;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافی‌شاپ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

اولین عضو خارجی فیدیلیو کلاب


 

 

وقتی در بین مدارک ارسالی اعضاء فیدیلیو کلاب به جای کارت ملی کپی پاسپورت و کپی ویزا یک متقاضی رادیدیم بیشتر از آنچه فکر کنید متعجب شدیم. قبل از این موارد زیادی داشتیم که ایرانیان خارج از کشور در خواست عضویت از فیدیلیو کلاب را داده بودند اما یک خارجی مقیم ایران برای ما جای تعجب زیادی داشت. در پاسپورت نوشته شده بود Mortada Smaoui اهل تونس. این که یک خارجی چرا کارت فیدیلیو را سفارش می دهد آنقدر برای ما جالب و سوال برانگیز بود که فرصت یک گفتگو با  mortada یا مرتضی سماوی را از دست ندادیم.

با مرتضی تماس گرفتیم و از او خواستیم که اگر تمایل دارد گفتگویی با او در این مورد داشته باشیم. مرتضی سماوی اهل تونس است و الان 3 سالی می شود که در ایران حضور دارد . او دانشجوی رشته ی ژنتیک در دانشگاه شهید بهشتی است . فارسی را خوب حرف می زند چون ظاهراً یک دوره موفق آموزش زبان فارسی را در مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه بین المللی امام خمینی در قزوین گذرانده است . وقتی دلیل انتخاب ایران  را از او سئوال کردیم گفت اکثر کشورها در مقطع لیسانس ژنتیک ندارند علاوه بر اینکه در خاور میانه در رشته ی ژنتیک، ایران بهترین دانشگاه ها را دارد.

 

 

 

اما بزرگترین سوال ما این بود که چطور با فیدیلیو آشنا شدید؟
می گوید یکی از تفریحات او و چند دوست دیگرش که دانشجو و مثل او غیر ایرانی هستند، رفتن به رستوران است و چون ارتباط زیادی با ایرانیان ندارند بهترین راه برای پیدا کردن رستوران برای آنها فیدیلیو بوده است. مرتضی و دوستانش زیاد به رستوران می روند که یکی از دلایل آن یکنواختی غذاهای سلف دانشگاه است. مرتضی می گوید همه ی غذاها با برنج است وتنوع ندارد و از آنجا ئیکه تنها زندگی می کنم و خودم هم غذا درست نمی کنم  زیاد به رستوران می روم.

 

چرا کارت فیدیلیو کلاب؟
"من چند وقتی است که فیدیلیو را می شناسم و زیاد سر می زنم. وقتی کارت عضویت را دیدم و شرایط آن را خواندم دیدم خیلی برای ما به صرفه و خوب است برای همین سفارش دادم "
دیدن یک رستوران باز خارجی آن هم در حدی که عضو باشگاه مشتریان وفادار فیدیلیو می شود ما را کنجکاو کرد که از علاقه مندی های او بپرسیم.
"چون در سلف غذاهای ایرانی می خوریم بیشتر به رستوران های فرنگی می رویم مثل رستوران های ایتالیائی البته اگر غذای ایرانی هوس کنیم رستوران شاطر عباس را انتخاب می کنیم"

رستوران مورد علاقه
از مرتضی  پرسیدیم از رستوران های تهران کدام را بیشتر دوست داری؟
"من ژوانی در پاسداران و روف تاپ گریل در ولیعصر را دوست دارم. شاطر عباس هم خوب است "

غذاهای ایرانی را دوست داری؟
"راستش اکثر غذاهای ایرانی با برنج است و ما در تونس فوقش یکی دوبار در ماه برنج می خوریم که این کمی با ذائقه ی ما جور در نمی آید اما غذاهای ایرانی واقعا خوشمزه اند مخصوصا باقالی پلو با مرغ"
این پایان صحبت ما بود با مرتضی سماوی اهل تونس، دانشجوی ژنتیک دانشگاه شهید بهشتی.


و ما به این فکر می کنیم که بین المللی ترین زبان دنیا زبان غذا است.


mortada smaoui

1392/2/30

Hi everyone .. Motmaen bashid dustane khodam ra hatman davat mikonam ta bishtar beynolmelali beshe fidilio ;) .. Wish u all the bests Guys ..

mahsa.m

1392/2/28

امیدوارم این یکی هم دروغ 13 نباشه !!!

مهدی تقی‌زاده

1392/2/26

چه جالب!

mana 20

1392/2/30

آفرین به ایران خودمون

sad pisces ...

1392/2/26

اقا من خیلی دوست دارم با ایشون بیشتر ارتباط داشته باشم. یه ندا بدین بیاد برد. البته اگه اخلاقش خراب نشه!! مثه خودمم که قزوین بوده :)

خاله شادی

1392/2/30

چه جالب...

fidele

1392/2/29

آخی چه جالب..پرچم بالاس

مایلز یورک

1392/2/25

فیدیلیو بین المللی می شود!!!!

غزاله حسنی

1392/2/25

چه خوب هی فیدیلیو داره بین المللی میشه

مهتاب شاهوي

1392/2/25

پرچم فیدیلیو بالاست