;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

پیچ از خونه خودتون راحت تره پس زود بلند نشین


کلمه «پیچ» شما را به یاد چه چیزی می اندازد؟ به یاد درخت پیچ، یاد پیچیدن یا پیچ گوشتی یا حتی یاد پیچوندن کسی، یا یاد اون واژه انگلیسی به معنای هلو و حتی یاد اون یکی واژه انگلیسی به معنای زمین بازی ؛ یاد چی؟ خیلی عجیب است اما مدیر رستوران پیچ موقع نامگذاری رستورانش به یاد هیچ کدام از اینها نبوده. او   می گوید اسم پیچ را انتخاب کرده چون «چون کلمه کوتاهی است. فارسی است و خوب .... رستوران پیچ، سر پیچ است» و این جغرافیا، همه قصه نامگذاری این رستوران است. در حالیکه او معنای «پیچ» را به هیچکدام از اینها خلاصه نمی کند و اجازه می دهد هر کسی از پیچ هر ذهنیتی پیدا می کند همان معنای پیچ باشد مثل همان پیچاندن و پیچ گوشتی و! ..

 

 

پیچ چه جور جایی است؟

«پیچ» فانتزی ترین رستورانی است که می توانید تا به حال دیده باشید. یک رستوران جمع و جور با 17 نفر ظرفیت که هر گوشه اش را که چشم بیندازید یک چیز فانتزی یقه تان را می گیرد. از طراحی منوی داخلی و بیرون بر بگیرید تا مدل ظرف ها و دکور اینجا که دکور ی تماما چوبی است با میزو صندلی های خاصی که ویژه پیچ طراحی شده و احتمالا تا به حال عین آن را ندیده اید. روی هر کدام از این میزها دو محفظه مستطیلی یا مربعی طراحی شده که یک سری چیز نوستالژیک درش ریخته اند و با دیدنشان کلی گل از گلتان می شکفد. اسم میزها هم از وسایلی که توی این محفظه ها تعبیه شده می آید. اسم یکی از میزها، ساعت است. یکی شان دکمه. یکی تاس. یکی سکه و آخری هم کلید و درمحفظه ها پر شده از مدل قدیمی این وسایل که حال و هوای گذشته را برای آدم زنده می کند. جز این در محفظه مستطیلی روی میزها یک قاشق و چنگال قدیمی گذاشته اند که آدم را یاد خانه های قدیمی مادربزرگ ها می اندازد ولی همه نوستالژیک بودن این فضا به این وسایل نیست.

 

 

به سمت چپ رستوران که نگاه بیندازید یک قفسه می بینید با یک سری بازی که حتما در بچگی تان با آن بازی کرده اید. بازی هایی مثل ماروپله یا مکعب روبیک که می تواند ساعتهای حضور شما در اینجا را پر کند. سر را که به بالا بگیرید هم می توانید از تلویزیون رستوران، کارتون فوتبالیست ها یا چیزهایی از این دست را ببینید که آن هم یادآور روزهای خوش گذشته است. البته اگر همه این جزئیات ریز و فانتزی هیجان زده تان کرده می توانید کاغذ پیچیِ زیر بشقابتان را بردارید و در فراخوان «پیچ نویس» شرکت کنید و نوشته تان را به دیوار رستوران پیچ بچسبانید. البته این نوشته، طرح و یا نقاشی تان باید آن قدر ویژگی داشته باشد که بین آن همه پیچ نوشته به چشم بیاید

 

 

.

چه نوع غذایی دارد؟

به فضای نوستالژیک اینجا کاری نداشته باشید. غذاهای پیچ نه تنها نوستالژیک نیست که برای ما ایرانی ها کاملا مدرن است. غذاهایی  مثل انواع سوشی، انواع پاستا، انواع نودل، انواع یونگ چو(برنج مخلوط) و انواع ساتای( کباب چوبیکه هر کدام مخصوص یک کشور است. یعنی اگر به پیچ بروید می توانید غذاهای پنج کشور دنیا را بچشید.سوشی غذای ژاپنی هاست. پاستا مال ایتالیاست. نودل کره ای است. یونگ چو برای چینی ها است و  کباب چوبی محصول اندونزی . آن هم در کنار نوشیدنی هایی که آقای هاشمی مدیر رستوران پیچ توانسته در سفرهایش به کشورهای مختلف دستور آماده کردنش را یاد بگیرد و اورجینال در اختیارتان قرار بدهد. مثلا «موهیتو» که با طعم و شکلی متفاوت از دیگر رستوران های تهران تهیه می شود و نوشیدنش در پیچ خالی از لطف نیست. جز این یونگ چو مرغ و پیچ رول هم توصیه می شود که دو تا از غذاهای پرفروش پیچ تا امروز هستند.

