فیدیلیو کلاب

فیدیلیو کلاب

فیدیلیو کلاب یا باشگاه مشتریان ویژه فیدیلیو یک سبک زندگی جدید است. زندگی لذت بخش همراه با تجربه هایی فوق العاده و پیشنهادهایی که فقط در این کلاب وجود دارد.

مرا به فیدیلیو کلاب ببر!

تفریحگاه ها

این صفحه را به دوست خود معرفی کنید
پیام شما
ایمیل شما
ایمیل دوست شما
نام شما
بوستان نهج البلاغه
بوستان نهج البلاغه

 

 جدیداً شهرداری در حرکتی جالب در حاشیه چند رودخانه تهران اقدام به احداث پارک نموده است. به دلیل شرایط خاص زمین در این محل ها و طراحی مناسب، این پارکها معمولاً با استقبال مردم مواجه می شوند، به شکلی که میتوان از آن به عنوان تفریحگاههای جدید تهران یاد کرد. 

 

 

 

 یکی از نمونه های این پارکهای بوستان نهج البلاغه است که در کنار اتوبان همت بین یادگار امام و بزرگراه اشرفی اصفهانی احداث شده است و فضای پر نور آن توجه رانندگان اتوبان همت را به خود جلب می کند.

 

 

 

این محوطه که سالهای سال به شکل یک مخروبه که یک رودخانه کم آب از میان آن می گذشت بود، با زحمات زیادی که در آن کشیده شده اکنون به یکی از پارکهای شلوغ و محبوب غرب تهران تبدیل شده است و شبها خانواده های زیادی برای تفریح به آنجا می روند. 

 

 

پارک نهج البلاغه بطور مشخص در کنار یک رودخانه و در شیب اطراف این رودخانه ساخته شده است. بنابراین قسمت های مختلف پارک به شکل طبقاتی بالای هم و در امتداد مسیر رود قرار دارد. رودخانه وسط پارک عملاً پارک را به دو قسمت مجزا تقسیم کرده است که با یک پل بزرگ و زیبا که از بالای دره رودخانه عبور کرده و چند پل کوچک که روی رود ساخته شده دو قسمت به هم متصل می شوند. 

 

  

 

 افرادی که به این پارک مراجعه می کنند بیشتر از فضای سبز و محوطه پارک لذت می برند. آلاچیق های مختلف که به اشکال گوناگون در جاهای مختلف این پارک ساخته شده است جایی برای نشستن خانواده ها و حتی آوردن غذا و صرف آن در این آلاچیقهاست.

 

 

 

پیاده روی و دوچرخه سواری در مسیری که ویژه این کار ساخته شده اصلی ترین تفریح این مجموعه است. علاوه براینکه با حرکت در مسیر سربالایی دامنه رود حس کوهنوردی هم در شما ایجاد می شود.

 

 

 

بوستان نهج ابلاغه یک فست فود بسیار بزرگ، چند بوفه و یک مسجد بزرگ هم دارد که توجه شما را به خود جلب میکند.

 

 

 

شرایط طبیعی متفاوت این پارک و فضای سبز زیبای آن بعلاوه محوطه بزرگ با آلاچیقهای زیاد میتواند دلیلی باشد تا این هفته دست خانواده را گرفته و برای رفع خستگی کار روزانه با هزینه ای کم ساعاتی شاد برای خود و خانواده تان ایجاد کنید. حتی می توانید غذا هم در خانه آماده کنید و به آنجا بروید تا مجبور به خوردن غذای فست فودی نباشید.

 نشانی:

 بزرگراه همت بعد از یادگار امام

 

 

 

 

ما خبر های خوشمزه‌ای برایتان داریم! به خبرنامه‌ی فیدیلیو بپیوندید: