردن به قرعه کشی و تک تک اسم‌ها را از گردانه‌ی رقابت حذف کردند تا آخرین نفر برنده مسابقه شود اولین اسمی که از ظرف قرعه کشی خارج شد ملیکا گرجی بود که بعد از خارج شدن نامش اشاره کرد که می‌دانست از اول شانسی در این مسابقه ندارد چون کلاً در این‌گونه موارد تا به حال برنده هیچ جیز نشده است.

قرعه کشی جشنواره غذانوردهای فیدیلیو

بعد از او به ترتیب نام‌های دیگر شرکت کنندگان یکی یکی از رقابت حذف شدند تا در نهایت مهیار مقیمی با سه شانس در قرعه کشی برنده نهایی اعلام شود و ساعت سامسونگ Gear S2  را به عنوان جایزه‌اش از اسپانسر برنامه شرکت هماهنگ بگیرد. مهیار قبلا هم جوایز دیگری را از فیدیلیو برنده شده بود اما این اولین بار بود که جایزه اصلی یک مسابقه فیدیلیویی را می برد. سرکار خانم نادری، سرکار خانم شهبازی و جناب آقای اصغری نمایندگان شرکت هماهنگ به همراه آقای فرشادی نماینده فیدیلیو کلاب جایزه‌ی مهیار مقیمی را به او تقدیم کردند و به باقی شرکت کنندگان هم به رسم یاد بود یک هدست اهدا شد و تقریباً ساعت حدود پنج بود که پرونده‌ی اولین دوره مسابقات غذا نورد فیدیلیو هم بسته شد و برنده‌ی خوش شانس آن آقای مهیار مقیمی به همراه دیگر شرکت کنندگان ساختمان شرکت هماهنگ را ترک کردند.  

برنده جشنواره غذانوردهای فیدیلیو