;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای

بونو، وقتی شما عاشق غذا می شوید

 

 


وقتی سال 86 اولین شعبه رستوران بونو افتتاح شد خیلی از مردم مخصوصاً رستوران باز های حرفه ای شگفت زده شدند. نمای بونو شما را یاد ورودی یک هتل می اندازد و فضا و طراحی داخلی آن لوکس تر از آنی بود که کسی توقع فروش پیتزا را در آن داشته باشد. گارسون ها و نحوه سفارش و سرو غذا هم داستان خاص خودش را داشت.
دلیل انتخاب بونو برای یک شب صرف غذا در خارج از منزل، متفاوت از پیتزا فروشی های دیگر است. در واقع شما یا یک زوج جوان هستید که جایی دنج و شیک را انتخاب کرده اید و یا دوستان یا خانواده ای که کیفیت یک پیتزای معمولی راضیتان نمی کند.

 


هنگام ورود به بونو  اولین چیزی که توجه شما را جلب می کند دکوراسیون لوکس و خدمتکاران آراسته و مودب آن است. بنا هم همین بوده. مدیر بونو می گوید "مشتریان ما بخاطر کیفیت بونو آن را انتخاب می کنند اما قبل از اولین تجربه غذاهای بونو این ظاهر و دکور بونو است که آنها را به سمت ما جلب می کند".


منوی متنوع
انتخاب غذا از بین 26 پیتزای ایتالیایی که همگی با اسامی اصلی و ایتالیایی آنها در منو ذکر شده اند کار ساده ای به نظر نمی رسد. مخصوصاً برای آنهایی که دنبال پیتزای مخلوط یا مخصوص می گردند. به این منو انواع پاستا، گریلها و ساندویچها را هم اضافه کنید تا متوجه پیچیدگی کار شوید. البته پیچیدگی دلچسبی است مخصوصاً اینکه مواد موجود در هرغذا بطور دقیق و کامل توضیح داده شده است. با یک با مرور منوی بونو شما تقریباً با تمامی موادی که می شود در تهیه غذا استفاده کرد مواجه می شوید. توجه داشته باشید که یک مجموعه منظم و سیستماتیک تضمین کیفیت این منوی بسیار متنوع است.


اما بعضی از غذاها طرفدارن بیشتری دارند. اگر نظر صاحب رستوران را می خواهید بدانید گرچه همه غذاها را دوست دارد اما بین پیتزاها به Bismark وGyros  علاقه بیشتری دارد و ساندویچ استیک را به شدت به همه توصیه می کند اما ظاهراً Sole mio ، Americana ، Bismark و Capricciaosa در بین پیتزاها طرفداران بیشتری دارد. پس اگر بعد از این گزارش به بونو رفتید اینها را در ذهن خود داشته باشید.

 

 


بونو رستوران لوکس و شیکی است که با توجه به غذا و کیفیت آن قیمت مناسبی هم دارد، آقای معصومی می گوید "یک سال نیم است قیمتها را بالا نبردیم. ایشان اضافه می کند یک سرآشپز ایتالیایی هم داریم که هر دو یا سه ماه یک بار می آید و پیشنهاداتی به ما می دهد اما یک بار که تغییرات زیادی ایجاد کرد تا بیشتر شبیه غذاهای اورجینال ایتالیایی شویم مشتریان اعتراض کردند و راضی نبوند چون مردم ایران ذائقه خاص خود را دارند و طعمهای قوی و چاشنیها و طعم دهنده ها را خیلی دوست دارند.

  

4 شعبه در 3 سال
مدیر بونو می گوید طی این سه سال چهار شعبه راه اندازی کرده ایم. شعبه دوم روبروی پارک ملت، شعبه سوم که البته فقط بصورت بیرون بر است در نیاوران و شعبه چهارم البته با منویی بسیار متنوع و کامل در فضایی بزرگتر در مجتمع ونک پارک.
شما ممکن است فست فودهای زنجیره ای زیادی در شهر ببینید اما یک رستوران سطح بالا به ندرت بصورت زنجیره ای در می آید برای
اینکه حفظ کیفیت بالا در چندین شعبه کار بسیار سختی است. "برنامه اصلی ما در حال حاضر طراحی یک سیستم مدیریتی است بطوریکه با کمک یک سیستم جامع بتوانیم کیفیت را در شعب مختلف در سطح بالایی حفظ کنیم. این سیستم تقریباً تکمیل شده و در سال آینده شعب جدیدی از بونو در تهران افتتاح می شود. ما برنامه راه اندازی سه الی چهار شعبه در سال آینده را داریم"
در حال حاضر برای داشتن یک سیستم یکپارچه  و کیفیت یکسان، تمام مواد اولیه در ساختمان مرکزی بونو بصورت روزانه تهیه و در بسته بندی وکیوم دو بار در روز برای شعب ارسال می شود. برای پرسنل بونو هم برنامه های خاصی اجرا می شود تستهای روانشناختی و رفتار شناسی، بعلاوه دوره آموزشی و داشتن یک شرح وظیفه جامع باعث شده تا مدیریت بونو خیال راحتی از بابت رفتار و نحوه انجام وظیفه پرسنل خود داشته باشد.

 

بونو و سانتورینی
اگر رستوران یونانی سانتورینی را می شناسید جالب است بدانید این رستوران هم متعلق به علی معصومی است. "من در ساحل مدیترانه حرکت می کنم از ایتالیا شروع کردم الان به یونان رسیده ام" پس تعجب نکنید اگر چند وقت دیگر شنیدید مدیر بونو یک رستوران لبنانی افتتاح کرده است. به گفته مدیر بونو رستوران سانتورینی کانسپت متفاوتی نسبت به بونو دارد و رستوران لوکس تر است با قیمتهای بالاتر.
شعار بونو هم جالب است اگر تا به حال شده که عشق در یک نگاه (love at first sight) را تجربه کرده باشید اکنون نوبت آن است که با یک گاز عاشق غذاهای بونو شوید شعار بونو این است love at first bite .

 

برای مشاهده مشخصات رستورانهای بونو اینجا را کلیک کنید.