;
بستن جستجو

در میان 6000+ رستوان و کافه‌ و شیرینی‌فروشی و کلی خوراکی خوشمزه، بگرد!

فیدیلیو، یه جای مناسب بگو برای
مکان‌های داغ این هفته

ریما رامین فر

ریما رامین فر
رستوران های مورد علاقه ام را از فیدیلیو پیدا کردم
ریما رامین فر یک بار دیگر با بازی خوبش در فیلم «با یه حبه قند »رضا میرکریمی سر زبان ها افتاد. علاقه مندان به سینما و تلویزیون پیش از این هم بازی خوب این بازیگر را درسریال « پایتخت»  سیروس مقدم  تحسین کرده بودند. البته بعضی ها ریما رامین فر را با همسرش امیر جعفری، ستاره این روزهای سینما و تلویزیون به یاد می آورند. رامین فر و امیر جعفری با اینکه دو فرزند دارند ولی این موضوع چیزی از اشتیاق آنها برای رستوران رفتن کم نکرده است. به خاطر همین هم شاید در ماه دوتا سه بار به رستوران های مختلف تهران سرک می کشند. رامین فر البته به غیر از رستوران گردی آشپزی را هم دوست دارد و با دست پخت خوبش برای دو فرزندش و همسرش غذا درست می کند. جالب است که خانم رامین فر سایت فیدیلیو را هم می شناسد و چندتا از رستورانهای انتخابی اش را هم از همین سایت پیدا کرده.
شما تا کنون سایت فیدیلیو را دیده اید؟
بله. من خیلی وقت ها به سایت فیدیلیو سر می زنم.
از کی با این سایت آشنا شدید؟
 یک بار در هفته نامه همشهری جوان یک معرفی ای از آن داشتند و من از آنجا با این سایت اشنا شدم. خیلی از جاهایی هم کهتا الان  رفته ام هم را از همین سایت پیدا کرده ام. به نظرم خیلی سایت خوبی است. حداقل برای من که خیلی خوب بوده.
پس باید خیلی اهل رستوران رفتن باشید. کلا رستوران رفتن را دوست دارید؟
بله. رستوران رفتن یکی از تفریحاتی ست که دوستش دارم.
خب حالا که دوستش دارید چند بار در ماه به رستوران می روید؟
راستش سعی می کنم با همسر و بچه هایم بیشتر به رستوران برویم. البته اگر مشغله کاری اجازه دهد. ولی با این وجود حداقل ماهی دوبار را در برنامه زندگی مان دارم.
پس خیلی کم می روید؟
(می خندد) از نظر شما بله! ولی باور کنید اگر دغدغه کار نداشتیم هر روز می رفتیم.
 و این یعنی خیلی اهل آشپزی هستید. درست است؟
بله. بیشتر خودم آشپزی می کنم.
از روی اجبار یا علاقه؟!
البته هر دو! ولی کلا آشپزی را خیلی دوست دارم. در واقع هم مجبورم آشپزی کنم هم دوست دارم. اجبار از این بابت که به هر حال باید به خانواده غذا بدهم. ولی در عین حال، از آشپزی لذت میبرم و سعی هم میکنم که غذاهای متنوع درست کنم.
گفتید دوبار در ماه به رستوران میروید. رستوران خاصی مدنظرتان است که هر بار به آنجا بروید؟ در واقع یک جور پاتوق.
نه. راستش هر جا که شود میرویم. اینطور نیست که باید حتما به فلان جا برویم. برای ما همین که کیفیت و تنوع غذا در آن رستوران زیاد باشد کفایت می کند. اکثر جاهایی را هم که میرویم از سایت شما پیدا میکنم.
آنوقت غذای خاصی هم در نظر دارید؟ یعنی طرفدار چه غذایی هستید؟
من بیشتر غذاهای گیلکی دوست دارم. غیر از آن به غذاهای شرقی مثل غذاهای چینی و ژاپنی خیلی علاقه دارم.
برای شمایی که ماهی فقط  دو سه باربه رستوران میروید تعداد رستورانها در اطراف منزلتان خوب است که هر بار بخواهید یکی را انتخاب کنید و خسته هم نشوید از یکی؟
بد نیست. نه میشود گفت خوب است نه بد. ما سعادت آباد زندگی میکنیم و تعداد رستورانها دور وبرمان خوب است. ولی همانطور که گفتم بیشتر غذهای گیلکی و شرقی دوست دارم و همه رستورانها هم این غذاها را ندارند. چندتا رستوران خوب همین اطراف است که این غذاها را دارد. البته چند وقت پیش هم سایت شما چندتا از رستورانهای جدید را که غذاهای گیلکی دارند معرفی کرده بود. ولی هنوز وقت نکرده ام به آنها سر بزنم.
برای انتخاب رستورانها بیشتر چه چیزی برایتان مهم است؛ کیفیت، مسافت یا قیمت رستوران؟
ابیته بستگی دارد. هر بار یکی، گاهی هم همهاش! اگر هم خودم و هم همسرم هر دو کار داشته باشیم و بخواهیم سریع به کارمان برسیم معمولا مسافت برایمان مهم تر است. در واقع هر چقدر رستوران نزدیکتر باشد، برای ما بهتر است. ولی اگر اینطور نباشد ما به کیفیت بیشتر اهمیت میدهیم. به هر حال غذا هم باید سالم باشد هم با کیفیت و هم قیمت خوبی داشته باشد.