;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

گوشه ای از ایتالیا در بالکن مرکز خرید گلستاندلتان هوای چند ساعت نشستن در یک فضای آرام و گوش دادن به موسیقی کلاسیک 40-50 سال پیش را کرده؟ دلتان می خواهد همچنان که در این فضای رمانتیک روی صندلی های چوبی و در فضایی تاریک نشسته اید، یک کتاب راجع به مردان مریخی و زنان ونوسی هم بخوانید؟ حالا اگر کنار همه این اتفاقات یک غذای اصیل ایتالیایی یا یک ردبول اکسیژن هم روی میزتان قرار بگیرد خیلی بهتان خوش می گذرد؟ اگر دلتان چنین چیزهایی می خواهد، همین الان سری به رستوران سیسیل در پاساژ گلستان شهرک غرب بزنید تا هم با چند ساعت گوش دادن به موسیقی به آرامش درونی تان برسید و هم یکی از وسوسه انگیزترین غذاهای ایتالیایی را انتخاب کنید و بخورید. البته اگر راهتان به سیسیل خورد حواستان به انرژی غذاها هم باشد چون آن طور که آقای کوروش - مدیر رستوران و کافی شاپ- می گوید؛ سرآشپزهای سیسیل با انرژی سرشار و مثبتشان غذاهای رستوران را می پزند و این انرژی تا زمان ارائه سرویس به مشتری و حتی بعد از آن هم ادامه دارد. یعنی اگر آقای کوروش یا سرآشپزش یک روز شور و حال لازم برای درست کردن سس های دست ساز و مخصوص رستوران را نداشته باشند، آن روز سسی درست نمی شود. پس مطمئن باشید هر چیزی که در این رستوران می خورید، سرشار از عشق و علاقه به آشپزی و شماست.

 

 


نور باید کم باشد
« غذایی که ما در رستوران سیسیل به مشتریانمان سرو می کنیم غذای اصیل ایتالیایی است، غذایی با طعم واقعی و استاندارد» این را آقای کوروش می گوید و درباره فضای رستورانش و رستوران های خود ایتالیا حرف می زند: «در سبک و سیاق ایتالیایی ها، رستوران باید کوچک باشد و دکورهای چوبی با نورهای کم داشته باشد.» و این مشخصه ای است که رستوران سیسیل هم آن را دارد. سیسیل سراسر چوب است و با توجه به مکانش در بالکن طبقه دوم گلستان، دنج ترین رستوران پاساژ به حساب می آید. آقای کوروش که مدت ها در خارج از کشور کار رستوران داری را انجام داده و به پختن غذاهای ایتالیایی وارد است درباره مکتب رستوران داری در ایتالیا حرف های شنیدنی ای می زند: «در حقیقت رستوران در مکتب ایتالیایی ها جایی است برای نشستن و استراحت کردن است. در این مکتب، مشتری برای لذت بردن از یک رستوران ایتالیایی وقت زیادی می گذارد و مدیر رستوران هم چون می داند مشتری زمان کافی  دارد مراحل مختلفی را در سرو غذا در نظر می گیرد. برای شروع یک نوشیدنی فوق العاده به شما پیشنهاد می شود تا ضمن تجربه یک طعم خاص و متفاوت اشتهای شما برای خوردن غذا باز شود، در قدم بعدی منوی غذاها تقدیم مشتری می شود. بعد از انتخاب غذا، رستوران یک پیش غذا به مشتری می دهد و بعد از سرو پیش غذا و غذای اصلی، مدیریت رستوران یک نوشیدنی گرم(اکثرا قهوه) با یک روزنامه یا کتاب به مشتری می دهد تا زمان کافی برای استراحت داشته باشد. این پروسه تقریبا درتمام رستوران های ایتالیایی هست و بالای 2ساعت وقت می گیرد. بنابراین ما هم تا آنجایی که توانسته ایم همین موارد را رعایت کرده ایم. حتی در بحث ایتالیایی بعضی میزها باید توی هوای آزاد باشند که ما چنین میزهایی را در بیرون رستورانمان یعنی توی بالکن تعریف کرده ایم».

 

 


پرطرفدارترین غذا
«معمولا در ایتالیا پاستاها طرفداران بیشتری دارد اما در رستوران ما پاستا استیک ها بیشترین طرفدار را دارد». آقای کوروش می گوید که استیک هایش از یک روش خیلی خاص و منحصر به ایتالیایی ها پخت می شود: «تقریبا تمام غذاهای ما به روش گریل شده و با ادویه های خارجی پخت می شوند. ما استیک هایمان را هم به همین روش می پزیم. علت اینکه استیک های ما این قدر پر طرفدار است یکی به دلیل نوع پخت آن است و دیگری به خاطر استفاده از 300 گرم گوشت خالص فیله تازه است که چیزی با این حجم و قیمت هیچ جای تهران پیدا نمی شود. همچنین ما کنار استیک هایمان یک نوع نوشیدنی خاص سیسیل با طعم ... که خودم درست کرده ام را هم می دهیم که خوردن آن را برای مشتریانمان لذت بخش تر کند».

