;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

تجربه ای متفاوت در رستوران منحصر به فرد ایسترن پالاس

 


رستوران ایسترن پالاس یا همان کاخ شرقی رستورانی است که چند ماه قبل در ظفر افتتاح شد ، رستورانی خاورمیانه ای که در یک محیط کوچک اما زیبا انواع غذاهای ترکی و لبنانی و ایرانی را گرد هم آورده.
شاید اولین چیزی که قبل از ورود نظرتان را به خودش جلب کند اثر محیطی ای باشد که سردر ساختمان به چشم میخورد ، تمام نمای بیرونی رستوران با یکی از اشعار خیام که با خط نستعلیق شکسته نوشته شده است پوشیده شده. ویو این اثر در شب و با نورپردازی آبی جلوه ی خاصی به رستوران می بخشد. داخل رستوران که قدم می گذارید با یک آرایه گری مینی مال مواجه می شوید که ترکیبی از فضای مدرن امروزی و اِلمان های شرقی است. میز های سفید ساده و صندلی های لاجوردی به اضافه ی لوسترهای سبک ترک و بشقاب های طلایی محیط چشم نوازی را به وجود اورده است البته سهم عظیمی از این زیبایی متعلق به یکی دیگر از شعر های خیام است که این بار به شکل خوانایی روی یکی از دیوار های رستوران نقش بسته است.
 
 
 
هارمونی نت های شرقی
در ابتدای ورود خوش آمد گویی خوبی از طرف گارسن ها صورت می گیرد و شما را به سمت میز مورد نظر راهنمایی می کنند در لباس گارسن ها که دقیق شوید می بینید که همان نقوش روی دیوار و کاشی ها  روی لباس گارسن ها هم به چشم می خورد و منوی رستوران با همین نقش و نگار طراحی شده. و همزمان صدای موسیقی ترکی هم به گوش می رسد. کشف این همه هماهنگی و ظرافت کمی آدم را سر ذوق می آورد. در این منوی شرقی انواع غذاهای ترکی و لبنانی و ایرانی پیدا می شود به عنوان پیش غذا می توانید از منوی بورک بیاز (به معنی سفید) و یا بورک جویز را انتخاب کنید که با گردو و مرغ و ذرت تهیه می شود علاوه بر این ها هوموس لبنانی که هم میتواند انتخاب خوبی باشد که در این مکان به دو صورت با فیله و بدون فیله تهیه می شود. کبه عربی معروف و سازگار با ذائقه ی ایرانی را هم می توان دراین منو پیدا کرد. اگر هم تمایل داشتید به عنوان پیش غذا یک سوپ گرم را امتحان کنید سوپ ارزروم می تواند پیشنهاد خوبی برای شما باشد ، ارزروم با ماست و گوشت چرخ کرده تهیه می شود و تقریبا شبیه به همان آش دوغ خودمان است اما با سبک اصیل ترکیه ای در این رستوران طبخ می شود.
 
 
قسمت سالاد منو هم خیلی خوش آب و رنگ و هیجان انگیز است ، فتوش یکی از همین سالاد هاست که پر طرفدار ترین سالاد در این رستوران هم به حساب می آید این سالاد لبنانی از پنیر فتا و سبزیجات تشکیل شده که با سس ابلیمو و یک سیخ میگو در کنار بشقاب سرو می شود و روی هم رفته غذای سالمی به نظر می رسد. پیشنهاد بعدی ما هم لبنانی است. تبوله ، که از بلغور لبنانی و جعفری وگوجه تشکیل شده و ایده آل گیاه خواران است.

تلفیق دلخواهتان را سفارش دهید
از پیش غذا و سالاد که بگذرید می رسید به متنوع ترین بخش منو که متعلق به غذاهای اصلی است از ایرانی ها فقط کباب هایش را می توانید اینجا پیدا کنید اما تنوع غذاهای عربی و ترکی بالاست. بی راه نیست اگر بگوییم بهترین غذای این رستوران کباب اسکندر است ، با این که این غذا دقیقا طعم کباب اسکندر ترکی را نمی دهد و کمی دچار تغییر شده اما همچنان اصالتش را حفظ کرده و با سس مخصوص سرآشپز هم سرو می شود. یکی دیگر از غذاهای شرقی ایرانیزه شده ، میکس شیش تاووک لبنانی است اصل شیش تاووک سه سیخ جوجه است اما اینجا کباب کوبیده عربی ، جوجه و چنجه با هم میکس شده اند. البته این نوآوری ها مختص غذاهای داخل منو نیست و در پایین منو هم ذکر شده که اگر هر ترکیب جدیدی را بخواهید امتحان کنید و یا غذایی خارج از منو سفارش بدهید کافی است با رستوران درمیان بگذارید تا در صورت موجود بودن مواد اولیه در کمترین زمان غذای موردنظرتان فراهم شود. 
 
 
در این رستوران از غذاها  گرفته تا چای و دمنوش و دسر همه خاورمیانه ای هستند مانند قهوه ی عربی و یا باقلوای ترکیه ای. با این که این رستوران محدودیت زمانی ندارد و اینگونه نیست که با پر شدن میز ها از شما درخواست کنند میزتان را خالی کنید اما حتما این را در نظر داشته باشید که ظرفیت رستوران 100 نفر است و برای اخر هفته ها حتما باید رزرو داشته باشید چون در غیر این صورت احتمالش زیاد است که دست خالی به خانه برگردید.