;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

مسافری از سواحل آنتالیا

 

 

 از سال 2009 که اولین شعبه پولن تنتونی در سواحل آنتالیا افتتاح شد زمان زیادی نگذشت تا این برند ترکیه ای با رویکرد حرفه ای و غذای خوشمزه و با کیفیت، سفرخود را به شهر های مختلف دنیا آغاز کند تا علاوه بر 40 شعبه، در ترکیه، در روسیه، ازبکستان، امارات، چین و آلمان هم تابلوهای خود را در سر در مغازه ها بالا برد.

 

 

آشپزخانه ترکیه ای

اگر سفری به ترکیه داشته باشید، قطعا یکی از جذابیتهای مهم توریستی شهرهایی همچون استانبول برای شما غذای هیجان انگیز و خوشمزه این کشور است که شما را حتی از خرید در فروشگاه ها و مراکز خرید بیشتر وسوسه می کند. برای ما ایرانی ها هم که در میان اقوام کشورمان آذری ها را به غذاهای خوب و خوشمزه می شناسیم غذاهای ترکیه ای هم جذاب هستند و هم آشنا.

 


شما کباب ترکی می خورید؟

قدمت کباب ترکی در ایران به سالیان قدیم بر میگردد. این ساندویچ که البته فقط در ایران به نام کباب ترکی شناخته می شود گر چه همیشه در مورد سلامت و کیفیت آن حرف و حدیث وجود داشته اما طرفداران زیادی دارد. مواد اولیه و مدت زمان طولانی طبخ و در معرض حرارت بودن ممکن است شما را هم کمی از بابت میزان سلامت این غذا نگران کند و ترجیح دهید فقط از جاهای مطمئن سفارش دهید. اما حالا وقت آشنایی با غذاییست که هم خوشمزه است و هم سالم.

 

تنتونی چیست؟

این خوراک ترکیه ای که متولد شهر مرسین در جنوب غربی ترکیه است، تا حدودی در نحوه سرو و کمی در ظاهر به شاورما شباهت دارد اما با تفاوتهایی اساسی. تنتونی از گوشت ران گوساله و یا گوشت مرغ تهیه می شود که در فرآیند آن ابتدا گوشت ها تکه تکه و ورقه ای می شوند و بعد از یک مرحله نیم پز شدن، برروی سینی تنتونی و روی اجاق مخصوص تنتونی با ادویه های ویژه و افزودنی های خاص، مرحله پایانی طبخ را طی می کند. در نهایت این خوراک لذیذ ترکیه ای بصورت ساندویچ (با نان لواش یا باگت) و یا به صورت خوراک در بشقاب سرو می شود.

مهمترین ویژگی تنتونی کیفیت بالای گوشت آن و نحوه تهیه بسیار سالم آن است. گرچه این غذا جزء فست فودها نیست اما برعکس شاورما تنها به مدت 2 دقیقه در سینی تنتونی حرارت می بیند تا کیفیت گوشت و سایر مواد در آن آسیب نبیند.

 

اولین تنتونی در ایران

برای اولین بار در ایران با افتتاح پولن تنتونی در فودکورت مرکز خرید تیراژه 2 این غذای ترکیه ای به ایران آمده است و شما هم میتوانید این محصول جدید و جذاب آشپزخانه ترکیه ای را در ایران میل کنید. پولن تنتونی که جزو معدود نمایندگی های مجاز و رسمی رستورانی در ایران به حساب می آید همراه با خود 2 سر آشپز و چند دستیار و پرسنل ترکیه ای را نیز به تهران آورده تا خیال شما را بابت تجربه طعم اورجینال این غذا راحت کند.

از آنجاییکه پولن تنتونی نگاهی توسعه ای دارد احتمالاً باید منتظر باشیم تا به زودی شعب این رستوران جاهای مختلف ایران هم دیده شود. آقای امین منعم که امتیاز نمایندگی های این برند در خاورمیانه را دارد در این زمینه می گوید؛ برنامه های توسعه ای و فرنچایز این برند بر اساس روشهای استاندارد و بین المللی فرنچایز به زودی به اجراء در می آید.

جالب است بدانید در آخرین شماره نسخه ترکیه ای مجله ایکانومیست برند پولن تنتونی در بین 100 برند با سرعت رشد بسیار بالا بین برندهای فرنچایز کشور ترکیه قرار گرفته است.