 

 

چقدر باید هزینه کنیم؟

رستوران پیچ دو نوع منو برای مشتریانش دارد یکی منوی اکونومیک است که برای غذاهای بیرون بر و کسانی که می خواهند هزینه کمتری برای تهیه غذا بپردازند طراحی شده است و شامل غذاهایی مانند یونگ چو و نودل و... است که بین 4هزار تومان به بالا قیمت دارند و مابقی غذاهای عادی پیچ هستند که 10 تا 14هزار تومان قیمت خورده اند. البته در بین غذاهای اکونومیک یک پیشنهاد هیجان انگیز هم سالاد 3*4 است سالادی که از ترکیب سالاد مزرعه(گوجه فرنگی گیلاسی، زیتون حلقه ای، آبلیمو، روغن زیتون، ادویه)، سالاد تبوله(جعفری، گوجه فرنگی، پیاز،، روغن زیتون، آبلیمو و ادویه)، سالاد کلم قرمز(کلم قرمز، سس فرانسوی) و سالاد کاروتین(هویج، شوید، روغن زیتون، آبلیمو، ادویه) تهیه شده که شما فقط هزینه 3تا از سالاد ها را می پردازید.

 

 

 

به جز غذا خوردن چه کار می توانید بکنید؟

پیچ هم از نظر فضای داخلی و هم از نظر فضای بیرونی به شدت دنج است و شما می توانید بعد از غذا خوردن در آرامش به کارهایتان برسید و یا از امکانات اینجا استفاده کنید. چون اینجا مجبور نیستید میزتان را زود تحویل بدهید و می شود هر چقدر بخواهید در رستوران بمانید. پس می توانید ساعت ها بنشینید و کتابهای آشپزی و مجله هایی که در پیچ در اختیارتان قرار می گیرد را ورق بزنید. می توانید از اینترنت وای فای رستوران استفاده کنید و به کار های روزمره تان برسید. می توانید با خانواده حرف بزنید و یا با دوستانتان بازی کنید و یا می توانید برنامه ریزی کنید و بازی های فوتبالی را در پیچ ببینید و کلی هیجان زده شوید.چون در پیچ قرار است همه فوتبال های مهم به نمایش در بیاید.

 

بیشتر بدانیم

          •        پیچ نزدیک به یک ماه و نیم است که شروع به کار کرده و در این مدت کم توانسته مشتریان ثابتی هم پیدا کند اما به خاطر اینکه غذاها برای مشتریان تکراری نشود، هر فصل چند غذای جدید به منوی پیچ اضافه خواهد شد.

          •        آشپزخانه پیچ کاملا باز است و شما می توانید تک تک مراحل درست کردن غذاهای مختلف را ببینید و از سلامت کار هم مطمئن شوید.

          •        پیچ پذیرای شما در تولدها و دیگر مراسم کوچک و دوستانه تان با حداکثر 20 مهمان است و با این تعداد کل فضای رستوران در اختیار شما قرار می گیرد، ضمن اینکه پیچ هم به شما کادو خواهد داد.

 

          •        برای پارک ماشین در اینجا به مشکلی بر نمی خورید. چون رستوران در دنج ترین نقطه منطقه قرار دارد و شما می توانید ماشینتان را با خیال راحت جلوی در رستوران بگذارید.

 

          •        پیچ بیرون بر هم دارد و در منطقه رایگان سرویس می دهد .

 

          •        اخبار تغییر و تحولات پیچ شامل منو، برنامه های خاص و... را می توانید از صفحات اجتماعی اینترنتی مانند پیچ و یا از سایت اینترنتی فیدیلیو پیگیری کنید.

 

 

برای مشاهده مشخصات و منوی رستوران پیچ اینجا را کلیک کنید.

  

 

 

 

Camellia C.K

1391/5/13

Great !

Asal Saghar

1391/5/4

D:

Padide Javid

1391/5/16

ما هفته ی قبل رفتیم این رستوران، همه چیز عالی بود، از همه مهمتر طرز برخورد دوستانه کارکناش بود که به آدم حس راحتی می داد. غذاها هم کاملا" شبیه عکسا بود و مزه شونم خوب بود. ظروف هم همه قشنگ بودن، همین طور محیط. از اینا باحال تر اون بازی هایی بود که تا حاضر شدن غذا بهمون دادن تا سرگرم شیم، سر آخر هم می تونستیم رو برگه های پیچ بنویسیم یا نقاشی کنیم :)