;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

جاست برگرمثل هیچ چیز دیگر

 

«مثل هیچ چیز دیگر» این شعار فست فود «جاست برگر» است. جای نسبتا کوچک و شلوغی که البته «just» برگر نیست و مثل بقیه فست فود ها هم پیتزا و ساندویچ دارد و هم سالاد و سیب زمینی!

جاست برگر هر روز از 11:30 صبح تا 1:30 بامداد ، پذیرای جوان های خوش خوراک خیابان پاسداران است و اهالی، غذابازهای حرفه ای کلی از غذاهای خوش پخت این جا تعریف می کنند.

 به این بهانه رفتیم سراغ آقای قادری، مدیر جوان رستوران که دارد با تمام انرژی تلاش می کند که مشتری های جاست برگر را راضی نگه دارد.

 

 

 

 

 

 

وقتی وارد فضای فست فود می شوید، اولین چیزی که نظرتان را جلب می کند، دیوار سمت راست جاست برگر است. دیواری پوشیده از قطعه های چوبی مربع شکل رنگی که بیشتر طیف زرد، نارنجی و قرمز دارند. دیوار سمت چپ اما سفید سفید است و جالب اینکه ردیف میزهای کنار دیوار سفید، رنگی اند و ردیف میزهای کنار دیوار رنگی، سفید. بعد از دیوار، چیزی که دلنشین به نظر می آید لباس یک دست کارکنان رستوران است. تی شرت های سبز رنگی که سمت چپ سینه شان یک مرغ سفید با کلاه قرمز خودنمایی می کند که علامت لوگوی رستوران هم هست. بعد از آن آشپزخانه رو باز رستوران به چشم می آید و دستگاه هایی که به قول آقای قادری در خوشمزه کردن محصولات غذایی جاست برگر تاثیر زیادی دارند. رستوران برای پذیرایی از مهمان ها در فضای داخلی 8 میز 4 نفره دارد و در بیرون مغازه هم تا دلتان بخواهد جا هست که بنشینید و دلی از عزا در بیاورید.

 

 

 

شاید وقتی به منوی جاست برگر نگاه کنید، چیز عجیب و غریبی درش پیدا نکنید اما ماجرا از وقتی شروع می شود که غذا ها بر سر میز شما می آید. پیتزای جاست و کالزونه از نظری شکلی شاید عجیبترین غذاهای رستوران باشد. اما  پرطرفدار ترین غذاهای فست فود – به قول مدیر رستوران-  «پیتزا جاست» است ولی البته خود آقای قادری بیشتر از همه همبرگرش را دوست دارد و همیشه هم همین را سفارش می دهد. شاید از این عشق به همبرگر هم باشد که او اسم رستوران را just برگر گذاشت و تصمیم داشت فقط برگر در آن سرو کند. « می خواستم اینجا یک کار جدید انجام بدهم، کاری که مشابهش تا به حال در ایران نبوده. قرار بود در جاست برگر در حجم های مختلف همبرگر بدهم. همبرگر 20 گرمی، 200 گرمی و حتی 500 گرمی.  یعنی اینطوری که هر کس می آید بگوید گوشت را در چه حجمی می خواهد و ما آن را همانطور طبخ کنیم و به او بدهیم. ولی متاسفانه وزارت بهداشت مجوز درست کردن دستی همبرگر را نداد و گفت همبرگر را فقط باید شرکتی بخرید. به خاطر همین من رفتم به کارخانه ها و این موضوع را بهشان گفتم و همبرگر در سایزهای متفاوت را بهشان سفارش دادم. اما آن ها نمی توانستند تنظیمات وسایلشان را عوض کنند و خلاصه مشکل حل نشد و این آرزو بر دلم ماند.»

 

                   

 

آقای قادری برای رستورانش حسابی خرج کرده. وقتی رو به روی آشپزخانه نشسته ایم و داریم با هم حرف می زنیم، او دستش را به سمت یکی از دستگاهها می برد و می گوید : «این خود 206 است. من این را 16 میلیون خریده ام در حالی که 4 میلیونی اش هم در بازار هست.» و دلیل این کار را کیفیت غذاها می داند. او می گوید در فست فود کیفیت غذاها بیشتر به دستگاه ربط دارد تا کسی که با آن کار می کند. به خاطر همین هم دستگاه های خوبی در مغازه گذاشته است. قادری برای فست فودش یک نوع فر خریده که همزمان می تواند روی چند درجه تنظیم شود . یعنی می شود در یک طرف فر پیتزای جاست را که پر از گوشت راسته است گذاشت و در طرف دیگر یک پیتزا سبزیجات را و جالب اینکه هر دوی اینها می توانند هم زمان با دو درجه متفاوت در یک فر پخته و آماده شوند که این، باعث صرفه جویی در زمان است.

 

                      

 

جاست برگر الان 6 ماهست که دارد پرانرژی کار می کند. البته مغازه از دو ماه قبل از گشایش، در اختیار آقای قادری بوده تا آن جا را دکور کند ، میز بچیند، صندلی بگذارد  و .... و جالب اینکه ایده دکور مغازه، رنگ های به کار رفته، آرم جاست برگر، سایت http://www.justburger-food.com ( که هنوز کامل نشده) و ... همه از خود آقای قادری است و جالب تر اینکه مدیر رستوران جاست برگر، قبلا یکی از کاریکاتوریست های مجله گل آقا بوده و حالا که به رستوران داری روی آورده دارد از تجربیات آن موقعش استفاده می کند. او یک جور متر جاست برگری درست کرده که مخصوص کودکان است و وقتی بچه ها به آن جا می روند بهشان کادو می دهد تا بتوانند با چسباندن آن متر روی دیوار هر روز قدشان را اندازه بگیرند. آقای قادری  روی درجه های متر تصویر هایی از آن مرغ سفید را در سن! های مختلف کشیده.

یعنی از وقتی که از تخم بیرون می آید و قدش مثلا 20 سانتی متر است تا وقتی که کار پیدا می کند، ازدواج می کند و .... قادری می گوید چنین طرحی می تواند به داخل خانواده ها رسوخ کند و آن جا بماند تا خانواده ها همیشه به جاست برگر فکر کنند.جاست برگر هنوز شعبه دیگری ندارد و هنوز قرار نیست در منویش تغییرات زیادی ببینیم اما مدیر رستوران می گوید که بعید نیست یک روز، شعبه دیگری از رستوران را در جای دیگری ببینید و و بعید نیست که در منوی رستوران یکهو یک پاستا سر بیرون بیاورد.

بستگی دارد که او از طعم جدیدی خوشش بیاید یا نه.

 

مثل بقیه غذاهای منو که آقای قادری یک روزی یک جایی خوشمزه آن را خورده بوده و آن را وارد لیستش کرده است.


 

hony jahan

1390/7/14

بسیار عالی

elham arabshahi

1390/7/25

سالاد چیکن شون رو توصیه می کنم امتحان کنید . همچنین بیگ شف جاست