 سفید، قرمز، سبز
آنهایی که در رستوران های ایتالیایی غذا خورده اند می دانند که رنگ غذاهای ایتالیایی سفید و قرمز و سبز است. این را کوروش هم تایید می کند و می گوید رستوران سیسیل هم به این رنگ بندی غذاهای ایتالیایی پایبند است. کوروش می گوید کسانی که به رستوران سیسیل می آیند تقریبا همه شان می دانند که اینجا خبری از پیتزاهای آمریکایی نیست و تمام پیتزاها به روش ایتالیایی و با خمیر نازک مخصوص طبخ می شود. او می گوید:« مردم ایران بیشتر پیتزاهای آمریکایی را دوست دارند. من به پیتزاهای آمریکایی پیتزاهای زاپاتا می گویم. اما من اصلا سعی نمی کنم در رستورانم این پیتزاها را بدهم. من سعی می کنم ذائقه مشتریانم را به آنچه که در ایتالیا هست تغییر دهم بنابراین هیچ وقت شما در این رستوران نمی توانید اثری از زاپاتاها پیدا کنید».

کتاب خوان ها به پیش
اگر یک روز گذارتان به رستوران سیسیل افتاد حتما منتظر تحویل گرفتن کتاب های خواندنی با موضوعات جذاب باشید. چون مدیریت رستوران/ کافی شاپ سیسیل سعی می کند زمان های خالی مشتریان را با دادن کتاب بر اساس سن و سال مشتری و حال و هوای آن رو آنها پر کند. آقای کوروش به کسانی که قهوه سفارش می دهند کتاب فال قهوه می دهد، به دختر و پسرهایی که سر میزها می نشینند، کتاب های «آن چه باید درباره هر دختری بدانید» یا «آنچه باید درباره هر پسری بدانید» می دهد و خلاصه نمی گذارد مشتری ها بیکار بمانند.

 ما متفاوتیم
آقای کوروش به کیفیت و طعم غذاهای رستورانش اطمینان دارد او می گوید: «اگر کسی غذای ما را بخورد و غذای بقیه جاها را هم بخورد طعم متفاوت غذای ایتالیایی این جا را می فهمد. سس های ما خیلی خاص است. چون خودمان درست می کنیم. امکان ندارد ما اینجا به مشتری سس کارخانه ای بدهیم. چون طعم غذا را به هم می ریزد. سس هایی هم که درست می کنیم سس سیر، فلفل، کچاپ، سبز، سزار، سیسیلی و ... است که از سبزیجات تازه تهیه شده اند.» و اینها همه در کنار منوی جدید رستوران و کافی شاپ سیسیل در اختیار مشتری ها قرار می گیرند.


 چند تغییر کوچک اما هیجان انگیز
آقای کوروش برای اینکه رستوران-کافی شاپ اش برای مشتریان سیسیلی یکنواخت نباشد خلاقیت های با مزه ای به راه انداخته. یکی از این خلاقیت ها در بخش منو است. منوی سیسیل شبیه یک روزنامه است که در برگ اول و دوم آن اطلاعاتی درباره ایتالیا، غذا های ایتالیایی و ... می خوانید و در برگ های بعدی، منوی رستوران را مشاهده می کنید و نکته اینکه این منو هر ماه تغییر می کند تا اطلاعات اولیه اش برای مشتری های ثابت تکراری نشود. یکی دیگر از این خلاقیت ها هم در لیست غذاها و نوشیدنی های رستوران سیسیل است که بد نیست آخرین تغییرات را از زبان خود مدیر رستوران بخوانید: «تغییرات مهم و جدید  ما یکی در پاستاها اتفاق افتاده که در منوی جدید پاستاها را با سه فرمت جدید به مشتریان می دهیم تا هر کسی با توجه به سلیقه اش غذا را انتخاب کند. مثلا کسی که بیشتر مرغ دوست دارد، یا گوشت یا سبزیجات، پاستایی را انتخاب کند که فرمت دلخواهش را داشته باشد. تغییر مهم و جذاب دیگری که دادیم هم بر اساس خواسته مشتری هایمان بود. مشتری های کافی شاپ ما بیشترین درخواستی که داشتند ردبول بود و برای همین ما «بار ردبول» را به منوی اصلی مان اضافه کردیم. این بار شامل ردبول سیسیلی(ردبول همراه میوه های قرمز و ترش)، ردبول اکسیژن(ردبول با نعنا، پرتقال، لیمو ترش)، ردبول ایتالیایی(ردبول با هلو)،ردبول آمریکای لاتین(ردبول با انبه)،  و ردبول آمازون(ردبول با موز) است. که اینها را خود من درست کرده ام و طعم خیلی خوبی دارد. در سایر غذاها هم به نوعی تنوع سبزیجات را برای مشتریان رژیمی و تنوع گوشت را برای مشتریان غیر رژیمی بالا بردیم. که همه این تغییرات فقط به خوسته مشتری ها بوده است.»


پس وقتی به سیسیل رفتید چند چیز را یادتان نرود، یکی استیک، یکی نوشیدنی خاصی که با استیک همراه است و یکی نوشیدنی های ردبول بار. البته یادتان باشد که در سیسیل دفترچه هایی هم هست که می توانید نظر واقعی تان را درباره غذا ها و ... در آن بنویسید تا دوستان سیسیلی بتوانند رستوران کوچکشان را بیشتر با ذائقه شما تنظیم کنند.


برای مشاهده منو و مشخصات کافه رستوران سیسیل اینجا را کلیک کنید.